Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek hogy ment apuka nélkül...

Kinek hogy ment apuka nélkül felnevelni gyermekét? Hogyan tudtatok erősek maradni?

Figyelt kérdés
9 hónapos terhesen a semmiből hagyott itt minket a párom. Egyenlőre nagyon összetörtem, mivel se engem se a kisbabát nem tiszteli semennyire már most sem. Azonnal lett más nője, azt állítja megcsaltam, nem tudom kitől van a gyerek ilyesmik.. (persze ennek fele sem igaz csak magát akarja áldozatnak bemutatni mindenki előtt). Nem akarom őt nyilván visszaszerezni meg semmi, de nagyon felrugta most ezzel az egész életemet, terveimet. A családomra, barátaimra mindenben számíthatok ezzel nincs gond. Az ő szülei meg eddig se foglalkoztak velünk. Arra lennék kíváncsi hogy akik kerültek hasonló helyzetbe nekik hogy ment az élet egy ekkora csalódás után? Miközbe életem legszebb időszakához érkezem, biztosan egyszerűbb lesz a lelkemnek ha már a kicsi boldogságom itt lesz a karjaimba tudom jól, de a legjobbakat akarom neki és jól esne pár sikertörténet, tanács erre az időszakra
2023. márc. 14. 10:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
49%
Lábra állsz és ennyi. Erős, kiegyensúlyozott leszel a gyerekért és magadért és ennyi. Nem mártírkodsz, nem siránkozol, és nagy ívben le💩od az exed. Ennyi. Dolgozol, neveled a gyereked, közben időt szakítassz magadra, a hobbijaidra, kikapcsolódásra, nemnakarsz görcsösen "apukát" szerezni a gyereknek. Ennyi.
2023. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg ne szégyellj semmilyen érzést, fázist, amiben tartasz. Tudatosítsd, hogy normális reakciók erre a helyzetre. Fogadd el magadtól. Amennyit sikerül megoldani, megcsinálni, azért dicsérd meg magad.
2023. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem mártírkodok siránkozok, csak vannak napok amikor kicsit meghat ez az egész hogy így alakult és hogy ennyire félreismertem egy embert. Biztos vagyok benne hogy sajnos sokan gondolnak felelőtlennek hogy egy ilyen embernek szülök pedig sajnos nagyon későn hullott le a lepel, ezt senki nem várta tőle. Szeretném picit “meggyászolni” azt a kapcsolatot, sosem birtam senkit elengedni 1ről a 2re nemhogy a gyerekem apját. Szóval nem az hogy érdekel az az ember, inkább a gyerek. Nem akartam hogy apa nélkül, mozaik családba nevelkedjen.
2023. márc. 14. 10:44
 4/35 A kérdező kommentje:
Kicsit magam ellen beszélek a válasz végén, de tényleg a baba az első.. nem az apa érdekel, csak én nem vagyok képes egyből mindent felégetni
2023. márc. 14. 10:46
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se a gyerekkel pótold. Ne azért legyen később könnyebb, mert ő már itt lesz... Ebből lesz az az anya, aki belemászik a gyereke életének minden másodpercébe, és nem engedi el soha.


Legyél kiegyensúlyozott saját magaddal. A gyerekednek te kell legyél a támasza, nem fordítva.

2023. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ilyen lenni, igazad van. Valahogy az arany középutat kellene majd megtalálnom..
2023. márc. 14. 11:04
 7/35 anonim ***** válasza:
26%

Épp azért ismerted félre mert mártírkodó jellem vagy. Az elejétől voltak jelek, csak nem tudtad őket értelmezni.


A lényeg, hogy most ebből vagy tanulsz és erős nőként állsz fel, vagy mégjobban elpuhulsz és a gyerekednek nem fogsz tudni adni semmit gyenge jellemen és a szánalmatkeltő állapotodon kívül.


Ne érts félre segíteni szeretnék. De ahhoz, hogy talpra nem arra van szükséged, hogy segítsenek a sebeid nyalogatni, hanem hogy szemedbe mondják a kőkemény valóságot (sajnálom,hogy a környezetedben nincs senki aki megtette volna már ezt).


Nem, nem kell gyászolni egy ilyen hűtlen hulladékot. Ezzel a gyerekednek is példát mutatsz, hogy nem kell hagyni, hogy rongyként bánjanak vele. Ne gyászolsz, ne siránkozz. Menj vásárolj a kicsinek, menj a barátnőkkel moziba, körmöshöz, fodrászhoz, stb.élvezd ki az utolsó egyedül töltött heteket.


Aztán ha megszületett a gyerek koncentrálj rá, hogy következetes nevelésben részesítsd, nehogy helikopter szülő legyél, mert a gyenge jellemed hajlamosít rá... Vedd igénybe a családtagok, barátok segítségét bízd rájuk a kicsit és néha menj el szórakozni, kikapcsolódni, nem feltétlen diszkózni, lehet az egy színház, egy kiállítás bármi ami kikapcsol.


