Édesanyám utál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom hol kezdjem... talán egy kis előzménnyel. Édesapám és édesanyám szörnyű körülmények között nőttek fel, és habár a szüleik elhunytak, a testvérei hatással vannak az életünkre. Többször akarták édesanyámat megverni a fiú testvérei, mert valamiben nem értettek egyet, stb.


Ennek következtében nekem is rossz gyerekkorom volt, igyekeztek mindent megadni a szüleim, de a sok rossz nevelési hiba és a rossz környezet miatt szörnyűségek történtek velünk, a gyermekekkel. Gyerekkoromban egy féreg voltam, idegbetegen megrúgtam anyámat, káromkodtam és ilyenek. Szégyellem magam, sőt utálom amiért egy kis féreg voltam. Sokszor mondták nekem, hogy bárcsak meg se születtem volna. Én is ezt gondoltam, és sokszor voltam majdnem öngy.

A lényeg, hogy rossz körülmények között élünk rengeteg stresszel, kevés pénzzel. 27 éves vagyok, és a covid, majd a háborús helyzet okozta károkat nagyon elszenvedtük, ahol lakok, szinte sehol nem vettek fel, ha igen, alkalmira, de kevés ideig. Így sokszor éheztünk 1-1,5 hetet is, 1,5 hónapig nem volt fánk sem és ilyenek.

Édesanyámon látom, hogy... képzeljetek el egy 46 éves nőt, aki 70 évesnek néz ki, daganatos, fájdalmai vannak, és állandóan életkedvtelen. Nagyon sajnálom és próbálnék segíteni, de soha semmit nem mond el senkinek, ha kérdezek valamit, hazudik állandóan. Apám sem igazán mond el semmit, de pont annyit igen, hogy kiderüljön az igazság. Végig hazudta, hogy járt orvoshoz, miközben nem... áh, sorolhatnám a sok szart, biztos eltudjátok képzelni milyen a helyzet.


Viszont azt érzem, hogy nem szeret. Mással tud nevetni, elhülyülni, elmondani mindent, csak nekem nem. Ezt is sorolhatnám, de ennyi elég szerintem.


Szerintetek nem szeret anyám? Mi baja lehet velem? Én igyekeznék beszélgetni, felvidítani, de semmit nem ér. Az egész családban csak rossz helyzet van, és unom. Egyedül a kisöcsém miatt nem voltam öngy eddig, pedig már nagyon a határán vagyok. De ő sem foglalkozik velem, mert amikor fellázadtam a sok szar ellen amit csinálnak, amikor nem voltam itthon, a rokonok ellenem beszélték, és hozzám se szól. Elegem van. Szeretem őt és igyekeznék segíteni neki...



2023. febr. 26. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azert voltal agresszív, mert nem kaptal figyelmet, szeretetet. Hajlamos is lehetsz rá, családban lehet ilyen halmozódás.

Anyukád nagyon ki van keszulve, szerintem a sok gond miatt azt se tudja melyik világon van, beteg is. Lehet mikor szült, nem tudta átadni magát az örömnek a gondok miatt .

A szeretet azonban olyan, ahogy a sved mondja, hogy “ szeretetet es köhögést nem lehet titkolni”

Szerintem ne keresd magadban a hibát, nem vagy hibás. Próbáld magad fele fordítani a törődést es foglalkozz magaddal.

2023. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hol laksz, de milyen covid meg háború okozta károkról beszélsz? Amúgy 27 éves vagy, nem kéne már a rég múlton rágódni, hanem csak előre tekinteni, munkát, kapcsolatot keresni. Nem anyádék életét kell élned. Mi a szakmád, mihez értesz?
2023. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Van szakmád? Értesz valamihez?
2023. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 NTBS ***** válasza:
91%
Nem. Legfeljebb szeretne, ha ennyi idősen önálló lennél.
2023. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Lehet en se lennek tul vidam, ha meg mindig nekem kene eltartani a 27 eves gyerekemet ugy, hogy szinte ehezunk.
2023. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megírhatnád hogy hol élsz.
2023. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Románia
2023. febr. 26. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem utál, csak azt akarja hogy talpra áállj.
2023. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem utál, szerintem a helyzetét tartja kilátástalannak, az otthoni környezetet, és inkább ez nyomasztja. Lehet, hogy mások mellett ettől jobban el tud vonatkoztatni.

A nevelési hibákat biztos akaratukon kívül vétették, de akkor sem lett volna szabad ilyet mondaniuk, hogy “bárcsak meg se születtél volna”. Ők döntöttek úgy, hogy megszüless. Emiatt nem hibáztathatnak téged, hatalmas meggondolatlanság ezzel terhelni egy gyereket.

Ahogy előttem írták, én is megerősíteném, hogy egy gyereknél válthat ki viselkedési zavart a rossz otthoni környezet, ha nem kap elég figyelmet (főleg ha mellé olyanok vannak a fejéhez vágva egy szülőtől, amit soha nem szabadna). Ez egy ördögi kör, nyilván nem segít a szülőkön ha a gyereknek rossz a magatartása, de semmiképp sem lehet emiatt (csak) a gyereket hibáztatni.

Biztos jobban éreznéd magad, ha te is kiszakadnál abból a környezetből. Mennyi idős a kisöcséd? Gondoltál már arra, hogy külföldön (kezdésnek akár Magyarországon) vállalj munkát és ha segíteni szeretnél, küldenél haza pénzt? Csak egy ötlet, itthon dolgoztam együtt határon túli magyarokkal. Nem tudom, mennyi pénz, esetleg papírok kellhetnek ahhoz, hogy el tudj indulni.

Írhatsz nyugodtan privátban ha szeretnél, a gyerekkorom egy része nekem is borzalmas volt, és talán segíthetek munkaügyben.

2023. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!