Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem azért költök többet, mint a tanév elején, mert felelőtlen vagyok/pazarlok/felesleges hülyeségeket veszek? Mit kezdjek a helyzettel szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, a szüleim tartanak el. Sajna nem fér be az órarendembe annyi meló, hogy teljesen eltartsam magam, illetve a szüleim kijelentették, hogy nem szeretnék, ha suli mellett dolgoznék. Utóbbihoz annyira ragaszkodnak, hogy megvágnának minden támogatást, ha megtenném. Az meg nem lenne jó, ha már az óráim mellett nem tudok annyit melózni, hogy kijöjjek.(Sok a gyakorlatom, amire be kell járni, kicsi a létszám, ilyen 10 fő alatti, névsorolvasás is van, hogy ki van ott, tehát lehetetlen elsunnyogni, szinte csak ilyen óráim vannak. Melóra hivatkozva meg nem hiányozhatok, szóval ne is jöjjetek ezzel, maximum azt engedélyeznék erre hivatkozva, hogy tárgyfelvételi időszakon kívül passziválhassak, kérvénnyel.)

És hát az van, hogy a szüleimtől nem úgy kapom a pénzt, hogy meghatározott időnként x összeget, és osszam be, hanem úgy, hogy amikor hazamegyek (2-4 hetente), akkor megmutatom, hogy mennyi pénzem van a számlán, és ha bizonyos összeg alatt van, akkor utalnak nekem mindig ugyanannyit. És hát feltűnt nekik, hogy most 4 hét alatt költök annyit, mint amennyit ősszel 6 hét alatt, és anyámtól mindig kapom az ívet, hogy pazarlok, meg jön a hülye teóriáival, hogy biztos mindent elszórakozok/valaki zsarol titokban/drogfüggő vagyok/alkoholista vagyok/túl drága dolgokat veszek. Holott nem, őszhöz képest sokkal kevesebbet járok el egyébként bárhová is, tehát szórakozásra pont hogy jelentősen kevesebbet költök, csak mondjuk ősszel a legolcsóbb szalámi, ami nekem egy-másfél hétig elég volt az akkor 450 forint volt, most meg 670... Csak hogy egy példát mondjak. Mindig mindenből a legolcsóbbat veszem, vagy ami éppen akciós, akár azért mert a lejárati dátumhoz közeli... És így van az, hogy a lakhatásomon(ami egyébként kollégium) kívül havi 35-40 ezer helyett 50-55 körül jövök ki, már ha nem úgy étkezem, hogy legolcsóbb zacskósleves az étkezések jelentős részére.

És egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem képes anyám felfogni, amikor otthon ő is látja, hogy drágulnak a dolgok. Ha meg lerakom elé az összes blokkot arról, hogy miket vettem a hónapban, akkor ő nem nézi meg, hanem kivágja a kukába. Az ellen meg még mindig vérmesen tiltakozik, hogy dolgozzak....


2023. ápr. 18. 12:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Mivel nem mész haza minden héten, hétvégeken tudsz munkát vállalni.- Egyetemistaként nyilván 18 elmúltál, bekocogsz egy másik bankba, nyitsz ott egy számlát, és a diákmelóból keresett pénzedet oda utaltatod.
2023. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Azt akartam javasolni, hogy gyűjtögesd a blokkokat, de ezen látom sajnos már túl vagy. Innentől az a helyzet, hogy teljesen mindegy mennyit költesz, anyád mindenképp hisztizne, mert ennek az egésznek a lényege hogy a hatalmát fitogtassa feletted és hogy éreztesse veled, hogy mennyire függsz tőle. Erre csak az lesz majd megoldás, ha önállósodsz. Szorítsd össze a fogad, végezd el a sulit időben, aztán költözz olyan messze anyádtól, hogy az email is csak 2 nap alatt érjen oda.
2023. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#1 Hétvégeken általában általános/közép sulisokat korrepetálok. Az a baj, hogy hivatalos diákmunkát nem is találok úgy, hogy az rugalmas legyen arra, hogy nem mindig "érek rá" (=hazautazok). :/
2023. ápr. 18. 12:30
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, de valamit nagyon szarul csinálsz. Rengeteg hétvégi diákmunka van, illetve ha hétvégén korrepetálsz, akkor kérjél többet. Amúgy már felnőtt vagy, mi ez a rövid póráz?
2023. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

1. Egyszer menj oda apádhoz a blokkokkal, és mondd meg, hogy ez így nem mehet tovább, álljon ki melletted, "meccselje le" anyáddal.

