Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ártalmas ha a szülő...

Tényleg ártalmas ha a szülő jutalmazza a gyerekét?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen húztam fel magamat nagyon, tényleg árt a gyermeknek ha megjutalmazzák?



2023. márc. 19. 15:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
74%
18. Hát pl. az elektrosokk már kiment a divatból :D
2023. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
26%

"Azóta már megváltozott az egész világ..."

Az emberi természet nem változik a technika fejlődésével. A gyerekek ugyanúgy tanulnak meg dolgokat ma is, mint évszázadokkal ezelőtt, csak ugyanolyan iramban fejlődnek, ahogyan, nem pedig olyan tempóban, mint a sok kütyü.

2023. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
82%
22. Ez nem igaz, ugyanis a mostani gyerek teljesen mások, sőt én még alig vagyok 30 éves, de a mostani fiatalok már teljesen mások mint én, gondolkodásban és felfogóképességben is, nem hogy még a 82-es emberek...
2023. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
55%

22. Téves.

A gyerekek pont nem ugyanúgy tanulnak meg ma dolgokat, ha valóban pedagógus vagy, és nem csak tüntikézel, hanem képzed is magad, akkor erről hallhattál volna már.

Ráadásul pl. az utóbbi bő tíz évben megfigyelték, hogy a fiúgyerekek fejlődése még inkább lassult az előző évtizedekhez képest. Elméletek vannak, de még egyik sem bizonyított.

Szóval sajnos leragadtál a 80-as években :/

2023. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%

64-ben irodott az eredeti kiadás... Szerintem itt nincs miről beszélni. Majdnem 100 éves.

De egyébként meg kétlem, hogy a kérdező utána szokott nézni szakirodalmaknak internetes témákkal kapcsolatban. Sajnos, mint ahogy nagyon sokan, ilyen oldalakról tájékozódik mint, amit linkelt.

2023. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
27%
17.35, ez tévedés, az emberek alapvető tulajdonságai, legmélyebb vágyai, félelmei, életünk mozgatórugói nem változnak ilyen rövid távon, azok ugyanolyanok, mint több ezer éve, csak a technika változik.
2023. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
66%

"Ez nem igaz, ugyanis a mostani gyerek teljesen mások, sőt én még alig vagyok 30 éves, de a mostani fiatalok már teljesen mások mint én, gondolkodásban és felfogóképességben is, nem hogy még a 82-es emberek..."

Nem mások, csak más körülmények között élnek, ami sajnos ott kezdődik, hogy legtöbbjüknek már stabil családi háttere sincs...

2023. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ mi a jutalom.Abban én nem hiszek,hogy minden házimunka után amit megcsinál a gyerek pénzt kell neki adni.Vannak olyan dolgok amiket meg kell jutalmazni,de nem feltétlenül pénzzel.
2023. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

"Attól függ mi a jutalom."

Nem attól függ. Semmiféle jutalom sem jó igazán, se pénz, se más, hanem "csak" annak a jó érzésnek az erősítése, ami abból adódik, hogy az adott feladatot elvégezte, mert így ennek a jó érzésnek az újbóli és újbóli keresése lesz az, ami majd arra sarkallja, hogy újra és újra elvégezze az adott feladatot vagy (ha egyszeri dolog volt, akkor) hasonló feladatokat.

Így tud belsővé válni a motiváció, hogy ne csak akkor akarja majd újra és újra pl. rendbe tenni a szobáját, ha ott a szülő, aki majd adja a jutalmat, hanem akkor is, amikor nem számíthat tőle jutalomra (pl. mert nincs is jelen, mondjuk amikor a nagyinál nyaral hetekig).

2023. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
24%
Amikor egy gyerek járni tanul, vagy amikor beszélni tanul, amikor megtanulja bekötni a cipőjét meg ilyesmi, milyen jutalmat kap? Semmilyet! "Csak" azt, hogy "de ügyes vagy!", "na látod, meg tudod te csinálni!", stb. Ezektől lesz egyre ügyesebb, és ezektől marad meg a kedve ovis korában. Tényleg nem látjátok? Hogy aztán jön az iskola, és nem arra lesz büszke, hogy mi mindent megtanul, hanem arra, hogy hány ötöst kap. De közben a lelkesedése meg egyre inkább elvész.
2023. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!