Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szüljek? Szeretném, ha megértenék, hogy nekem nem menne az anyaság

Figyelt kérdés

A környezetemben (kolléga, távolabbi rokonság) ha meghallják, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket, elhűlnek, hogy márpedig szüljek. Meg olyanokat vágnak a fejemhez, hogy fiatal vagyok, nem tudom mi a jó, éretlen vagyok még, ne hozzak ilyen döntést, még azt is hallottam már, hogy akkor majd nem kellek egy pasinak sem. Tényleg ennyire durva a helyzet?

Nekem vannam saját érzéseim a gyermekvállalással kapcsolatban, abszolút kizártnak tartom, hogy valaha szeretnék egyet. Először is, sajnos nagyon irritál amikor egy kisgyermek sír, mindig arra gondolok, hogy valaki csendesítse már el. De ez a kisebb probléma. A felelősségvállalástól is elképesztő mértékben rettegek, szociális szorongásom van, nem is érzem, hogy alkalmas lennék anya szerepre. Tényleg jól átgondoltam a dolgot. A legnagyobb probléma így a felelősség mellett a saját mentális állapotom. Érzelmileg labilis vagyok, ingadozik a hangulatom, néha apró hülyeségeken húzom fel magam, vagy rámjön a sírás. Szóval minden felfokozott bennem és nehezen kezelem. Egész jó életem van, végzem a munkám, sokat is dolgozok, terhelhető vagyok, céljaim vannak, párkapcsolatot is szeretnék, mert csak úgy érzem egésznek magam. Viszont sajnos én azt érzem, nem tudnám elviselni a felelősséget, meg az érzelmek túláradását és úgy egyáltalán ezt a terhet ami a gyerekvállalással jár, teljesen összeroppannék.


Több szakember állapított meg nálam borderline zavart, ocd-t, ptsd-t, szorongást. Régebben depressziót is, de az teljesen elmúlt, amikor dolgozni kezdtem.



Azért kérlek ne értsetek félre, nem utálom a gyerekeket!! Szerintem aranyosak, cuki a fejük és vannak egész kis okosak is, ha vigyáznom kell rájuk, simán megy pár napig és mindent megcsinálok nekik, de utána olyan mintha lemerülnék és muszáj lenne, hogy valaki végre átvegye őket tőlem. :(


22N



2023. máj. 6. 15:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell mindenkinek szülnie, Ne szülj azért mert a társadalom elvárja tőled.Én is ismerek olyat aki nem szeretne szülni 35 éves a párja sem szeretne gyereket ők így boldogok. Aki akar szülni szüljön, énis szeretnék egy gyereket,De biztos nem lesz 2 gyerekem azért mert a társadalom elvárja.

Te nem érzed ezt az anyai ösztönt ezzel sincs semmi gond.Ha így vagy boldog légy így boldog :)

2023. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hülye vagyok, de szerintem te tök értelmes vagy. Belátod, hogy a jelenlegi helyzetedben nem szabad gyereket vállalnod.


Vedd majd újra elő ezt a gyerek témát, ha belédszeret egy jó személyiségű pasi, akinek erős a kapcsolati hálója, előreláthatólag tudja neked a harmóniát biztosítani évtizedekig, és még talán találsz egy jó segítőt, akivel fel tudod dolgozni a sérüléseidet, amik a mentális zavaraidat okozzák.

2023. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Mert sokakban még midnig ez van hogy ha nő = szülnie kell mindenképp.
2023. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem értem, hogy aki nem akar gyereket, az miért kezd el mindig mentegetőzni, mint ahogy te is, hogy "Azért kérlek ne értsetek félre, nem utálom a gyerekeket!!"


