Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném látogatni az...

Nem szeretném látogatni az apámat, anyukám nem akarja neki megmondani? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 éves voltam, amikor elváltak, anyukám újra is házasodott. Emiatt vidékről Budapestre költöztünk kb a válás után rögtön. Eleinte 2 hetente mentem apához, amikor nem, néha eljött meglátogatni. Aztán ezek ritkultak, most minden hónap első hétvégéjén szoktam menni, péntek délutántól vasárnapig. De az az igazság, hogy nekem már ez is nyűg, nincs kedvem hozzá.


A régi, ottani barátnőimmel nem tartjuk a kapcsolatot. Semmit nem tudok ott csinálni, régen, kiskoromban is ilyen programjaink voltak, hogy kimentünk az erdőhöz sétálni, elvitt horgászni, én meg kicsiként is az a "csajos kislány" voltam, akinek ezek nem voltak jó programok. Most az van, hogy pénteken elmegyünk mindig ugyanarra a helyre vacsizni, este esetleg megnézünk egy filmet, másnap a nagyszüleimnél vagyok/vagyunk, vasárnap meg már készülök haza.

Kértem anyát, hogy beszéljen vele, hogy esetleg jöhetne ő Budapestre mondjuk szombatonként, elmehetnénk itt ebédelni, csinálnánk valamit, aztán ennyi. Ő nem akar vele beszélni, mert hogy nem hallgatja a hisztijét, beszéljem meg én vele. De gonosznak sem akarok tűnni, hogy azt mondom, itthon sokkal jobban szeretek lenni... Dehát valahol érthető, itt vannak anyáék, a barátom, barátnőim, a lehetőségek is mások azért.


16/L


2022. dec. 17. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
10%

Két választásod van.

Az egyik, hogy megmondod neki, hogy már nem akarsz havonta járni + azokat, amiket itt leírtál.

A másik, hogy amikor menned kéne, akkor előtte pár nappal felhívod apádat, hogy ezen a hétvégén nem szeretnél menni, mert [kitalálsz valamit], majd bepótoljuk. Aztán a következő hónapban mész, utána megint kitalálsz valamit, aztán megint mész.... és elkezdesz egyre ritkábban menni.

2022. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen beszélhetnél nyíltan apukáddal. Mond meg neki, hogy ez így neked nem jó.

Lehet, hogy ő "belekényelmesedett" ezekbe a hétvégékbe. A kezdetekkor jók voltak ezek a programok és nem gondolta úgy, hogy változtatnia kellene.

2022. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom miért olyan nagy ügy havonta egy nyugis hétvégi. Van 28 másik nap, amikor kedvedre találkozhatsz a barátaiddal. Vigyél könyvet, tanulnivalót, beszélgess a nagyszüleiddel, süss a mamáddal sütit stb. Nincs is kelük más bajod, csak “nyűg”. Hisztis tini vagy, az a baj.
2022. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem, miért olyan magyar probléma havonta 2 napot az apáddal tölteni, de azt sem, miért nem tudod ezt megmondani.


Vagyis persze tudom, fiatal vagy még, félsz konfrontálódni, nem akarod megbántani, stb. de lassan felnőtt leszel és vállalnod kell a véleményed és annak következményeit, nem várhatod el, hogy anyád mondja meg a másik szülődnek, hogy unod őt, ez nem az ő feladata, felelőssége, hanem a tiéd.


Az életben sok ilyen alkalom lesz még, amikor konfrontálódnod kell olyanokkal, akikkel nem akarsz, ideje elkezdeni.

2022. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:
A nyugis hétvége nem nagy ügy, azokat nagyon szeretem. Itthon, a megszokott környezetemben, azokkal, akikkel jól érzem magam. Ott csak unatkozom. Nincsenek figyelve az igényeimre, rendre olyan kaja van pl. mamáéknál is, amiből én nem eszem, mert nem szeretem. Olyankor megy a tukmálás, hogy de kóstoljam meg, hát milyen finom az. Vagy pl. most apa kitalálta, hogy januártól nem akar kocsival hozni-vinni, menjek vonattal. Ami kétszer annyi idő, meg nem is nagyon szoktam tömegközlekedni. Most összeköltözött a barátnőjével, a szoba, ahol eddig aludtam, oda lett adva annak a fiának. Így én ki vagyok pakolva a nappaliba, ami egybe van nyitva a konyhával és az étkezővel. Gondolhatjátok, így mennyit tudok egyedül lenni...
2022. dec. 17. 13:13
 6/86 anonim ***** válasza:
96%

Oké, de miért nem mered megmondani? Miért anyádtól várod el?


Miért nem érted meg, hogy az életben mindenkinek vállalnia kell, mit és hogy akar csinálni?

2022. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező azért nem mer nyíltan beszélni, mert a szülei se beszéltek soha nyíltan. Minden sérelmet magukba folytottak, hogy a gyerek ne sérüljön. Pontosan így sérül pedig. És a legtöbb család így él Bármit tanácsol is itt bárki, nem fogja tudni kivitelezni a belső korlátok miatt.
2022. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Mert akkor jön ezzel a szokásos szövegével, hogy "akkor is ő az apám". Pl. mondtam neki, hogy szeretném megváltoztatni a vezetéknevemet, erre elkezdte, hogy ilyen én nem csinálhatok, meg hogy ő az apám, nem dobhatom el a nevét. Mindig ezzel jön, hogy "ő az apám", de ez nem nagyon mutatkozik meg semmiben.
2022. dec. 17. 13:26
 9/86 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ismétlem: én ezt értem, de neked akkor is fel kell vállalnod ezt a dolgot vagy tűrni.


Igen, meg fog sértődni, hisztizni fog és lelkizsarolni, a legtöbb szülő ezt csinálja a gyerekével, ha az valami olyat tenne, ami nem tetszik neki, de ezen az égvilágon semmi nem fog változtatni, csak a te határozott kiállásod.


Ha rákezd, akkor majd megmondod, hogy ne haragudj apa, én mostantól nem megyek, ha szeretnéd gyere. Ennyi, megverni, kinyírni nem fog téged.


Itt mi csak százszor ugyanazt fogjuk tudni leírni, ezt a konfliktust neked vállalni kell.

2022. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
78%

En se nagyon ertem, hogy 16 evesen havi egy!!! hetveget apaddal es a nagyszuleiddel tolteni miert akkora tragedia.

De gondolom majd ha o akkor nem akar inkabb gyerektartast fizetni (igy minek ugye), ti lesztek a legjobban kiakadva.

2022. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!