2. Következő félévtől vegyél fel diákhitelt és önállósodj! Nyáron is dolgozhatsz, akkor egész szép összeget is félre tudsz tenni.

2023. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Pedig van olyan közvetítő. Kisebbik lányom jelentkezett egyhez, teljesen rugalmasak. Mivel ráadásul ő meg még gimis, eleve csak a hétvégék is szünetek jöhetnek szóba diákmelóra. Ráadásul jól is fizetnek a legtöbb helyen. Nyugodtan megkereshetsz diákszövetkezeteket, velük kéne ezt egyeztetni. Tuti lenne megoldás, csak hát utána kell járni.
2023. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

#1 Ez így leírva eléggé olyan, mint az állatorvosi ló... Azért ha nem a fővárosba jár egyetemre, nem olyan egyszerű. Én sokat nézegetem a diákmunkás hirdetéseket, és egy csomó olyan van, hogy heti 20+ óra, csak hétköznap, és nappalisokat keresnek. Ilyeneket az tudja bevállalni, akinek kb csak előadása van, és minden jegyzethez hozzáfér. Tehát alkalmit, vagy nagyon rugalmas helyet kéne keresni leginkább, amiből kinda kevés van vidéken. Ha találna is hétvégi melót, nem sok helyen tolerálják, hogy minden második/harmadik/negyedik hétvégét kihagyjon. És akkor ott van megint, hogy hétvégi melóból nem él meg, az ilyen szülők meg fixen nem támogatnák, hogy ne menjen haza a félév alatt soha, gyanús is lenne.


Kérdező, ha csak bsztatnak a kiadások miatt, de nem vágnak meg emiatt, akkor hagyd rájuk. Maradj a saját rugalmasabb pénzszerzési lehetőségeidnél, amikor csak az van. Nem kell róla tudniuk, ha nem érdekli őket az, hogy a blokkokat is lecsekkolják.

2023. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
43%
Ez itt a gyakorikérdések. Értelmes választ nem fogsz kapni, csak hogy takarodj 12 órázni a cérnagyárba.
2023. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Apukád hol van a képben?

Ő is asszisztál anyukád marhaságaihoz?


Utálom a mártírkodást és az érzelmi zsarolást, de itt és most kőkeményen bevetném.


Vagyis közölném, hogy nem kell semmi pénz, ha nem akar adni, legföljebb majd az utcán fogok kéregetni. Esetleg egy rúd téliszalámiért meg egy kiló kenyérért cserébe lefekszem egy alkoholista cigóval. De ne adjon, ha neki az nehezére esik.


Egyébként meg tényleg a hétvégi diákmunkát kéne preferálni, és ritkán hazamenni. Ilyen légkörbe úgyse érdemes.

2023. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

huha. nagyon helikoter szulokrol van itt szo asszem.

meg kell mutatnod a bankszamladat? nem eleg ha megmondod anyu x összeg alatt van, vagy anyu megint kene penz.


nalam is igy volt, becsbol jartam haz 4 hetente es apam adott egy bizonyos osszeget ami 4 hetig eleg kellett hogy legyen.

en nem jöttem ki vele megmondom oszinten igen en pazaroltam sokat... neha volt hogy akkor kaptam egy bezzeg tanuljal meg a penzzel banni es kaptam többet de maskor kellemetlen volt mar es elmentem hetvegi kisegito melokhoz. sot, volt hogy egy hetig kb nem volt mit ennem mert rosszul osztottam be es ciki volt apum elott...


szoval elösször is nincs igaza anyudnak mert minden dragul de masodszor pedig ha ezt nem erti meg akkor elmesz titokban dolgozni. ha tenyleg az van hogy nem engednek melozni. vagy ossze szeded a szamlakat a boltbol amiket veszel es megmutatod neki neke erre ment el. nem drog hanem a sajtos pogacsa a dragabb..

2023. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!