Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sikeres nők apjukat is elutasí...

Sikeres nők apjukat is elutasítják ha az egy vesztes?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy az apja nem bántotta őt soha, nem volt alkoholista stb. csak egyszerűen alacsonyan képzett, egész életében anyagi gondokkal küzdő apa volt, és ebből sosem tudott kilépni. Egy vesztes.


Ha egy ilyen ember lánya sikeres, tanult, jó egzisztenciájú nő lesz, akkor megszakítja a kapcsolatot a vesztes apjával?



2023. márc. 3. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarta egész életében visszahúzni a lányát a szintjére, akkor nem. Bár kivétel biztos van.
2023. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám mindig anyagi gondokkal küzdött, mindegy milyen keményen dolgozott. Szakmája és érettségije van, a szakmájával rég nem megy semmire, most már azért sem, hogy fizikailag nem bírná, többek között a szíve is rossz.


Ha olyan jó egzisztenciájú lennék, sikeres, több diplomás, akkor sem szakítanám meg vele a kapcsolatot. Ilyen jó háttérrel örülnék, hogy apámat nyugdíjazhatom, beinthet a munka világának, végre pihenhetne. Az más kérdés, hogy valahol nem jelennék meg vele. De ezt azért, mert ahogy idősödik és megy el a kedve az élettől, mert már baromira fáradt, úgy a szája is egyre nagyobb, hogy kedvet kap nekem kritizálni másokat, nem feltétlen halkan.

2023. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy sikeres lesz a nő talán nem jelenti azt hogy érzelmi analfabéta válna belőle kötelezően.
2023. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az apukám szakmunkás, és bár saját vállalkozása van, nem arra ment rá, hogy mindenkit lehúzzon, hanem hogy jó munkát végezzen. ( emiatt többen tisztelik ) Mostmár meg van az ügyfél köre, de sosem ker sokat. Neki fontosabb, hogy segítsen . Emelett munka helye is van. Szóval már nem keres rosszul, de gazdagnak sem mondható, ha bejön valami nagy kiadás, nekik sem esik jól.


De én emiatt sosem néztem le, neki a családja miatt voltak korlátozottak a lehetőségei, illetve anyukám valóságos pénz temető, és dolgozni sem szeret. Mindig csak emiatt nelkuloztunk, nem az apukám miatt.


Én apukámat tisztelem, látom, hogy tényleg 12 órákat dolgozik, és azt lelkiismeretesen teszi. Nem gazdag, és nem is tudott nekem mindent megadni, de igyekezett . Nekem ez a fontos, és sosem fogom lenézni :) Egyszer tini koromban megvetettem, hogy miért nem tud megvenni nekem ezt azt, mikor az unokatestvére ugyan ezt csinalja ( ő később hírhedt lett a lehuzasairól, rendőrségi ügy is lett belőle), és az ő lánya milyen ruhákban stb járkál.


Azóta 1000x megbántam . Nála alig létezik jobb szívű ember a világon. Pl volt egy kolléga nője, aki egyedül nevelte a két fiát, nem tudott nekik szulinapra venni semmit . Ő vett nekik. Es hasonlók.


Én végül diplomáztam és jól keresek, de sose jutott ilyen eszembe.

2023. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miért tennék? Attól hogy egy sikeres nő a maga szintjén keres párt - ami teljesen normális, mert a különböző anyagi helyzet piszok nagy konfliktusforrás egy kapcsolatban- nem tagadja meg a szülőjét ha az normális volt.


Az hogy nem volt alkoholista, és nem bántotta az apja, nagyon alap dolog. ettől még lehet nagyon jó, vagy nagyon rossz a kapcsolatuk attól függően hogy rideg volt-e az apja, vagy szeretettel nevelte. Az anyagiak elég sokadik szempont, a bánásmód, bizalom a nem mindegy, meg hogy ki akarja-e használnia szülő a gyereket anyagi téren. Ha amolyan aggyá' mert neked van, de vissza ne kérd, mert akkor szemét vagy típus, akkor mindegy hogy nem volt alkesz, szar lesz a viszony. De akkor sem a szülő alacsony keresete az ok, hanem a viselkedése.

2023. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha el tudott végezni sok sulit, meg magasan képzett a lánya, akkor azért valamilyen szinten ezt az apjának (is) köszönheti, szóval baromság lenne eldobni valakit, aki segítette az életben, csak azért, mert neki több minden összejött.
2023. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Apám sosem érettségizett le, kibukott az iskolából, de aztán két szakmát tanult ki (az érettségit meg minden újévkor megfogadja, hogy majd idén leteszi), nagyon jó ember, értelmes és jó humora van. Mindig elfogadással és szeretettel fordult felém, ha bármi gondom volt, ha bármi hülyeséget csináltam, mehettem hozzá, elmondhattam, tudva, hogy megért, megbocsát és úgyis feltétel nélkül szeret. Tényleg a tenyerén hordozott, és erején felül próbált segíteni. Biztatott, hogy tanuljak tovább, 'vigyem többre', mikor egyetemre felvettek, örömében elsírta magát. Először nem akartam menni, mert nem vettek fel koliba (annak ellenére, hogy 200+ km-re laktam, és erősen a szegénységi limit alatt volt az egy főre eső jövedelmünk), inkább adott pénzt kaucióra a párnacihából, és elvállalt egy másodállást, hogy az első hónapot kifizesse nekem, amíg el nem kezdtem én is dolgozni.

Nem tudom, mennyire számítok sikeresnek, végül is szereztem diplomát munka mellett, meg jó és jól fizető munkám van, több nyelvet beszélek, sikeresnek tartanak mások, de ezt nem tudtam volna megcsinálni, ha nincs a stabil hátország, amire mindig támaszkodhatok. És az anyagiak szerintem túl van tolva, nekem sokkal többet nyomott a latba az az érzelmi támogatás, hogy apám szeret engem és büszke rám, bármit is csinálok. Neki nincs jól fizető állása, nem beszél idegen nyelvet, nincs érettségije se. De a szememben mindig is egy hős lesz, a kitartás mintaképe, ahogy egy embernek viselkednie kell.

2023. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 7


megható érzés volt olvasni amit írtál :-)

2023. márc. 3. 20:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez eleve lehetetlen, ha már a lánya vagyok hogyan lenne lúzer ???
2023. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha a lany sikeres lett abban eleg kemenyen benne van az apja is. Hiszek megteremtette a felteteleket h a lanya tanulhasson! Adott neki mintata h ha jol dolgozik meglesz az eredmenye! Foglalkozott a lanyaval.


Nem gondolnam h lenezi max akkor ha EQ negativ a csaj.

2023. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!