Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitehető valaki az utcára egy...

Kitehető valaki az utcára egy a lakásból, ha az állandó lakóhelyeként van bejelentve, és a mindennapokban ott is él?

Figyelt kérdés

Kifejtve: nemrég tudtam meg, hogy öcsém többször is ismerősöknél, vagy menhelyen kell aludjon, mert anyukám nem engedi be a lakásba. A sráccal semmi komoly gond, édesanyám viszont mentálisan beteg (paranoia), én régóta nem tartom vele a kapcsolatot. Albérletet hirtelen most nem talál a városban.

Anyám ezt jogilag megteheti? Ő a lakás tulajdonosa. Segíthetek neki pl rendőri segítséggel? (míg albérlet lesz, ne kelljen idegeneknél aludnia)



#lakcím #Lakhatási probléma
2020. dec. 17. 19:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egy "a" betűvel több lett, gyorsan írtam.
2020. dec. 17. 19:58
 2/14 Savlekotő ***** válasza:
65%
Sajnos megteheti ha ő a tulaj,miért nem keresett eddig megoldást öcséd ha anyátok kretén,már rég be lehetett volna papírozni hogy nem beszámítható,orvos stb,gyámság aztán senkit nem vegzálna tovább hogy hajléktalanként éljen..
2020. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Minden ingatlantulajdonosnak joga, hogy eldöntse, ki jöhet be egyáltalán az ingatlanába, nemhogy ott lakjon. Paranoiás is megteheti, egészen addig, míg nem helyezik gondnokság alá.
2020. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha öcséd kiskorú, akkor nem.
2020. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha öcsédnek a lakcímkártyáján az a cím szerepel, akkor nem teheti meg, ugyanis öcséd szívesség lakáshasználónak minősül. Csak azt követően teheti meg, ha anyád írásban megszünteti a szívességi lakáshasználatot VAGY öcséd több mint fél évig életvitelszerűen nem tartózkodik ott, és ezt anyád bizonyítani is tudja. Mindez akkor igaz, ha öcséd nagykorú. Ha kiskorú, akkor nem rakhatja ki semmilyen indokkal.
2020. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Az a tény, hogy az állandó lakcíme ott van anyátoknál, nem számít. Ettől még kirakhatja.
2020. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem rohadtul nem rakhatja csak úgy ki, erről papír kell.
2020. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os, 5-ös voltam, ennek nagyon utánajártam. Nem rakhatja ki, mert szívességi lakáshaszálónak minősül. De nem is lehetetlen kirakni, csak idő. Írásos felmondással meg kell szüntetni a szívességi lakáshasználatot, ugyanúgy, mint egy bérleti szerződést. Ezt követően élhet a kényszerkijelentéssel és a kényszerkilakoltatással.
2020. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a nyolcas mondja!!!! Nem áll jogában, nem véletlen, ha ezt csak így meglehetne csinálni, akkor törvény alapján bárkit kilehetne tenni bárhonnan a nélkül, hogy felkészülhetne új otthont találni az illető!
2020. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
A bejelentés nem keletkeztet semmiféle jogalapot!
2020. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!