Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim állandóan panaszkodnak? Nagyon frusztráló ez nekem.

Figyelt kérdés
Egyedüli gyerek vagyok, hárman élünk egy kervárosi szép, 4 szobás családi házban, 2 autónk van, mindketten dolgoznak és normális keresetük van, én is diákmunkázgatom alkalmankén, teljesen egészséges vagyunk, mégis folyton panaszkodnak. Én azt látom, hogy nagyon sok ember méltatlan körülmények között él, nyaralni sem jutnak el, ha eromlik egy hűtő már áruhitelt kell felvenniük és annyi a betegség a baj... Miért nem tudnak örülni annak, amink van, illetve mit tehetnék én, hogy kicsit rózsaszínebben szemléljék a világot vagy egyáltalán úgy a mi családunk helyzetét? Mindig szólok nekik, de csak legyintenek. L17
2018. aug. 24. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen beálítottságú emberek,nagyon sokat nem tudsz változtatni a nézeteiken.
2018. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok magyarra jellemző az örökös elégedetlenkedés, panaszkodás.
2018. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
miket mondanak?írd le az összes dolgot.lehet hogy tényleg vannak anyagi gondok.mennyit keresnek ketten,nettóban?
2018. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt a vidót, válaszul a kérdésre: [link]
2018. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyit keresnek, abból gondolom, hogy normálisan, hogy mindig van minden, nem kell számlákat csúsztatni, hónap végén behúzni a nadrágszíjat. Anyu fogtechnikus, apu pedig vadász.
2018. aug. 24. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat ilyenek a pesszimista emberek...


A pohar nekik felig ures, neked felig teli, nem hinnem h megvaltoztathatod oket.

2018. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg elengedni a füled mellett.

Ha neked panaszkodnak, akkor mond meg nekik, hogy fontos dolgod akadt, és fáradj ki a szobából.

Az a legnagyobb probléma, hogy megvaltoztatni nem tudod őket. Aki ilyen személyiségű az akkor is panaszkodni fog ha az övé lesz a világ összes pénze, hatalma.

Az viszont dicséretes hogy te próbálsz pozitívan gondolkodni, maradj meg ilyennek, és ne hagyd hogy megtörjenek.

2018. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szántóvető ***** válasza:
szóval miket mondogatnak?
2018. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Például a szomszédaink valami nagyon flancos afrikai nyaralásra mentek, mi "csak" Törökországba 1 hétre, ezen már majdnem 2 hete pörögnek.

Nézik ezek a villa szerű házakat a tv-ben és panaszkodnak, hogy a miénk milyen, pedig amúgy semmi baj a házunkkal, bőven elég a mérete nekünk, ráadásul csak 4 éve építkeztünk... Ilyesmi.

2018. aug. 25. 12:25
 10/10 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Te vagy a normális, nyugi!

Eszem az arany lelkedet! Nem lehet, hogy nem is az ő gyerekük vagy? Na jó, csak viccelek!

Jó dolgukban már nem tudják, mit csináljanak, vannak olyan emberek, akiknek semmi sem elég.

Ennyi. Nem tudsz rajtuk változtatni. :)

Amit tehetsz: te ne legyél ilyen! :)

Kitartás!

2018. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!