Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van olyan érzésem, hogy...

Miért van olyan érzésem, hogy anyám megpróbálja éppen eltitkolni azt, hogy mikor lesz a nagymamám temetése? Mit kezdjek a helyzettel? Mit reagálnázok a helyemben, ha megtörténik, amit feltételezek?

Figyelt kérdés

Múlt szerdán, vagy csütörtökön halt meg(egyébként covid miatt, de alapból nagyon beteges volt már), pontosan nem tudtam kivenni anyám szavaiból, eléggé feldúlt volt, amikor felhívott. Én nem voltam otthon, 160 kilométerrel arrébb járok egyetemre, a hírt megelőző hétvégén nem voltam otthon, és most sem. Amikor beszéltünk akkor én mondtam, hogy majd szóljon, hogy ha megvan a temetés időpontja, mert én szeretnék ott lenni, amennyiben aznap nincs semmi halaszthatatlan dolgom. (Tehát átrakhatatlan zh, vagy ilyesmi) Anyám meg nagyon győzködött, hogy nem kell ott lennem, ne hiányozzak emiatt az egyetemről. Azóta kínosan nem mond semmit arról, hogy akkor mi van a temetés időpontjával, holott abban maradtunk, hogy majd szól. Nekem gyanús, hogy próbálja elsunnyogni az egészet, mert meg van győződve arról, hogy nekem semmilyen körülmények között nem szabad hiányozni az iskolából, régen is így volt vele, és most, hogy 20 vagyok se hajlandó felnőttként kezelni egy csomó mindenben, és ebben sem hiszem. Amikor hetedikes voltam, és az anyai nagyapám halt meg, akkor sem engedte, hogy hiányozzak a suliból, pedig nagyon durván megviselt az az időszak is. Most pedig jelenleg olyan érzésem van, hogy most se akarja "engedni", de mivel nem tudja úgy megtiltani, inkább elhallgatja.

A másik ok, amiért erre gyanakszom, az az, hogy anyu volt mamánál az idősek otthonában az azelőtti szombaton, hogy a nagyi meghalt volna, és amikor csütörtök előtt kérdeztem anyámat, akkor azt mondták, hogy mama nincs rosszabbul, mint általában, majd amikor a halálhírrel hívott, akkor meg már azt mondta, hogy amikor utoljára látta, akkor alig volt magánál, stb. Ezt is eltitkolta.


És én most nem tudom mit tegyek, hogy derítsem ki, hogy mi van. Ha anyámat kérdezem, lehet, hogy felzaklatom vele, hiszen mégiscsak meghalt az anyja. Ha nagynénémet kérdezem, szintén, csak azzal kiegészítve, hogy akkor robban a családi vita, azért mert titkolózás van.


2023. márc. 21. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Azt tudod, hogy melyik temetőben lesz eltemetve?
2023. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Sok itt mostanában a csütörtöki haláleset...


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Kérdező, nem bírod felemelni a telefont?

2023. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is arra gondoltam elsőnek, mint az 1-es.

Ha tudod, akkor felhívod a temetőirodát (falun az önkormányzatot) és megmondják az időpontot. Vagy esetleg az idősotthon is tudja, ha voltak ott barátai...

2023. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező: egy telefon a települési önkormányzathoz ( vagy esetleg ha tudod, melyik temetkezési vállalat, akkor nekik), közlöd, hogy te vagy - ha jól értem - az unoka, és szerintem minden további nélkül meg fogják mondani.
2023. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

#4


AZ önkormányzatnál legfeljebb a halotti anyakönyvi kivonatot adják ki, temetéssel nem foglalkoznak.


Szóval oda ne csörögj, mert nem fogják tudni.

Nincs egy másik közeli rokon, akit megkérdezhetnél?

2023. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy már a rokonséágból senkit se elhessen emgkrédezni, v ki tuti tudja.
2023. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van nagynéném. Ennyi, akivel kapcsolatot tartok, tudok elérhetőséget. Csak ha tőle kérdezem, akkor kitör a botrány. :'D
2023. márc. 21. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Lelkére kell kötni a nagynénédnek, hogy ne mondja vissza. Ha odamész a temetésre, és meglátnak, akkor így is-úgyis botrány lesz. Ha meg nem mész oda, akkor minek érdekel, hogy mikor lesz? Gondolom nem álruhában, napszemüvegben és elmaszkírozva gondoltál odaállítani, hogy senki ne ismerjen fel, vagy? Ha meg akárcsak egyvalaki a 10,20, 50, 100 vagy 500 emberből felismer és megszólít, a hangod alapján úgyis be fog tudni azonosítani az, aki ismer... Innentől meg anyád nyilván felismer, a nagynénéd is... (Én is felismerném ezer közül is a keresztanyám hangját, az unokatestvéreimét is, meg a másik keresztanyámét is - igen, nekem 2 keresztanyám van, mert annó vérremenő csata, ádáz küzdelem volt ezért a 80-as évek elején, és anyám úgy tett igazságot, hogy oké,lányok - akkor még 30-as volt mind a kettő (nem telefon) - akkor vagy egyikőtök se, vagy mind a kettőtök.)
2023. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

Lehet,hogy csak kímélni szeretne téged a temetéstől hiszen,ha nem látod a temetést és azt a szakasz amikor már valóban nem tud magáról se és látszódik rajta,hogy hamarosan vége van az életének egy picit könnyebb a gyász.Én megkérdezném valamelyik rokontól,mert ebben semmi sincsen.Neked is jogod van ott lenni a temetésen.

Részvétem!

2023. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Mi újság, kérdező, sikerült kiderítened?
2023. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!