Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám borzasztó frusztráló...

Anyukám borzasztó frusztráló módon mesél, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 éve költöztem el otthonról, és kb. havonta járok haza.

Feltűnt nemrég, hogy anyukám borzasztó idegesítő módon mesél, mert mindig elkalandozik közben. Pontosabban nem is elkalandozik, de elmeséli, hogy mi volt a bevásárláskor a boltban, aztán a mondata közepén kiszúrja, hogy van egy pattanásom, vagy hogy áll a hajam. Aztán teljesen elkanyarokdik a történettől, és elkezdi magyarázni, hogy szerinte mit kellene tenni a pattanások ellen, vagy, hogy mehetnék fodrászhoz..

De rengeteg más alkalommal is feltűnt. Ma elmentünk sétálni és egy biciklis nagyon közel ment hozzá a járdán, aztán ahelyett, hogy folytatta volna a szomszédról szóló történetet, hogy miképp renoválja a házát, 5 percig azon bosszankodott, hogy mennyi idióta van mostanában, és majdnem elütötték, és amúgy is miért van biciklis a járdán.


Nagyon sokszor veszem ezt mostanában észre, hogy nem tud 3 percnél tovább mesélni valamit, ahelyett, hogy ne vágjon bele a saját szavába valami irreleváns dolog miatt. (Ugrál a macska, fúj a szél, látott egy madarat a kertben stb. )

Vagy olyanokat mesél perceken keresztül amiket tudok. Volt egy ismerősénél, aki egy felújított kádár-kockában lakik. Megkérdezi, az tudom-e milyen. Mondom persze. De csak azert is elmeséli, hogy régen hogy néztek ki, és amikor monodm neki, hogy -igen tudom hogy néz ki, és mi a történet lényege,- (nem maga a ház, hanem, hogy az ismerőse kígyókat tart háziállatként), akkor megsértődik, hogy nem hagyom kibeszélni..


Illetve nagyon rosszak a szövegértési készégei, illetve a fókuszálása. Nem tud 3 oldalnál többet olvasni egy használati útmutatóból anélkül, hogy kiakadna, hogy milyen bonyolult a szöveg. Ma voltunk lottózni, és a négy mondatot a kombinációkról nem értette meg, hanem odament a pultoshoz a lottózóban, hogy miért ilyen bonyolult és magyarázza el neki. A lottós is csak felolvasta neki a szöveget..


Mit tehetnék?

Anyukám csak 55 éves. A durva, hogy sokat piszkálja és beszéli ki a nagybátyámat, hogy mennyire értetlen, buta, félreérti a dolgokat, szétszórt stb..

De anyukámnál már-már ideges leszek, ha egy történetet kezd el mesélni.



2023. márc. 18. 17:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen normalis az anyad, a probléma veled van, hogy mindenbe bele kötsz.
2023. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem, ez nem normális. Neurológiai gond is állhat a háttérben. Beszéltél már vele erről?
2023. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem normális anyukád viselkedése.

Nekem apukám 82 éves. Régóta volt már hajlama a terjengős mellébeszélésre, ez idős korára határozottan fokozódott. Most már gyakorlatilag ott tartunk, hogy ha fölteszek neki egy kérdést, akkor nem a kérdésre válaszol, hanem elkezd beszélni a kérdés más körülményeiről, beszél erről, beszél arról, várom, hogy mikor jut oda, amit kérdeztem - aztán egyszer csak rájövök, hogy soha, mert már elfelejtette, mit kérdeztem.


Sajnos nem tudlak semmi jóval biztatni, ez csak romlani fog.

El kell fogadnod, hogy vele már csak olyan egyszerű dolgokat tudsz megbeszélni, hogy hol tartja a lisztet, vagy mi legyen holnap ebédre.

2023. márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

3 vagyok, még eszembe jutott valami.

Természetesen, ha hajlandó orvoshoz elmenni (háziorvos vagy neurológus), akkor kaphat olyan gyógyszert, ami lassítja ezt a szellemi leépülést. Megállítani, pláne visszafordítani nem lehet. És sokszor az ilyen ember nem is hajlandó orvoshoz menni.

2023. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#2 egyelőre csak utalgattám rá, de csak ilyen “nemár, hogy nem érted ezt a 3-4mondatot”, vagy “igen és mi a történet vége mert kicsit elkalandoztál”. Már akkor kicsit meg szokott sértődni. Ha ez súlyosbodik akkor felvetem neki, de egyelőre még nem annyira szörnyű.
2023. márc. 18. 17:53
 6/20 A kérdező kommentje:

#5-ös aki a #3-as is, orvoshoz nem fog menni, már a fogorvoshoz sem akar elmenni, mert utálja az orvosokat. Ha ezt így megmondanám neki, szerintem nagyon kiakadna. Lehet a legjobb, ha várok kicsit, mennyit rosszabbodik, vagy szó nélkül beletörődöm.

Csúnyán hangzik, de anyukámat sosem tartottam rendkívül “éles késnek”, szóval lehet ez elkerülhetetlen volt.

2023. márc. 18. 17:57
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Most mindenki nagyon szépen le van százalékolva. :D Biztos ők is ilyen ömlengős öregek, vagy a saját anyjuk az.


Kérdező, ez ilyen marad már. Öregszik. Habár 55 éves és még sok lehet neki hátra, de ez lefőképp azért van nála is szerintem, mert egyedül van. Nincs kivel beszéljen. Unalmas az élete, becsavarodik. Plusz ugye az elméje sem lesz már tisztább, mert neki is előre fele mennek az évek sajnos.

Nekem a nagyanyám ilyen. Ideggyengeséggel, érelmeszesedéssel stb. ahogy mennek előre az évek, egyre elviselhetetlenebb lesz. Öregek otthonába persze nem menne, jobb neki minket tönkretenni idegileg. Nála 60 évesen kezdődött a lejtmenet, most 70.

Nem demenciás, mielőtt valaki leoltana, hogy "jajj szegény csak beteg". És el is mondja, hogy azért mondja el ugyanazt a sztorit harmincadjára, mert neki muszáj beszélnie, neki ez az élete, hadd adja ki magából, mert neki olyan xar élete van stb. és akkor jön a lelkiterror, mikor ezt felhozzuk neki, hogy nem vagyunk képesek mégegyszer végig hallgatni, hogy mi volt x évvel ezelőtt.


Szóval ennél jobbat már ne remélj. Orvosi kezelés ezt max lassítani tudja, de ha maga a természete lett ilyen, ez már nem fog változni.

2023. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen természet, nem hiszem hogy ez ugymond gond.
2023. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

7!


A többség tisztában van vele, hogy az átlag ember figyelme is elkalandozik. A kérdező nem kedveli az anyját, konkrétan hülyének tartja, így mindent felnagyít

2023. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
Vannak szétszórt emberek. Ez van. Ettől még nem lesz hülye valaki, elég gáz, ahogy anyukádról beszélsz.
2023. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!