Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire evidens nektek, hogy...

Mennyire evidens nektek, hogy a mindennapokban segítitek egy ápolásra szoruló szülődet?

Figyelt kérdés
Nehezen tud mozogni, nagyon lassan jár. Lefekvésnél, felállásnál, öltözésnél segíteni kell neki. Éjszakára pelenkázni kell, wc-zésnél, tisztálkodásnál kisegíteni, főzni, mosni rá. Ebben az esetben segítenétek neki, ha megoldható, hogy hozzátok költözik, akár a már 18-20 év körüli, otthon lakó unokákat is bevonva? Vagy beadnátok intézetbe?

2023. márc. 27. 18:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%

Számomra nem kérdés. Gondoskodtam az apósomról (egy csecsemő mellett), aztán apuról, most anyóst vettük magunkhoz, mert nagyon leromlott az állapota.


De szerintem a gondoskodás nem feltétlenül csak a személyes ápolás, mint nálunk. A gondoskodás az, amikor megkeresed azt a megoldást, aki mindenkinek megfelelő. Legyen az háziápoló, intézmény, vagy te magad. Csak az a fontos, hogy mindenkinek jó legyen a választás.

2023. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom itt a kerdezo lesz a 18 eves unoka.
2023. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
65%

Számomra kizárt dolog, anyám kilenc évesen eldobott, apám nem nevelt soha, és nem nevelt fel.

Adj Isten.

2023. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Írom ezt úgy, hogy szoc. gondozó és ápoló végzettségem van. Láttam, milyen ezt csinálni. Éltem is ebben, még gyerekként (néztem). Apám mellesleg pont ezért, ha ilyen szinte jutna, akkor otthonba vonulna, vagy akármi, de leszögezte, hogy az én életemet nem akarja ilyennel terhelni. Mert még ha vidám mosollyal pelenkáznék és szakadnék meg munka előtt és után, akkor se egészséges állapotról van szó. Aki elvárja arra hivatkozva, hogy dehát kiskorban ő (szülő) csinálta a gyerekének, hát bssza meg, nem ugyanaz. Több mint másfél méter és több tíz kiló különbség van aközött, de az is lehet, hogy 100+ kiló. Arról nem beszélve, hogy a baba továbbiakban cukin néz, nyáladzik, de a szülő nem feltétlen csak megköszöni, hanem oszthatja általánosan az észt, bizonyos dolgokban vagy mindenben visszateszi a felnőtt gyerekét egyszerű gyerekbe. Hát ki vágyik erre? Imádom apámat, ő is engem, de ha ilyen szintre kerülne, akkor is fizetnék valakinek vagy otthonba tenném, ha milliárdosként még a boltba se kéne mennem, nemhogy dolgozni. Sokszor volt példa, hogy megyek apámnak gyógyszerért, bemasszírozom neki, megmasszírozom, bevásárolok helyette, hadd pihenjen, de ha ez tenné ki az életemet, ráadásul pelenkázással, ami amilyen természetes, hogy jön az ürülék, olyan undorító és büdös, hát azt én biztos nem vállalnám. Más dolog lenne, ha bemegyek dolgozni az idősek otthonába, és 8 órában csinálom. Azért fizetnek, ez munka, amit igényesen kell végezni, emberi méltóságukat fenntartva az ellátottaknak, akik önmaguknak már nem képesek erre. Ilyen vagy olyan munka után, nem fogom lestrapálni magam, és azt sem akarom, hogy előbb vagy utóbb magamban titkon kérdezgessem, mikor hal meg, mert már fizikailag és lelkileg tehernek érzem az állandó gondozását.
2023. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Én vagyok a 20 éves unoka. Legtöbbször anyukám segített neki. Csináltam én is, mikor ő fáradt volt/nem tudott, de sokszor nem elég lelkiismeretesen. Sokszor türelmetlen voltam vele, amikor segíteni kellett. De azért legtöbbször megpróbáltam. A télen csak én és a mamám voltunk itthon pár napig, amíg a család többi tagja elutazott. Ekkor én szabadságot vettem ki, és otthon maradtam mamámmal, úgy gondolom ebben a pár napban voltam vele a legkedvesebb. Ez jó volt, főztem, mostam rá, megmaszíroztam, tornáztattam, kikisértem a wcre. Most már sajnos nem lehet neki segíteni többet, pedig de jó lenne 😢🖤
2023. márc. 27. 19:01
 16/29 anonim ***** válasza:
25%
Nyilvan amit az ember meg tud csinalni azt segíti.
2023. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%
Kedves 20 éves unoka! A nagyszülők ilyen nagy mértékű segítése hosszú távon nem lehet az unokák feladata. A középkorú "gyermekeknek" is nehéz, ha van más jó megoldás, célszerűbb azt választani, nem az állandó együttélést. Gondolj a szépre, a jóra, örülj, hogy volt pár nap, amikor nagyon kedves voltál vele. Részvétem!
2023. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Senki nem lehet "beadni" sehova, ha nem akar menni és nincs gondnokság alatt.

A környezetben azok az idős emberek, 75-80+, akik szellemileg épek, de fizikailag már segítségre szorultak, vagy csak nem akartak a háztartás gondjaival megbírkózni, maguktól döntöttek úgy, hogy inkább bevonulnak egy normális otthonba. Illetve az egyedülállók mellett egy házaspár ismerős is. Ők eladták a lakásukat és egy apartmant vettek egy idősek otthonában, saját bútorral, otthonosan berendezték. Önállóak, de mégis van segítség, ha baj lenne.

2023. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. márc. 27. 19:45
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

Ha otthon tudok vele maradni akkor igen. Ehhez az kell hogy valaki eltartson, vagy ápolásit tudjak igényelni rá.

Azért a gyerekeket megkérdezném hogy ők mit szólnak hozzá mert az én szobám nagyobb, oda mennének át a gyerekek. Ott azt akár el lehet választani paravánnal akkora.

Én meg meghúznám magam valamelyik gyerek kis szobájába a másik kis szoba a szüleimé akik ránk szorulnak.

De természetesen ápolnám, tőlem sosem állt távol az ilyesmi, mindig szerettem segíteni másokon. Hát hogyne segítenék a családtagomon. Igen, tudom mivel jár ez, vannak igen kellemetlenségek is benne, így azt is meg tudom érteni aki egyszerűen annyira undorodik a dologtól hogy bele betegedne ha ezt meg kéne csinálnia.

2023. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!