Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tanítsam meg a saját...

Hogyan tanítsam meg a saját gyerekeimnek az íratlan párkapcsolati szabályokat, ha én sem tanultam meg?

Figyelt kérdés

Az előbb írtam ki kérdést, arról, hogy a lányom két hete a barátjánál van, és félek, hogy ki van használva.

Most utánaolvasgattam és kiderült, hogy rengeteg játszmázás van, amiről nekem fogalmam sem volt.


Pl:

- Amikor valaki eltunyul egy kapcsolatban és a másiknak ez azért tetszik, mert így nem tetszik meg másoknak

- Az “otthagyom a fogkefémet, meg a sminkemet, meg a váltóruhámat”-jellegű “fészekfoglalás”

- A fiú/férfi azt mondja, hogy latexallergiás

- Elhívom futni a másikat vagy segítek neki a háziban (a futásból nem lesz semmi vagy 20 perc kocogás + 2 óra szex)

- Elkísérem a másikat ide/oda, mindig vele mutatkozom, ezzel azt érem el, hogy a másik nem tagjai azt higgyék, ők ketten együtt vannak, így senki sem próbálkozik nála —> jobb híjàn összejönnek

- Eljegyzést “foglalónak” használni

- A “kivel beszélgetsz”-nevű ártatlan, de féltékeny kérdés

- Párhuzamosan több nőnek/férfinak írni

- A “krolájk” fogalma

- Az érzelmi megcsalás fogalma

- A “szülőnél/barátnőnél alszok, de közben megcsallak ők meg falaznak.


Én 20 éve házas vagyok, az én közösségemben mindenki párkapcsolatban vagy házasságban gondolkodott (vagy szexben). Volt megcsalás, ismerek megcsalásos sztorikat, meg leitatós történeteket, tanár/diák-főni-beosztott viszonyokat, de nem voltunk ennyire manipulatívak.

A kérdésem az, hogy ezekre egy szülő hogyan készítheti fel a gyerekét.


2023. máj. 6. 14:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Felkészíteni nem kell a gyermeket.

Figyelni kell a fejlődését, gondolkodását és egy adott társadalmi és családi alapnorma szerint segíteni az egyéniségét.

2023. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket nem lehet megtanítani, ezeket megtanulja az ember tapasztalatok útján. És de, ilyenek az emberek, amióta világ a világ. Egyébként add a kezébe Eric Berne Emberi játszmák c. könyvét, nem csak ilyenekről szól, azt is leírja, milyen séma szerint működnek az alkoholisták és miért nem igazi megoldás az AA sem.
2023. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Olyan fogalmak és mondatok vannak, amikre álmomban sem gondoltam:


“Érzelmi megcsalás”

“Królájk”

“Te kivel beszélgetsz?”

“Ki ez a Béla/Évi, akiről sokat beszélsz?”

“Gyere fel filmezni és elindítunk egy filmet”

“Én pont most akartam ezt meg ezt csinálni/én úgy terveztem, hogy ma kirándulunk” (ha a másik éppen elmenni otthoni kikapcsolódni)

2023. máj. 6. 14:21
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

Megtanítom, hogy ne legyen egy kretén. A többi jön magától.


Amúgy sok ebből hülyeség.

2023. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Most mi a kérdés? Ne haragudj, de ez egy totál értelmetlen maszlag. Főleg ezek a példák, mi a baj ezekkel?
2023. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
A legfőbb probléma a képmutatás szülői oldalról, gondoljunk itt a "mi nem ilyenek voltunk" jellegű példabeszédekre.
2023. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem, hogy egy szülő hogyan taníthatja meg a gyerekének, hogy milyen vonatra ne üljön fel, ha ő sem tudná kezelni a szituációt (pl. ha engem eljegyeznének, akkor igent mondanék, és terveznénk esküvőt, nem pedig arra, hogy ez egy lusta férfi cselekedete).
2023. máj. 6. 14:31
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Bocs, de kicsit már átestél a ló túloldalára.
2023. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Mi az a królájk?
2023. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nők is mondanak igent kényelemből, aztán "majd megházasodunk valamikor". Érzelmi megcsalás meg mindig is létezett, csak nem hívták így. Tudod, a testi megcsalás sem a semmiből, hirtelen szokott történni. Csak régen mondjuk ezt úgy hívtuk, hogy "a feleségemmel beszélem meg a problémáimat, nem a titkárnőmmel".
2023. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!