Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A menyem negyedik éve nem...

A menyem negyedik éve nem dolgozik semmit. Utaltam rá többször, hogy ideje volna munkát keresnie lustálkodás helyett, de őt nem érdekli. Mivel vehetném rá, hogy menjen el dolgozni?

Figyelt kérdés
Felnőtt nőről van szó, 32 éves. A gyerek négy éves, a menyem már nem kap GYES-t sem, otthon ül egész nap, még bevásárolni is nehezére esik. A házukban állandóan rendetlenség van. Szerinte ő egy író és művészlélek, pedig soha nem adott ki semmit. Csak azért mondja, mert kifogásokat keres. Az unoka miatt gyakran találkozunk, én hozom el az oviból is. Mondjak jobbat? Még főzni és én főzök nekik, mikor tehetem, mert a menyemnek minden nehezére esik, még egy rántotta is. És akkor inkább főzök, minthogy megint rendeljenek és arra is pénzt költsenek. A fiam szoftverfejlesztő, eltartja ezt a nőt, hogy miért, én se tudom, mert még csinosnak sem csinos és vékony sem. Amikor felhozom neki, hogy elküldhetné dolgozni, akkor ő is terel, de bólogat rá, tudom, hogy egyetért velem. Már az is haladás volna, ha elmenne egy Mekibe, mert én tudok vigyázni az unokámra. Még cigire és manikűrökre és ilyen dolgokra is a fiam pénzét költi. Természetesen ezt neki is többször felhoztam, de mindig összeszólalkozás lett a vége, arcátlan stílusban veszekedik, úgy hogy a fiamnál lakik és el van tartva. Ő azt hiszi, hogy a fiam eltartja, míg a világ. És akármennyire is előző nap az van, hogy veszekedünk emiatt, másnap már jön és kéri a bocsánatot, hogy ne haragudjon mama, azokért amit mondtam. És persze jöjjek, hogy vigyázzak a gyerekre, míg ő barátnőzni megy. Én szívesen vagyok dadus és főzni is szívesen, de már egyre kevésbé viselem el, hogy lehámozná a fiamról az utolsó bőrt is ezzel a stílussal. Diplomája nincs, teljesen egy ingyenélő, magának való nő. Mit tudjak vele kezdeni? A fiamat sajnálom csak, hogy ennyire buta volt, és elvette ezt a nőt. Nem is hiszem, hogy szereti a fiamat, csak a pénzét szereti. Megszabadulnék tőle, ha tudnék, de nem kérte a véleményemet, mert olyan nagy volt a szerelem. Én láttam rajta első percben, hogy milyen fajta lány. Mit tehetnék?

2023. ápr. 21. 20:45
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
87%

Húsos-csontos fia! BEST komment!

A régi szép idők, a soha véget nem érő telenovellájával. 🤣

2023. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hogy ez egy troll kérdés, de nekem konkrétan van egy ilyen ismerősöm akiknél szintén ez volt.

Ott a csaj megunta a gyerekkel való foglalkozást, ő szerette volna visszakapni a szingli életét, a gyereket meg folyamatosan lepasszolta a nagyiéknak.

Szintén nem főzött, arra hivatkozva hogy ő diétázik, ezért a gyerekre és a férjére is a nagymama főzött vagy rendeltek kaját.

Elvégzett mindenféle tanfolyamot (addig se kellett otthon lenni), de egyik végzettségével sem kezdett semmi, nem dolgozott (volt egyébként egy főiskolai diplomája is).

A nagyszülőkkel volt legtöbbet a gyerek, ők vitték különórára, edzésre, farsangi bálba stb.

A nagyi mára már 75 éves, a gyerek így nőtt fel, már egyedül is el tud menni mindenhová, csak kajálni jár a nagyszülőkhöz időnként.

Közben a szülők elváltak, a nő szült egy újabb gyereket egy másik pasinak, a gyerek már 5 éves a nő nem dolgozik (a pasi eltartja).

A legnagyobb baj ezekben a sztorikban az, hogy a nagyszülők segítenek fenntartani ezt az állapotot, magyarul hozzájárulnak hogy ez így menjen tovább.

Persze az ismerősöméknél is rettegtek a nagyszülők hogy ha nem segítenek akkor a menyük eltiltja tőlük az unokát, ezért vezényszóra mindent megcsináltak, mert meg lett lebegtetve előttük ha nem segítenek akkor nem kell a gyereket látogatni sem.

Nálatok is a fiadnak kellene a sarkára állni, és ha zavarja ez a helyzet akkor tenni ellene. De ő ugye egy tutyimutyi alak, nem szól semmit.

Ezek szerint neki jó minden úgy ahogy van.

2023. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
73%
Hát úgy kell neked, hogy részt veszel ebben. Nem kell mindig elérhetőnek se lenni, akkor majd önállóak lesznek.
2023. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
26%

"Nálatok is a fiadnak kellene a sarkára állni, és ha zavarja ez a helyzet akkor tenni ellene. De ő ugye egy tutyimutyi alak, nem szól semmit."

Ez tűpontos diagnózis szerintem is.


"Ezek szerint neki jó minden úgy ahogy van."

Ez biztos nem biztos. Lehet, hogy akár bele is betegszik, mert pont a tutyimutyisága miatt nem szól, nem konfrontálódik, csak kiszolgálja a nőt elöl-hátul - végül meg ott marad, se nő, se gyerek, még ő pereskedhet, stb., de legnagyobbat a gyerek szív. Elég tipikus történet manapság, úgy látom.

2023. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
95%
A húsos csont után eltelt 7 év. Azóta már volt minden probléma, nem őt kérték fel hogy vigyázzon a hazra mert kutatna a drága holmijai között, stb
2023. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos nálunk is ez a probléma! Csak nálunk a lányom lusta! De nem akarok bele szólni, csak havonta egyszer próbálok szólni, hogy azért ideje volna rendet rakni! Szana szét van minden, igaz mosni mos mert kell a tiszta ruha más semmi. A férj főz és dolgozik! Annyi különbség, hogy az unokánkat nem tudja ide passzolni mert mondtam, szeretem de nem tudok vigyázni rá órákat. Ne más nevelje fel! Ennyi megértette!
2023. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
75%
Az nem "felnevelés", hogy néha vigyázol az unokádra. Más nagymama örülne neki...
2023. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
97%

Igen idős nő vagyok.

De azt tudom világ életembe utáltam ha beleszoltak az életembe.(Tanultam belőle így én ezt nem teszem)Adni nem kötelező mindenkit el lehet küldeni.

Azt tudomásul kell venned hogy ez csak a fiadra és a párjára tartozik és amit te csinálsz igen csúnya dolog.

2023. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, nem is talál állást, mert első kérdés, hogy mi lesz, ha beteg a gyerek. Vagy meg sem kérdik, mert látják, hogy van kicsi gyerek.
2023. máj. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%
Nem veled él a fiaddal.Te ne adj semmít inkább de ne szólj bele az ő életükbe.Mond neked is dirigált anyád apád és az anyósod mikor már a saját életedet élted?Tetszett?
2023. máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!