Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A menyem negyedik éve nem...

A menyem negyedik éve nem dolgozik semmit. Utaltam rá többször, hogy ideje volna munkát keresnie lustálkodás helyett, de őt nem érdekli. Mivel vehetném rá, hogy menjen el dolgozni?

Figyelt kérdés
Felnőtt nőről van szó, 32 éves. A gyerek négy éves, a menyem már nem kap GYES-t sem, otthon ül egész nap, még bevásárolni is nehezére esik. A házukban állandóan rendetlenség van. Szerinte ő egy író és művészlélek, pedig soha nem adott ki semmit. Csak azért mondja, mert kifogásokat keres. Az unoka miatt gyakran találkozunk, én hozom el az oviból is. Mondjak jobbat? Még főzni és én főzök nekik, mikor tehetem, mert a menyemnek minden nehezére esik, még egy rántotta is. És akkor inkább főzök, minthogy megint rendeljenek és arra is pénzt költsenek. A fiam szoftverfejlesztő, eltartja ezt a nőt, hogy miért, én se tudom, mert még csinosnak sem csinos és vékony sem. Amikor felhozom neki, hogy elküldhetné dolgozni, akkor ő is terel, de bólogat rá, tudom, hogy egyetért velem. Már az is haladás volna, ha elmenne egy Mekibe, mert én tudok vigyázni az unokámra. Még cigire és manikűrökre és ilyen dolgokra is a fiam pénzét költi. Természetesen ezt neki is többször felhoztam, de mindig összeszólalkozás lett a vége, arcátlan stílusban veszekedik, úgy hogy a fiamnál lakik és el van tartva. Ő azt hiszi, hogy a fiam eltartja, míg a világ. És akármennyire is előző nap az van, hogy veszekedünk emiatt, másnap már jön és kéri a bocsánatot, hogy ne haragudjon mama, azokért amit mondtam. És persze jöjjek, hogy vigyázzak a gyerekre, míg ő barátnőzni megy. Én szívesen vagyok dadus és főzni is szívesen, de már egyre kevésbé viselem el, hogy lehámozná a fiamról az utolsó bőrt is ezzel a stílussal. Diplomája nincs, teljesen egy ingyenélő, magának való nő. Mit tudjak vele kezdeni? A fiamat sajnálom csak, hogy ennyire buta volt, és elvette ezt a nőt. Nem is hiszem, hogy szereti a fiamat, csak a pénzét szereti. Megszabadulnék tőle, ha tudnék, de nem kérte a véleményemet, mert olyan nagy volt a szerelem. Én láttam rajta első percben, hogy milyen fajta lány. Mit tehetnék?

2023. ápr. 21. 20:45
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos -részben- te is hibás vagy. Ugyanis egy idióta lúzert neveltél a fiadból, akit a dagadt és lusta feleslege, a tökeinél fogva tart sakkban.
2023. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
89%
Ez a trollkodás nagyon gyengére sikerült.
2023. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

"ezt így nem lehet csinálni"

De igen, lehet. Pl. ő is így csinálja... Nem is csak ő, én is ismerek ilyet.

2023. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
97%
A te szemszögedből neked van igazad. A másik oldalt nem tudjuk meghallgatni. Amit viszont megtehetsz, hogy a fiad mellett nem asszisztálsz még te is ahhoz, hogy a menyednek minden könnyebb legyen. Hagyd, hogy megoldják az életüket! Abból jó nem fog kisülni, hogy te akarod ezt helyre tenni. Más kérdés, hogy neked sem lesz egyszerű elhagyni a "fontoskodást" és ezt jó értelemben mondom. Hosszútávon mindenkinek az a jobb megoldás, ha a fiad oldja meg azokat a dolgokat, amik a házasságában nem működnek. Feltéve, hogy ezt ő is úgy látja, ahogyan te.
2023. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
98%

"mocskosan a tányérokat a pulton hagyják, kezdve kenyérmorzsával, kosszal, semmit nem pucol el"

Akkor ki pucolja el? Te? Akkor miattad ilyenek.

2023. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
69%

Az írás az nem munka, nem adott ki könyvet, ez nem számít munkának, ha nem kap fizetést! - írtál te valah könyvet? Vagy egy novellát?


Gondolom sohasem, szóval ne okoskodj bele más dolgába.


Te nyilván htb-ként tolod - az sem munka mert nem hoz semmi pénzt.

2023. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%

Lol az elején azt hittem, hogy az én anyósom állt neki online rinyálni :D

Hagyd már békén őket, az ő életük. Fogalmad sincs, a fiadnak jó e így. Kérték egyáltalán, hogy bármit is csinálj náluk?

2023. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek azokkal, akik szerint húzd meg a határaidat és szállj ki az életükből. Felnevelted a fiad, olyannak, amilyen. Értem, hogy miért zavar az életük sok aspektusa, de kettőn áll a vásár. A fiadat nem zavarja egy "ingyenélő" feleség, sem a kosz, felnőttként már nem fogod tudni őt befolyásolni, majd ő megvívja a saját harcát, ha úgy ítéli meg, hogy szükséges.


Ők nem várják el, hogy főzz, takaríts náluk, te mártírkodsz ezzel.


Nem kell rájuk főznöd, takarítanod meg pláne nem. A gyerekkel heti 1-2x csinálj programot, ha szereted és ő is szeret veled lenni (lehet egyik hétköznap délután, ovi után, meg egy hétvégi program), de ne te hozd el mindennap az oviból ha az édesanyja nem dolgozik, oldja meg/oldják meg ők. Ne hozzájuk menj a gyerekkel, hanem vidd magadhoz, ha annyira zavar a náluk lévő rendetlenség.


Tetszik vagy sem, az ő dolguk, hogy hogy élnek, neked ebbe beleszólásod nincs, és ha nem akarod, hogy véglegesen elmérgesedjen a viszony a fiadnak se mondogasd, hogy mit kellene csinálnia az életével/életükkel.


Nem vagy rossz, hogy kimondod, munkát kellene keresnie, de ez csak egy vélemény, a tiéd, az övék meg más, nekik meg joguk van ahhoz. Itt nem az a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem, hogy ki hogyan éli az életét.

2023. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
81%

"Mit tehetnék?"


Kezdetnek például írj ki kevésbé átlátszó kamukérdést, ebből nagyon kilóg a paci lába.

2023. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
89%

Én meghallgatnám a másik oldal verzióját is...

Lehet ők meg várják hogy leszállj róluk végre és csak abban segíts amire megkérnek es ne erőszakolj mást is rájuk segítség gyanánt. Például ki kérte hogy szedd össze a szétdobált ruháikat a saját otthonukban? Hadd éljenek úgy ahogy nekik tetszik. De még ha 100%-ig úgy is lenne ahogy a te verziódat ismerjük akkor is felnőttek, emberek, nem tökéletesek, de ideje hogy elkövessék a saját hibáikat és tanuljanak belőle, de te nem hagyod nekik.

Az meg merő rosszindulat ahogy róluk nyilatkozol, úgyhogy téged se a szeretet motivál, hanem a kotnyelesség, kontollmánia, attól érzed magad többnek hogy őket életképtelennek állítod be, annyira félsz az öregedéstől hogy szükséged van arra hogy "kelljél", másként összeomlanál.

2023. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!