Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki úgy érzi kezd lassan...

Van aki úgy érzi kezd lassan elszegényedni?

Figyelt kérdés
Mit érzel, mikről kellett és kell (vagy tudsz) még lemondani, hogy érinti a gyerekedet, hogy oldod meg a tovább tanulást, és az ezzel járó nagy kamaszok kiadását?
2010. jan. 14. 06:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem még nincs sajna gyerekem,de gazdag se vagyok, szóval még nem tudom, hogyan fogom majd megoldani, de vannak akik tőlem sokkal kevesebbet keresnek és ha ők meg tudjáők oldani,akkor én is.Majd igyekszem mindenről lemondani, csak hogy a gyereknek meg tudjam adni amire szüksége van.Engem úgy neveltek, hogy tudtam, hogy nem szabad sokat költenem és elég sporolós voltam még gyerekként is.Szóval próbálom majd megmagyarázni neki, hogy sajna ez van, most ennyit tidok adni és csak ezt tudom megvenni.Nem fogom elkényeztetni és csak a legszükségesebbeket veszem meg, illetve nem akarom rászoktatni az édességre és majd csak akkor kap valamit ha megérdemli vagy ha van valamilyen ünnep, persze ruhákat tudok majd neki adni,mert van a családban kisgyerek akiét megörökölheti és vannak manapság elég jó használt ruhás boltok amik olcsóak.A régi játékaimból is tudok majd neki adni illetve a nővérem is biztos odaadja ha már kinőtte a gyereke a játékokat.
2010. jan. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám már nem bírja. Diákhiteles vagyok. 5 év múlva nyöghetem vissza a rengeteg pénz. Jó kezdet az életben, és ez még fokozódni fog.


21/L

2010. jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen,mi:((

Sajnos a párom munkanélküli lett:((Igaz márciustól már lesz munka...de hol van az még.

A gyerekek kicsik nem igen veszik észre.

Próbálunk spórolni, amin lehet./villany,gáz,csúsznak a számlák befizetései/

És olcsóbbat venni mindenből.

De így sem könnyű,mert albérletben vagyunk, aminek nem kis költsége van:((

Hogy mit érzek....teljes káoszt.

2010. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is sajnos munkanélküli, így most nagyon nehéz. Albérletben lakunk ráadásul, így elég sok a rezsi.
2010. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az én párom is munkanélküli lett,ráadásnak közben kiderült jön a kistesó!Remélem mihamarabb lesz munka!,nagyon nehéz így és bár a gyerekek még nem tul nagyok nem veszik úgy észre,hogy egyre kevesebb....

minden ft-ot be kell osztani!

2010. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hárman élünk egy házban és én vagyok az egyedüli kereső január 31-ig, mert addig szól a szerződésem.A nagylányom beteges ezért nincs munkája, nem kell sehova.A kisebbik lányom most ballag általánosból.Én kapok havi 82 ezret kézhez, amiből a bank egyből levesz 16 ezret a hitel miatt,havi 20 ezer a provident hitelem, a többi is rezsire megy ki, még nem is elég, valami sosincs befizetve.És ne érezzem azt munka mellett, hogy szegény vagyok, mikor csak kenyér van itthon, mert arra futja?!mi lesz, ha nem hosszabbítják meg a szerződésem?márciusban árverezik a ház felét, mert a volt férjem adósságot halmozott rá.Örülök, hogy van egyenlőre hol lehajtanom a fejem.
2010. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
3 éve diákhiteles vagyok, de soha nem jöttem még ki ennyire rosszul a pénzemből, pedig idén magasabb összeget igényeltem... Gondolhatod, hogy nem az ablakon dobálom ki. Ritkán kérek a szüleimtől, de eddig mindig segítettek, ha pénz kellett. Most már csak azt hallom, hogy nincs. Ráadásul dolgozni nem tudok, nincs rá időm, és hiába tanulok, tavaly egy nem teljesített tárgyam volt, a többi ötös, mégse kaptam ösztöndíjat... Nem a szüleimet hibáztatom, ők mindent megtesznek. Csak félek, jövőre az öcsém is egyetemista lesz...
2010. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Valakik engem osztottak, hogy minek veszek hitelt fel ha alig tudom fizetni, meg akkor meg kell vonnom magamtól mindent, ahogy látom nem csak én vagyok az egyedüli aki sz rban van.
2010. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kedves kommentelők, bár mosolygós, arcokat és elégedett családokat láthatnánk, de ez egyre kevesebb lesz. Nekem is két szigorú diétát kell tartanom, egyik drágább mint a másik. De ha megszegem az életembe is kerülhet. Nálunk az én étkezésem kerül sokba, még a számlák után.Nagyon bánt, hogy pont a beteg embereket húzzák le anyagilag.
2010. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
azt akartam írni, hogy igen, de elolvastam a 09.26ost, és inkább kussolok. sajnálom:((((((((((((
2010. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!