Bocs már: miért ne utálhatnád őket?! Én is childfree vagyok, és többek között pont azért sem akarok, mert utálom a kölyköket! Nem ez a logikus? Általában azért nem akarunk valamit, mert nem szeretjük az adott dolgot- Ha szeretnénk, akkor akarnánk, nemde? Miért lenne kötelező imádni a kölyköket? Idegesítőek, visonganak, hangoskodnak, rohannak, semmi szeretnivaló nincs bennük, ugyan engedtessék már meg, hogy ne kelljen őket szeretni! Egy a lényeg, hogy ne bánts egy gyereket sem, és ennyi!


Amúgy meg: mindenki a saját f..ával verje a csalánt, és a saját szaros életével foglalkozzon! Ha ő elcseszte a magáét a gyerekcsinálással, arra nem az a megoldás, hogy mások is csesszék el a sajátjukat. Ha ők megszívták, szívd meg te is...hát a fenét!


És vannak pasik, akik nem akarnak gyereket, ha valakinek csak azért kellesz, hogy elljél neki, az annyit is ér!

2023. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szülj ha szeretnél anya lenni, senki nem kötelezhet erre.

Ha úgy érzed nem szeretnél gyereket a te döntésed senkinek semmi köze hozzá.

2023. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

"Általában azért nem akarunk valamit, mert nem szeretjük az adott dolgot-"


Jó lenne ha ilyen egyszerű lenne.


A gyerek az nagy felelősségvállalás, nem csak szeretnék-nem szeretnék kérdése.


Valaki meg úgy működik, hogy tudatos a jelen körülmények alkalmatlanságában és fel sem merül benne, hogy erre még ráterheljen egy gyermekvállalással.

2023. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#4

"Idegesítőek, visonganak, hangoskodnak, rohannak"

Ez igaz, de van bennük szeretnivaló. Jó illatú kis fejük van, tényleg cukik amikor épp nem ordítanak. 4-5 évessel már egészen lehet beszélgetni is. Én 5 évesen 3 A4-es oldalnyi szöveget visszamondtam fejből, a szorzótáblát is elkezdtem addigra.

A gond a felelősségvállalás, a saját hangulati válságaim, egyedül instabil vagyok. És a permanensség, hogy a gyerek örökre szól, és nemcsak egy hétig bérled pl, aztán menjen haza.

2023. máj. 6. 17:24
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

#2 jól mondja. Végre egy értelmes ember, aki logikusan végiggondolja a gyerekvállalást. Ez nem egy játék, amit ha meguntál, csak felraksz a polcra. És annyi de annyi szülő van, akinek kaktuszt sem lenne szabad nevelnie, nemhogy gyereket. De muszáj szülni, mert az anyja apja párja azt akarja, meg kell az állami támogatás, aztán ott ülnek három gyerekkel tanácstalanul, és nem tudják mihez kezdjenek. Tényleg, aki évekig küzd, mesterséges megtermékenyítésen, kezelések sorozatán vesz részt, mindent megtesz, hogy végre szülő lehessen, annak nem jön össze, bezzeg aki rögtön születés után vízbe fojtja, veri, éhezteti, annak pedig megérkezik a gyermekáldás.

Sajnállak, amiért ennyi bántást kell elszenvedned a döntésed miatt, de baromira igazad van. Társadalmi elvárás miatt ne szülj. Majd ha te úgy érzed, akkor ismét fontolóra veszed a kérdést. Kitartást, hátha előbb-utóbb elhallgatnak ezek az okoskodók is.

2023. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Akik gyerekvállalással cseszegetnek, nem véletlenül a gulyás kommunizmusban töltötték fiatal felnőttkorukat?
2023. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
4. Nem, nem logikus. Nem csak azt nem akarjuk amit nem szeretünk, hanem azt sem amit jól megfontolt döntés után nem akarunk. Sok ember nem utálja gyerekeket, de saját magának azért nem akar mert az egy nonstop "munka", persze nem is érez ösztönt. Azzal viszont elvannak ha néha vigyázni kell egyre. Gyermektelen keresztszülőket is ismerek akik nem akarnak gyereket.
2023. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!