Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy szüljek? Szeretném, ha megértenék, hogy nekem nem menne az anyaság

Figyelt kérdés

A környezetemben (kolléga, távolabbi rokonság) ha meghallják, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket, elhűlnek, hogy márpedig szüljek. Meg olyanokat vágnak a fejemhez, hogy fiatal vagyok, nem tudom mi a jó, éretlen vagyok még, ne hozzak ilyen döntést, még azt is hallottam már, hogy akkor majd nem kellek egy pasinak sem. Tényleg ennyire durva a helyzet?

Nekem vannam saját érzéseim a gyermekvállalással kapcsolatban, abszolút kizártnak tartom, hogy valaha szeretnék egyet. Először is, sajnos nagyon irritál amikor egy kisgyermek sír, mindig arra gondolok, hogy valaki csendesítse már el. De ez a kisebb probléma. A felelősségvállalástól is elképesztő mértékben rettegek, szociális szorongásom van, nem is érzem, hogy alkalmas lennék anya szerepre. Tényleg jól átgondoltam a dolgot. A legnagyobb probléma így a felelősség mellett a saját mentális állapotom. Érzelmileg labilis vagyok, ingadozik a hangulatom, néha apró hülyeségeken húzom fel magam, vagy rámjön a sírás. Szóval minden felfokozott bennem és nehezen kezelem. Egész jó életem van, végzem a munkám, sokat is dolgozok, terhelhető vagyok, céljaim vannak, párkapcsolatot is szeretnék, mert csak úgy érzem egésznek magam. Viszont sajnos én azt érzem, nem tudnám elviselni a felelősséget, meg az érzelmek túláradását és úgy egyáltalán ezt a terhet ami a gyerekvállalással jár, teljesen összeroppannék.


Több szakember állapított meg nálam borderline zavart, ocd-t, ptsd-t, szorongást. Régebben depressziót is, de az teljesen elmúlt, amikor dolgozni kezdtem.



Azért kérlek ne értsetek félre, nem utálom a gyerekeket!! Szerintem aranyosak, cuki a fejük és vannak egész kis okosak is, ha vigyáznom kell rájuk, simán megy pár napig és mindent megcsinálok nekik, de utána olyan mintha lemerülnék és muszáj lenne, hogy valaki végre átvegye őket tőlem. :(


22N



2023. máj. 6. 15:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos? Az anyai ösztön megjelenésének nem lehetnek előfeltételei?"


Ha beírod a googlebe, hogy maternal instinct, azt fogja magyarázni, helyesen, hogy az anyai ösztön az, ami a gondozó és a már meglévő gyerek közt kialakul. Amikor tudod, hogy a te gyereked miért sír, miért nyűgös, stb. Ott szó sincs gyerekre vágyásról.


Tehát igen, anyai ösztönöd akkor van, ha már van gyereked.

2023. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%

Értsd már jól. Nekem nincs gyerekem de én is érzem egy ideje. Aki tudja miről beszélek az tudja, aki nem e érzett soha ilyet annak hiába magyarázom.

Nem is értem a lepontozásokat, a kérdésre válaszoltam. Sehol nem írtam higy márpedig kell gyerek. Csak azt hogy ennyi idősen az emberek véleménye meg változni szokott, és lehet hogy ezt is furcsálják a kérdező körül. Mondjuk az szerintem se jó ha erőltetik. De mindig lesz ek ilyen emberek. Én is megkaptam hogy mit képzelek én hogyeg nincs gyerekem. De ez az ember bunkó volt, viszont az ilyen emberekkel nem lehet mit csinálni. Szerintem az egész attól függ hogy hogyan zajlik le egy ilyen beszélgetés. Ha csak simán érdeklődve akkor nem gond, ha kioktatva akkor gáz.

2023. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
41%

Mit akarsz még 22 évesen? Irigysegbol mondják mert te szabad vagy.

Majd 28 felé gondolkozz el ezen h akarsz e.

2023. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva ér mondani? Aki szül 22 évesen, annak mondhatom, hogy lehet pár év múlva meggondolja magát, és azt kívánja, bár ne lenne szülő?
2023. máj. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is rengetegszer megfordult már a fejemben 24. “Kicsit” nevetséges, hogyha az 5 éves Annácska barbizás közben kijelenti, hogy neki biztosan lesz majd gyereke, akkor mindenki vígan bólogat, hogy persze így lesz. Ellenben, ha egy felnőtt nő azt mondja nem akar gyereket, akkor egyből legyintenek és kapásból lerendezik annyival, hogy “jaj fiatal vagy még, úgyis meggondolod magad”. Nonszensz. Ha valaki akar gyereket, akkor megy a helyeslés meg egyetértés, na de ha valaki nem akar, akkor őt nem kell komolyan venni, őt győzködni kell, hogy majd jól meggondolja magát vagy majd jól megbánja. Miért, talán aki gyereket akar, az nem gondolhatja meg magát?? Ő nem bánhatja meg? Dehogynem, mint ahogyan rengetegen meg is bánják vagy épp gondolják magukat. Nem értem miért nem lehet az emberek magánéleti döntéseit tiszteletben tartani.🤷🏻‍♀️
2023. máj. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok, én is még mindig megkapom random emberektől és fogalmam sincs miért, mégis mi közük hozzá. Sőt van olyan ismerősöm, aki tudja, hogy se párom, se biztos anyagi forrásom, plusz azt is nagyon jól tudja, hogy utálom a gyerekeket, mégis megkérdezi. Volt, hogy visszakérdeztem, hogy miért, talán segítesz felnevelni? Megveszel neki mindent, amire szüksége lesz? Felkelsz hozzá éjjel ha bömböl? Tartod a hátad ha esetleg valami balhéba keveredik? Természetesen mindegyikre nemet mondott. Mondom akkor mégis miért akarod, hogy szüljek?

Nagyon utálom a gyerekeket, nincs hozzájuk türelmem, idegesítenek, nem bírok a közelükben lenni. Egyszer vigyáztam barátnőm gyerekére pár órát, de életem leghosszabb pár órája volt, azt hittem sose ér már haza az anyja. Pedig nem volt semmi gond, játszottunk meg mesét néztünk de az, hogy folyton figyelnem kellett rá, foglalkozni vele, teljesen kikészített...

2023. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
95%

#25

Ezért nem kell a társadalmi nyomás miatt szülni, vagy azért mert ambivalens elképzelései voltak a gyerekvállalás előtt.

Azok bánják meg, akiknek ilyen meg olyan tervei vannak, aztán mégsem úgy alakul, ilyenkor jön a csalódás, aztán elcseszi a gyereke életét, érezteti vele, hogy ő mennyire megbánta.

Ha még mindig csak azok szülnének, akik végiggondolják előtte, mielőtt belevágnának, hogy mivel is jár pontosan, kevesebb ember bánná meg. ;)

2023. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!