Ne hagyagold el magad a babára hivatkozva, edz rendszeresen, az lelkileg is jó hatással lesz rád, megnyugtat, energiát ad. Keress valami értelmes hobbit, vagy vágj bele egy nyelvtanfolyamba, új szakmába, ami majd segít a gyed után visszailleszkedni a munka világába. Igen, ezeket meg lehet tenni baba mellett, csak a véranyukák nem tudják megtenni, amire te is hajlamosnak tűnsz, de ne legyél az. A kényelmes mackónadrágok mellett költs nőies ruhákra is, és heti legalább 1 estét tarts amikor másra bízod a picit, és elmész valahová szépen kiöltözve, hogy ne mamásodj el végleg.


Ha nagyobb lesz a baba ahelyett, hogy széltől is óvod és lesed minden kívánságát arra fordítsd az időt inkább, hogy minőségi időt tölts vele és fejleszd, rengeteg ilyen játék, feladatfüzet, könyv stb.van. Mindig állits fel a korának megfelelő és ésszerű szabályokat és tanístd meg rá, hogy be is tartsa őket. Pl.egy 4 éves már össze tudja pakolni a játékait,egy 5 éves be tud segíteni mondjuk a ruhák hajtogatásában,ahelyett, hogy 16 évesen még ágyba vinnéd neki a kaját. Neveld önállóságra, hogy ne mindig a szoknyádat fogja.


Mutass neki példát, lássa, hogy erős vagy és nem síratsz örökké egy farkat.


Dolgozz, és legyen fontos számodra a karrierred. Anyagilag is jót tesz neked és a gyereknek,biztonságot ad, téged is lefoglal, értelmes célt ad, a sikerélmények inspirálnak, minél feljebb jutsz annál jobbak az esélyeid az ismerkedésre és a barátkozásra, az elsimerés növeli az önbizalmad, jobban fognak tisztelni és a gyereked is büszke lehet majd rád.


Arról te döntessz, hogy megházasodsz-e, de amire figyelj:

1.Legyen szexuális életed, de ésszel. Ne hagyd, hogy elnyomjon, kihasználjon egy pasi, csak olyannal menj bele, aki egyenrangú félként kezel.


2.Légy kritikusabb a férfiakkal. Nem kell idiótának lenni, de figyelj jobban azokra a jelekre amiket most nem vettél észre és tanulj meg határozottan nemet mondani és bátran leépíteni a társaságodra érdemtelen embereket.


3.Emeld az ingerküszöböd. 2 jó szóért ne tűrd az elnyomást, és ne szülj olyan hamar újabb gyereket.


4.Ha megismerkedsz valakivel és jól érzed magad vele, figyeltél a jelekre, kiismerted minden oldalát, csak azután engedd a gyereked közelében.


5. A "mozaik családban" ne legyenek mostoha tesók, akihez a gyerekednek idomulnia kell. Gyerektelen férfival kezdj. Ha idővel születik egy második babád a gyerekednek könnyebb lesz kijönnie vele, hiszen születésétől fogva együtt lesznek és a kicsit is te neveled, nem készen kapod valami exnőtől.

2023. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!!
2023. márc. 14. 11:22
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy fontos dolog!


Az exed szemmel láthatóan nem alkalmas arra, hogy a gyerek közelébe menjen, mert azzal vádol, hogy megcsaltad és nem tőle van a gyerek! Ez roppant megalázó rád és persze a gyerekre nézve is! Nem tartja tiszteletben a gyerek méltóságát, lenézi őt és ezt éreztetni is fogja vele hogyha hagyod! Ha felépíted kemény munkával a gyerek egészséges önbecsülését, kiegyesnúlyozott személyiségét, ő minden találkozással rombolni fogja azt és lelki sérüléseket fog okozni neki, mert kvázi 💩darabként fogja kezelni. Ettől viszont anyaként kötelességed megvédeni! Mondd az exednek, hogy tényleg nem tőle van a gyerek és tűnjön el az életéből. Vagy jogi úton próbáld megakadályozni, hogy megismerje a gyerek. Mert vagy az lesz, hogy a minden alaklommal megalázza és semmibe veszi és a gyerek befelé foh fordulni vagy esetleg a gyerek megszereti, de újabb törés lesz mikor az "apuka" úgy dönt, hogy megint elhagyja és a gyerek magát fogja okoni hogy miért nem kell az apjának.

2023. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Durva... Hát én mindenképp távoltartanám a gyerektől. Vagy ha ez nem megy havi 1 alkalommal lehet találkozni.

Nehéz egyedül de menni fog. Legalább nem dumál bele a nevelésbe, sejtem milyen fazon lehet. A segítséget fogadd el nyugodtan ha van.

Pár hét és beleszoksz az anyaságba, nem fog nagyon izgatni hogy kedves apa mással kamatyol, csak furcsa lesz "egyedül" lenni.

Egyébként ez talán a jobbik eset. Nem pedig az hogy ott van veled de le se kakkant titeket

2023. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!