Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelik/viselik a szüleit...

Hogy kezelik/viselik a szüleitek a nyugdíjaskori elszegényedést?

Figyelt kérdés

A szüleim tipikusan abban a helyzetben vannak, hogy apám elég jól keresett, ezért jelenleg magas a nyugdíja, illetve jelenleg még be-be dolgozik (szellemi munkát), édesanyám viszont világéletében keveset keresett, így várhatóan elég kevés lesz a nyugdíja is.


Ők most ketten nagyon jól élnek apukámnak köszönhetően, hatalmas emeletes családi ház, kocsi, igazàból ketten többet költenek el havonta alapvető kiadásokra, mint mi 2 pici gyerekes családként.


Azonban apám már idős (anyámnál majdnem 15 évvel idősebb), az utóbbi 2-3 évben láthatóan kezd kicsit leépülni, fizikailag is. Mostanában, bevallom, gyakran eszembe jut, mi lenne, ha történne vele valami és édesanyám egyedül maradna.


A háznak nagy a rezsije a méretéből adódóan (eladni természetesen nem akarják, most ők is úgy gondolkodnak, hogy soha, még most is újítgatják), a kocsi mondjuk nem annyira fontos, de azért enni kell, ruhát venni, na meg csak megszokott egy életszínvonalat, ő nyilván nem gondolkodik rajta, hogy megvegyen-e egy doboz áfonyát télen ezer forintért.


De a fizetéséből sem, a nyugdíjából meg (ami lesz talán 150 ezer forint) pláne nem fog tudni szinte megélni sem. Mi tudunk majd nyilván segíteni fizikailag, vagy egy kisebb bevásárlással, de hitelünk van, pici gyerekeink, felújítandó házunk, majd cserélendő kocsink, szóval a következő 20-25 évben nemigen tudnánk anyagilag komolyabban besegíteni.


A ti szüleitek hogy kezelték azt, mikor nyugdíjasok lettek vagy egyedül maradtak és érezhetően lecsökkent a bevételük? Hajlandóak voltak eladni a fenntarthatatlan házat, spórolósabban élni? Depressziósak lettek miatta vagy elfogadták, hogy most már ez van?



2023. márc. 30. 11:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha eladni nem akarják, akkor majd megoldják. Nem a te dolgod lesz.
2023. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Most a szüleim jól keresnek, de nem az a bejelentett bérük amit kapnak. Tehát egy minimálbér, plusz a többi, mindezt egyszerre kapják kiutalva. Szóval nem tudom.. gondolkodtam én is hogy mi lesz így, mert csak a minimumot fogják megkapni, már ha kapni fognak egyáltalán 15 ev mulva valamit. És hogy nekem is lesz e normális munkám. Amit félre raknak az elinflálódik, a befektetések sem hoznak annyit hogy egyáltalán megérje ezekkel foglalkozni
2023. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is hasonló a jövőkép. Apósom nagyon beteg, ha meghalna anyósom marad egyedül a családi házban, amit nem biztos hogy egyedül fenn fog tudni tartani. Bár van özvegyi nyugdíj nem tudom az mennyi vagy hogyan van a szabályozás.

Logikus lenne eladni és kisebb lakásba költözni, de szerintem nem akarja majd, meg a férjem se. Én meg összeköltözni nem szeretnék. Marad hogy majd utalunk neki pénzt vagy fogalmam sincs.

2023. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Édesanyádnak kell tudnia, meddig ér a takarója. Már most a jövőre kellene gondolniuk.


Én is így vagyok anyámmal: valószínűleg amíg tud, dolgoznia kell a nyugdíj mellett, aztán most költözne egy kertes házba. Hát, tegye, de a rezsire a pénzt ne tőlem várja.

2023. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

hat nalunk ugy volt hogy a nagypapam nagymamam ugyanugy ahogy a te szuleid...gazdagok voltak.

nagypapa nögyogyasz nagyi gyerekorvos. Nemetorszagban eltek mar vagy 40 eve nagy penzt szdtek ossze. oregkorukra haza koltoztek a magas nemet nyugdijjal. jol eltek. nagypapa meghalt...nagyi meg annyit koltott hogy lassan anyukam beszelt vele hogy le kell allnia mer tobb megy el mint ami bejon es csak akar rank is hagyni vmit. aztan az volt a szerencseje a nagyimnak hogy par hetes kinlodas utan rakkal gyorsan meghalt. nem elte meg hogy elszegenyedik. gazdagon boldogan halt meg.

2023. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
" es csak akar rank is hagyni vmit" Ja, hogy tojt a nagyidra, az örökségét féltette,
2023. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Hogyha nem akarja eladni, akkor majd nyomorog.


Családban is van ilyen, ott van a 200+m2-es ház, eladni, áh, nem. Ja, csak a rezsije az egekben, de "hát ott nőttek fel a gyerekek, meg a két kezünkkel építettük"...


Oké, akkor ne add el, persze, takarítsd a tök felesleges hodályt, meg fizesd a 3x annyi rezsit, mint egy garzinban tennéd, pusztán büszkeségből.


Nem érdekel, az ő baja.

2023. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen esetben vagy eladja a házat vagy ti odaköltöztök hozzá, és úgy fenntartható.


A szegénység nem ez, hanem amikor nyugdíjból egy pici lakásban sem tud megélni, mert egész életében valami zsákfaluban él valaki, ahol a munkaadók kihasználják, hogy kiszolgáltatott és minimálbérre vagy 4 órára jelentik be.

2023. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

"eladni természetesen nem akarják"

Majd ha más anyagi körülmények lesznek, akkor ahhoz igazítja, miket tart fenn.

Amiket leírtál, az én családomban soha nem volt ilyen jómód.

Viszont 150 -200 000 Ft nyugdíjból egy egy fős lakásban bőven meg lehet élni, ha nem tart fenn autót, hanem mondjuk taxira áll át.

Én egyedül kb. 100 000-ből élek egy nem kicsi lakásban.

2023. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Ezért kell tartalékolni amennyit cska lehet aktívan :S
2023. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!