Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd, hogy a kamasz...

Megengednéd, hogy a kamasz gyerekeknek drága cuccai legyenek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt iPhone-ra ruhára stb

2023. máj. 6. 14:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Amit az évek során kuporgatott össze
2023. máj. 6. 15:32
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagynám.
2023. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Saját pénze, vegye belőle nyugodtan.
2023. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Attol.fugg. Mar eleve kiskorban beszelgetni es peldat mutatni kell a gyereknek, hogy mire es miert koltunk vagy mikor inkabb nem koltunk. Persze ez is mindenkinek mas, mert van ahol mindent megkap a gyerek mindegy hogy az peldanak okaert a 12. beazo de markas vagy u ikornisos felcipoje, mert van ra penz es a szulot nem is erdekli, hogy ez mar szemettermeles kategoria.


Kamasz korba erve feltetelezheto lenne vagy ha nem akkor nyomatnam neki, hogy ok kell markas (mert lehet az minosegibb is, vagy mert a legjobb bariknak is az van es ne csufoljak ki), de vanak prioritasok es azt ha neki nem megy, akkor nekem kell tanacsot adjak. Vagy hogy ne masok majmolasa, hanem egy sajat stilus felepitese es annak tudatos "viselese" legyen inkabb a celja a markas dolgokkal is.

Olyanra gondolok, hogy van az a kamasz akinek csak azert kel az iphone mert az "menő" (es huh elmondhatja neki vagy a szuloknek telik 200.000 x forintos telora) vagy van, aki markatol fuggetlenul mar felelosen tidja kivalasztani miert epp az a telefonkeszulek kell neki (x alkalmazas csak iphonera van vagy a kameraja miatt vagy mert a hasznalata olyan stb.).

Ugyanez lehet igaz, hogy a fejlodesben levo novo szervezetnek fonzos a cipo, a helyes testtartas miatt, meg ne tizenevesen nyomorodjon el a labfeje, legyen borkemenyedese stb. tehat ha markas es kenyelmes cipot akar es az hat sajnos 50.000 akkor hajra. de ha egy neszeszerre kolt 50.000-et akkor azert elmondanam neki ez mekkora penzherdalas. (persze csak ha valoban az):-).


Engedni engednem, de mondjuk az b

s.na a csorom, ha mi szulok es a tesoja/tesoi nyomorognank, ő meg a zsebpenzebol es masoktol kapitt keszpenzebol kizarolag maganak es indokolatlanul draga markasakat venne...es mondjuk nem is vigyazna ra.


De remelnem nem ilyen a gyerwkem.

2023. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem lesz gyerekem és !!!anyagilag megtehetem!!!, akkor simán a drágább (és általában jobb) cuccot fogom neki megvenni, ez alap. Nem a kínai szar ruhában fogom járatni például.

Ha saját pénze, akkor sztem nem kell hozzá engedély. Ha meg akarja venni, vegye.

2023. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem van pénzem. Nem a legdrágabb cuccokat veszem Neki, de nem is a gagyikat.

A saját pénzéből meg azt vesz, amit akar.

2023. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ.Anyagilag megengedhetjük e magunknak,saját pénzéből venné meg ezeket vagy elvárja,hogy megvegyük neki.Ha a gyerek a saját pénzét ilyenekre költi nem szólok bele hiszen az ő dolga.Magamtól ha csak nem engedhetem meg magamnak ezt az életszínvonalat akkor nem venném meg neki a legdrágább cuccokat.
2023. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo ,az iphone nem luxus.

Termeszetes,h a sajat keresetedbol megveheted,amit TE akarsz es nem karositja az egeszseged. Tehat kokainnak nem orulnek. De egy telot nyugodtan vehetsz vagy lv polokat is.

2023. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!