Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki akinek jó...

Van itt valaki akinek jó kapcsoltata volt a szüleivel gyerekkorában, de utána megszakította az egyikkel/mindkettővel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Mivel tudta/tudták elérni bennetek, hogy meghozzátok ezt a döntést?

2017. okt. 25. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondhatom, hogy szenzációs kapcsolat volt közöttünk, de rossznak sem nevezném, viszont mindig irigyeltem azokat, akik valamelyest barátként és bizalmasként tekinthettek a szüleikre.

Aztán apám válni akart és anyám úgy gondolta, hogy onnantól ugyanúgy mocskolódni fogok én is, ahogy ő. Nem tettem és ellenség lettem, anyám az apám cinkosának tekintett, amiért vele is tartottam a kapcsolatot. Fenyegetések, hisztik, kiabálások, számonkérések... Meguntam, azóta megszakítottam anyámmal a kapcsolatot, aminek már 8 éve.

2017. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarták elfogadni, hogy felnőttem. Nem tisztelték a döntéseim, rámtelepedtek, a hátam mögött intézkedtek. Átmenetileg (kb. 1 év) nem tartottam kapcsolatot, majd helyrehoztuk a viszonyt, most már a kölcsönös tiszteleten alapulva.
2017. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Amikor összejött a mostohaanyámmal, hirtelen megszűntem számára létezni, és az az idióta pitsa simán használhatott a saját lábtörlőjének, mert apám nagy ívben tett rá.


Aztán mikor az exem egyik napról a másikra közölte, hogy nem szeret, szakít velem és menjek el, felőle lazán mehettem volna a híd alá is, egy szalmaszálat nem tett érte, hogy segítsen.


Most már 1000km-re élek, félévente hazamegyek, akkor elvagyok abban a másfél-két órában vele, de ennyi.

Soha nem bocsátom ezt meg neki.


28n

2017. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
meghaltak
2017. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor kisebb voltam, 12 éves koromig kb, akkor apummal viszonylag sok időt töltöttünk együtt. Elmászkáltunk erre-arra mindig volt valami program vagy kiállítás amire elvitt. Aztán egyre jobban eltávolodtunk egymástól, már kb nem is nagyon beszlélgettünk. Pár éve külföldön dolgozik de hazajár kb 2havonta. Amíg nincs itthon nem is beszélünk, ha itthon van akkor viszont viszonylag sokat. Összességében így több a kommunikáció. De az alatt a pár év alatt olyan szinten épült le a kapcsolatunk, hogy az már a felszínes beszélgetéseknél nem lesz mélyebb. Pedig a szüleim együtt vannak szóval együtt is éltünk de hát így alakult. Viszont anyukámmal és a testvéremmel az átlagnál jobb a kapcsolatunk szóval lehet, hogy durván hangzik de nem is igénylem az apámmal való szorosabb kapcsolatot.
2017. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!