Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit szólnál, ha a...

Szülőként mit szólnál, ha a gyereked nem ott lenne a hétvégén, ahol mondta?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemista, dolgozik nehaz, de nagyobb részt nem tartja el magát. Azt mondta, hogy a koliba volt egész hétvégén, egyedül, aludt meg tanult. Gyanúsan keveset írt arra hivatkozva, hogy éppen szerelnek valamit a koliban ezért nem jó a wifi(nincs mobilnete)

Ehhez képest egy régebbi barátnőjénél és annak vőlegényénél volt szombat reggeltől vasárnap délutánig, pár középiskolás kori baráttal, több, mint 3 órányi távolságra vonattal attól a várostól, ahol a beszámolója alapján.

Mindezt pár nappal a nagymamája halála után (aki a te anyád), akivel amúgy nagyon jó kapcsolata volt.


2023. márc. 19. 16:22
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
56%

Így van. Undorítóak. Mert nem tudják kezelni, hogy más esetleg más véleményen van, mint az övék. Ilyenkor a kialakuló frusztrációt azzal vezetik le, hogy mindenki hülye. Én inkább ezért nem szülök. Mert ilyen kretén valaki, hogy beleáll más válaszába és nem hagyja békén. Igaz, békén hagyni magas szint.

14-es voltam.

2023. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nem a fiamról van szó, mert egyrészt csajról beszélünk, másrészt nem kell úgy nekem esni, mintha én lennék a szülő. Én csak az a barát vagyok, akinél volt. :D

Igazából az a teljes háttér sztori, hogy hónapok óta nem sikerült olyan találkozót összehozni, ahol többen vagyunk, nem csak 1-2 emberke a társaságból, egy hete már így folyamatosan beszéltük meg a részleteket, hogy kit-hol-mikor tudunk "összeszedni", ő meg úgy volt vele, hogy lehet nem számol be a szüleinek a programról, mert idegesítően reagálnak arra is, hogy péntek este a kolihoz képest helyben összeülnek pár órára. (Értsd: okoskodás, hogy tanulni kéne, semmi mással nem foglalkozni, meg üzenetek jó sűrűn, hogy "ugyeeeee neeem ittááál alkohooooolt?????") Aztán úgy volt vele, hogy említi, ha meglesznek a részletek, max, ha az anyja úgy tesz, mintha engedélykérés lett volna, akkor eljön a nemleges "válasz" ellenére is. De pénteken lettek fixálva a részletek, az anyja meg csütörtök este hívta, hogy a nagymama elhalálozott. Ő meg úgy volt vele, hogy az anyja a helyzet nélkül is túlreagálná, ő ebben a helyzetben nem idegesíti fel ezzel. Ez a barátnőm meg úgy volt vele, hogy ilyen hír után nem tudna túlzottan produktív lenni, és még mindig jobb elmenni a barátokkal találkozni, mint egyedül sírni. Ha meg megmondja, hogy nálunk volt, akkor az anyját ismerve érzelmi zsarolás ON. A mamával meg olyan volt a kapcsolata, hogy elmondása alapján a mama volt az egyetlen olyan elő rokona (szülőket is beleértve), akivel rendszeres kapcsolatban volt, hogy nem igrnorálja, lehetett vele őszintén beszélni bármiről, nem élt vissza az elmondott infókkal, stb. Tehát így egyetlen normális családtag kb. És hát ősz közepe óta durva leépülés, fizikailag és mentálisan is, december óta már kb nem is tudott magáról a néni, nem lehetett nagyon beszélgetni vele. A barátnőm amíg élt a nagyija, valahányszor szóba jött, azt mondta, hogy ő tudja, hogy a mama nem fogja megélni a 82. szülinapot, még a nyár előtt szinte biztos, hogy még fog halni, ilyen állapotban nem jó, szenved, amíg mentálisan tiszta volt addig se volt teljesen jó neki, 10 évvel élte túl a férjét, évről évre egyre többet emlegette, hogy nem jó, nem szeret a férje nélkül élni.


Tehát így nem tudom, ha nekem kéne megfogalmazni a mamával kapcsolatos gyászát, itt inkább az történt, hogy decemberre egyre jobban elveszítette, mint utolsó normális elő családtag. Szerintem a gyász felén már túlvolt, mire elérte a halálhír. Legalábbis ő nem hiszem, hogy nyugtatta volna saját magát, hogy a mama jobban lesz, miközben volt vagy öt komolyabb betegsége.

2023. márc. 19. 17:40
 23/39 anonim ***** válasza:
15%

Valószínűleg azért írtad meg a kérdést úgy, mintha csak egy ismerősről lenne szó, hogy majd a válaszok után alakíthasd a sztoridat. De ezt a mondatot nehéz félreérteni, hogy nem az anyukája írta ki a kérdést : "Mindezt pár nappal a nagymamája halála után (aki a te anyád)"

Most hiába magyarázkodsz, hogy te vagy a barát. Nekem innentől kamu kérdés.

