Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szüljek? Szeretném, ha megértenék, hogy nekem nem menne az anyaság

Figyelt kérdés

A környezetemben (kolléga, távolabbi rokonság) ha meghallják, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket, elhűlnek, hogy márpedig szüljek. Meg olyanokat vágnak a fejemhez, hogy fiatal vagyok, nem tudom mi a jó, éretlen vagyok még, ne hozzak ilyen döntést, még azt is hallottam már, hogy akkor majd nem kellek egy pasinak sem. Tényleg ennyire durva a helyzet?

Nekem vannam saját érzéseim a gyermekvállalással kapcsolatban, abszolút kizártnak tartom, hogy valaha szeretnék egyet. Először is, sajnos nagyon irritál amikor egy kisgyermek sír, mindig arra gondolok, hogy valaki csendesítse már el. De ez a kisebb probléma. A felelősségvállalástól is elképesztő mértékben rettegek, szociális szorongásom van, nem is érzem, hogy alkalmas lennék anya szerepre. Tényleg jól átgondoltam a dolgot. A legnagyobb probléma így a felelősség mellett a saját mentális állapotom. Érzelmileg labilis vagyok, ingadozik a hangulatom, néha apró hülyeségeken húzom fel magam, vagy rámjön a sírás. Szóval minden felfokozott bennem és nehezen kezelem. Egész jó életem van, végzem a munkám, sokat is dolgozok, terhelhető vagyok, céljaim vannak, párkapcsolatot is szeretnék, mert csak úgy érzem egésznek magam. Viszont sajnos én azt érzem, nem tudnám elviselni a felelősséget, meg az érzelmek túláradását és úgy egyáltalán ezt a terhet ami a gyerekvállalással jár, teljesen összeroppannék.


Több szakember állapított meg nálam borderline zavart, ocd-t, ptsd-t, szorongást. Régebben depressziót is, de az teljesen elmúlt, amikor dolgozni kezdtem.



Azért kérlek ne értsetek félre, nem utálom a gyerekeket!! Szerintem aranyosak, cuki a fejük és vannak egész kis okosak is, ha vigyáznom kell rájuk, simán megy pár napig és mindent megcsinálok nekik, de utána olyan mintha lemerülnék és muszáj lenne, hogy valaki végre átvegye őket tőlem. :(


22N



2023. máj. 6. 15:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#10 ez így van nálam
2023. máj. 6. 18:59
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

Ha 22 évesen jönne ezzel valaki én is azt gondolnám hogy még

valószínű korai ez a kijelentés, mert változhat a véleménye az embernek. 22 évesen nagyon fiatal vagy. Lehetséges hogy felebred benned majd az anyai ösztön. Na olyankor a nők nem azon gondkoznak hogy milyen nehéz lesz nevelni. Bennem 30 felett éledt fel ez. 22 évesen még hidegen hagytak a gyerekek.

Persze vannak nők akiben soha nem éled fel, nem is kell erőltetni, nem azt mondom. Csak azt hogy az ember élethelyzetek és felfogása szokott változni. Mondjuk a borderline komoly, remélem szedsz rá gyógyszert.

2023. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a felelősségvállalástól rettegek, és a nyomást nem bírom. Akár pszichózist is okozhatna nálam, végiggondoltam alaposan. :(
2023. máj. 6. 21:52
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Tök dúrva ez, amolyan 22-es csapdája.


Értelmes vagy és sérült, teljesen józanul belátod, hogy túlterhelne egy ilyen vállalás.

Közben meg akik buták, mint a ... Szaporodnak mint a nyulak.


Az Idiocracy filmet láttad e? Azt hiszem magyarul "Hülyék paradicsoma" a címe.

2023. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs bajom a gyerekekkel, viszont tudom, milyen rhadt nagy felelősség és EZT nem akarom magamra venni.


Nem olyan, mint egy jogsi, hanem 0-24 órás meló egészen 18 éven keresztül, mert míg kiskorú én felelek érte.


Bocsánat, amiért nincsen kedvem legalább ennyi éven keresztül fokozott éber figyelemmel létezni, hogy na, vajon mikor csinál valamit a gyerek? Mondjuk leesik a mászókáról és betöri a fejét, vagy az egyik idióta haverja ráveszi, hogy lopjanak, esetleg teherbe esik, aztán 17 évesen ott van a lányom, meg a gyereke, aki persze nekem kell eltartani (barátnőméknél pont ez a helyzet).


Nem, köszönöm, elvagyok velük, de a nyugodt életet szeretem, és egy gyerek mellett nincs nyugta az embernek - lehet az ellenkezőjét hazudni, de nem, nincs.

2023. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

#15


Vannak ilyen legendák, hogy régen, amikor még nem voltak ennyire individualizálva az emberek, meg még talán nem voltak ennyire sérültek sem, jobban működő közésségek voltak.


Ott a felnőtt felnőtt volt, a gyerek gyerek. Szóval ott a szülőnek nem kellett annyira figyelnie a gyerekére, mert majdnem minden közösségben lévő felnőtt ideiglenesen átvette a szülői szerepet. Pl. nem kellett annyira félteni a közösségi térben (pl. utca, játszótér) való mozgástól.


Vannak pszichológiai irányzatok, mi szerint a gyermek úgy nagyjából 1 éves koráig egynek éli meg magát az anyjával. Namármost a szocializmus építésénél az volt a trend, hogy az anya minnél hamarabb leadja a gyereket a bölcsibe és elmegy robotolni. Itt (is) elég mély sérülések keletkeztek, amik így vagy úgy adódtak tovább a következő generációknak.

2023. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
42%

14. Talán akkor lenne 22-es csapdája ha a kérdező nagy késztetést érezne a babára, tehát benne lenne ez az anyai ösztön, nagyon szeretne gyereket. De nem érez ilyet tehát nem tekinti áldozatnak "lemondani" róla, mivel nem is akar gyereket.


Akkor lesz baj ha feléled benne az ösztön, mert akkor derül ki csak igazán hogy képes-e lemondani róla a tény miatt hogy bipoláris.

2023. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
Mert erősen megyünk visszafelé a középkorba
2023. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

" tehát benne lenne ez az anyai ösztön,"


Biztos? Az anyai ösztön megjelenésének nem lehetnek előfeltételei?


Metafóra: Pl. amíg nekem nincs autóm, miért vágynék az autóhifi-re?


Igen, vannak akik teljesen vágyvezérelten gondolkodnak, ők annyira szeretnék az autóhifit, hogy nem is látják be, hogy nincs alattuk az autó. Vagy reménykednek a csodában, hogy csak úgy lesz (és van amikor lesz is).


Igen, és szerintem is lehetnek olyanok, akik harmóniában vannak magukkal, a környezetükkel, sok bennük az életenergia, tehetős és segítő kapcsolati hálóval rendelkeznek, már megélték amiket meg szerettek volna élni és ennek ellenére nem akarják valamiért továbbaddni utódaiknak az örökségeiket.

2023. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van ha nem szeretnél gyereket. Ez teljesen a te döntésed, ne hagyd hogy befolyásoljon a környezeted.

Szerintem ez okosabb döntés is ha tudod hogy neked nem való gyerek a lelki problémáid meg a felelősség miatt, mintha így is szülnél egyet, és a gyerek szívná meg.

2023. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!