Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni ha nem...

Mit lehet csinálni ha nem foglalkozik az egészségével?

Figyelt kérdés

Apukámnak volt 2x infarktusa, az egyik után kómába is került és csoda volt hogy felépült. Aztán a 2. után volt egy komoly szívműtétje azt is túlélte, most meg valami nagyon komoly tüdőbetegsége van. Anyától tudom csak, én előttem meg testvérem előtt csak titkolja és eltereli a szót.

Már az első komoly baj után le kellett volna tenni azt a krva cigarettát, de nem tette. Még a kórházban is kiszökött, nem tud leállni vele.

Én ilyenkor mit tudok tenni? Főleg hogy előttünk sosem dohányzik.

Nekem mindig szóvá teszik, hogy ne kávézzak, de magával egyszerűen nem törődik úgy látom már ezt az egészet elengedte. Vagy lehet, hogy az a generáció nem is olyan egészségtudatos.

Anya már beszélt vele, hogy keresnek valami normálisabb orvost, de süket fülekre talált.



2023. ápr. 14. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akinek két ekkora " figyelmeztetés " nem elég, arra biztos hogy nem fogsz tudni hatni semmivel ami embertől telik.
2023. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Istenem! Apád esetéből képes vagy az egész korosztályára következtetni? :D

Semmit nem tudsz csinálni. Az ő korában már nem olyan könnyű leszokni.

2023. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem egy ember miatt írtam hidd el.
2023. ápr. 14. 21:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Volt egy ellenpélda is Tatám 7X évesen bekerült a kórházba, aztán mégis letette a cigit és utána még élt majdnem 10 évet.
2023. ápr. 14. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy lehet, hogy az a generáció nem is olyan egészségtudatos"

Nem generációs probléma: minden korosztályban van, aki képes figyelni az egészségére és van, akit nem érdekel. Egyébként meg ha őt nem érdekli, te sem tudsz mit tenni. Ez egy olyan változás, aminek belülről kell jönnie, nem lehet kierőszakolni.

2023. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg ráhagyni, hogy eldöntse mit szeretne ő? Értem én, hogy neked van egy elgondolásod arról, hogy mi a helyes, de hidd el, neki is lehet arról, hogy mi az ami miatt érdemes még bármiféle erőfeszítést tenni. Eljön az a kor, amikor majd úgy érzed, hogy nem akarsz már mások elvárásainak megfelelni, akkor sem , ha a gyereked az. Sok negatívum és kiábrándultság kell hozzá, de nem olyan nehéz hozzájutni.
2023. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt ember, saját dolga
2023. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A függőséggel nem lehet felhagyni. Hogy tudnál te bármit változtatni az ő függőségén, ami nem a tied. Boldogtalan.
2023. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Egyszerű: helyeztesd gondnokság alá, és legyél te a gondnoka. Akkor nem ő fogja eldönteni, hogy igénybe vegyen-e egészségügyi ellátásokat.
2023. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni sajnos. Minél hamarabb belátod ezt, annál jobb, hogy nem rágódsz rajta feleslegesen.
2023. ápr. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!