Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs anyukám. Egyre jobban...

Nincs anyukám. Egyre jobban fáj. Mit csináljak??

Figyelt kérdés

Nincs anyukám, aki meghallgat.

Nincs anyukám, aki tanácsot ad.

Nincs anyukám, aki megvéd, ha bántanak.

Nincs anyukám, akinél letehetem a terheimet.

Nincs anyukám, aki megsimogasson, úgy, ahogy csak egy anya tud.

Nincs anyukám, aki féltsen, ha bajom van. Mostmár bármi ér engem, lehetek kórházban is, nem idegeskedik értem senki.

Nincs anyukám, akinek a legfontosabb vagyok a világon. Mindenki másnak pótolható vagyok.

Nincs anyukám, aki úgy ismerne, ahogy én magamat sem. Senki nem ismer már igazán.


Nekem nincs anyukám. Mert másfél éve meghalt. Nem lehet kibírni.


2023. márc. 19. 19:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Párkapcsolatot kellene keresned. És járjál különféle közösségekbe, hogy barátnőket találj.
2023. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, részvétem. 37 évesen még nem gondolkodsz saját családban? Vagy egyedül tervezed leelni az életedet?
2023. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Hárman neveltek fel, anyu és az anyai nagyszüleim. A szüleim elváltak, amikor megszülettem. Felnőttként tudott csak kapcsolódni hozzám, addigra alakult ki igazi apa-lánya kapcsolat. Nem éltem vele egy percet sem, nem ő nevelt fel. Ettől függetlenül már nagyon szeretjük egymást. Minden helyrejött vele, megbeszéltük a múltat. Ő volt, aki befogadott, amikor anyu meghalt, meg a padlón óbégattam a fájdalomtól. Ő mondta, hogy gyere, aludj nálam. 1 év lett belőle, amit hálásan köszönök, mert sok mindent behoztunk az elmúlt majd' 40 évből. Sok élménnyel gazdagodtunk, ami már örökre apává és lányává tett minket. Már ő is úgy halhat meg egyszer, hogy tényleg van egy lánya, és nemcsak papíron, ami 30 évig bántotta őt.


A ház, amely felnevelt, kiürült. Először 12 évesen néztem végig, ahogy a szeretett nagyapám, egész addig apám helyett apám kómába esik, majd pár óra alatt előttem hal meg otthon.


Aztán 17 évesen néztem végig nagymamám haláltusáját a kórházban, ahová minden nap jártam, s ahol órákig lehettem vele, még annó 20 éve ezt nem szabályozták szigorúan. Ápoltam, ahogy tudtam, mert a kórházi ellátás akkor sem volt fényes. S amikor elmentem, minden nap egy bizonyos helyre jártam sírni, hogy senki se lássa. Néztem, ahogy leépül és üvöltöttem a fájdalomtól azon az elhagyatott helyen. Ő az az igazi, nagymamamás nagymama volt, akikről már csak retró legendák szólnak. Nekem megadatott, de csak 17 évig.


Most pedig anyukámat néztem végig, a haláltusáját, ahogy berohantam vele a kórházba, ahogy az utolsó útjára kísértem, karonfogva, lassan, csak mi ketten együtt, mert egy tolószéket se voltak képesek adni. Többé nem állt lábra, és 26 óra múlva meghalt.


Minden kiürült, a ház olyan, mint Red Rose.


Csak én maradtam itt dísznek, de nem tudom, miért! Különös vicc ez az élettől!

2023. márc. 19. 20:47
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Ha van rá pénzed, menj el pszichológushoz. A munkahelyeden nincsenek jólelkű nők?
2023. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

Jól írtad, Anya csak egy van, semmivel és senkivel nem lehet pótolni.

Mivel sok mindenkit felsoroltál, innen gondolom, hogy nincsenek gyermekeid, se párod?! Természetesen velük egy picit mégiscsak pótolható, hiszen Ők csak a Te családod lennének. Egy biztos, így enyhülne.

2023. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg el kell mennem majd gyászterápiára. Még eddig egész jól bírtam, de újra elő-előjön.
2023. márc. 19. 20:52
 17/24 anonim ***** válasza:
Miért vagy ennyire egyedül?
2023. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, hogy ez nem vigasztal, de ezen szinte mindenki átesik ezen előbb utóbb. A szülők, nagyszülők megöregszenek, vagy megbetegszenek és elmennek. Ez az élet rendje, el kell tudni fogadni. Viszont a te korodban az emberek nagy része már levált a szülőkről, saját életet él, saját családdal. Nem azt mondom hogy ilyenkor nem fáj, de más élethelyzetben ér a veszteség, van aki támogat, veled van, nem rogyik össze az egész életed. Neked van valakid aki most támogat?
2023. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Ezekre a kérdésekre konzekvensen nem reagál, úgyhogy ezt ma már nem fogjuk megtudni.
2023. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%

Én már 18 éves koromtól nem anyukámnal raktam le (illetve rá) a terheket...


Éltél együtt párkapcsolatban valakivel valaha?

2023. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!