2023. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
27%
Kedves 20 as hány éves vagy ha megkérdezhetem, van fogalmad hogy a gyerek egyfajta tükör? Mintázza az érzéseidet és viselkedésedet? Szerintem akár hány éves lehetsz de szülőnek nem lehetel valami jó.
2023. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

#23 Miért lenne kamu? Amiket írsz indokok, azok teljesen nonszenszek. Miért kellett volna e/1-ben írni, ha se szülő, se a gyerek nem vagyok a sztoriba? Hogy ne tűnjön kamunak? Ne viccelj már.

Miért olyan valószínűtlen neked, hogy valaki beszél a közeli barátaival érzésekről, vagy úgy alapból arról, hogy milyen körülmények között érkezett meg?

Miért nem írhatom le azt a sztorit, amit én ismerek jelenleg, azután, hogy szerettem volna általános válaszokat kapni, ami helyett a válaszok fele az volt, hogy szr szülő vagyok? Nem azt kértem, hogy véleményezze bárki is a vélt szülői kompetenciáimat.

2023. márc. 19. 19:00
 26/39 anonim ***** válasza:
15%

24!


Nem q 20. vagyok, de maximálisan egyet értek vele. Nem, q gyerek nem egyfajta tükör. Max 3 éves koráig utánozza le a szülőt, már ha egyáltalán teszi. Egyenisege van, személyisége és ennek még véletlenül se kell azonosnak lennie a szuloevel, sőt, még csak hasonló se kell hogy legyen. Igen, van olyan aki hazudik. Szülőben is es gyerekben is. Itt a gyerek hazudott. Nálam ezzel elvagta volna maga alatt a fát. Nem értem miért volt szükség a hazugsagra. 20 evesen azt csinál, amít akar.

2023. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
81%

Képzeld 20, hogy több ember mutogat 50 évesen a szüleire, mint 20 évesen, amikor rájössz hogy milyen mintákat vettél át, és hogyan adaptálódtak azok a felnőtt életedbe.. sőt, sokan abban a korban szokták feldolgozni a neveltesuket.

Beszűkült látókörű az, aki ráhúzza a gyerekre, hogy hazudós és nem lehet tolerálni a hazugságot blablabla. Olvass inkább a sorok között.


Én pl. Amikor külföldi ösztöndíjat kaptam, el se mondtam anyáméknak, amig minden le nem volt papirozva, és már fix volt, hogy megyek külföldre. Miért? Mert csak azt kaptam volna, hogy minek megyek, az egy szr, felesleges butaság... :)

2023. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
83%
26-os, természetesen lehet hogy azért hazudott mivel többször szóvá lett téve hogy hova megy és állandóan rá volt akaszkodva a szülő. A tükörről meg ne is beszéljünk látszik semmit sem tudsz a gyerekek lelkéről.
2023. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ebben az esetben, hogy egy haláleset is volt itt, én simán el tudom képzelni, hogy hazudik valaki a hollétéről, ha a fő kérdésből indulok ki, és nem feltételezem, hogy rossz a kapcsolat, és semmit nem lehet megbeszélni és mindig minden fel van hánytorgatva.


Mindenki máshogy dolgozza fel a halált, más fázisok vannak, stb. És nehéz megérteni a másikat, ha a reakciója nagyon eltérő a sajátunktól. Teljesen más fázisokban lehet két ember a gyászban, és lehet, hogy téged megvisel, ha azt látod, hogy elvesztettél egy közelálló személyt, aki a másiknak is közel állt, és erre ő két nappal a haláleset után megy kb bulizni, miközben te feltűnően szrul vagy. És ha van az a távolság, hogy ezt nem látja a másik, akkor lehet, hogy jobb lelkileg mind a kettőtöknek, ha nem kötöd az orrára.

Mondjuk egy leépülésnél lehet, hogy az egyik áltatja magát, hogy jobb lesz, beleéli magát, majd nagy pofon, hogy nem, a másik meg már hónapok óta feldolgozta, hogy halál lesz a vége rövid időn belül, és amikor megtörténik arra gondol, hogy igen, szenvedett, rossz volt neki, magáról sem tudott, ez így nem volt már egy jó élet. És ha megpróbálod úgy megélni a gyászt, mint a másik, az vissza tud cibálni téged a mélypontra.

Vagy amikor tudod magadról, hogy ha te most visszavonulsz a szociális életből, akkor neked ott véged, mert ezen túráztatod az agyadat, nem funkcionálsz a melóban, tanulmányokban, és akkor bszhatod.

Vagy csak szimplán az van, hogy nem fogtad még fel, hogy soha többé nem látod, nem tudtok soha többé beszélgetni. Ha hetekig nem mész haza, ami egyetemistaként nem ritka, reális, hogy abban a környezetben, ahol sosincs ott az illető, mert jó sok km távolság van, nem fogod fel a hiányt, mert abból a környezetből nem hiányzik.

2023. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ritka undorító, hogy úgy beszélsz a nevében a nagyanyja haláláról, hogy ugyan, tök mindegy, öreg volt, már várták, hogy vége lesz.
2023. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!