Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szereti valaki az...

Miért szereti valaki az anyukáját? Mit érez vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az én anyám egy szörnyeteg. Rettegtem és rettegek is tőle, rengeteget vert még 16-7 éves koromban is, utána leléptem otthonról, utána még több balhét csinált, bántott, sértegetett, megalázott, még a külsőm is csúnyán kritizálta. Azóta sem vagyunk nagyon jóban. De a lényeg, hogy nekem is van egy kislányom és szeretném, ha majd mindig szeretne. De mások mit szeretnek az anyjukban? Azért kérdem, hogy én is jó anyuka legyek.

2022. júl. 11. 19:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha jó anyukája leszel és szeretni fogod, ő is fog.
2022. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
93%
Ezt olyan szomorú volt elolvasni.. Biztosan jó anya leszel, mivel az akarsz lenni, csak szeresd a kislányod minden jönni fog magától. :)
2022. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

A jó anya szeretet ad a gyerekének. Maximális odafigyelést, empátiát. Egy jó anya mindig segítségére van a gyerekének, óvja, ha kell fegyelmezi.


Ha ezeket mind megadod a lányodnak, és kerülöd a saját anyád viselkedését akkor már jó anya leszel, és szeretni, tisztelni megbecsülni fog a lányod.


Mit szeretnek mások az anyukájukban? Mindent. Erre nincsennek szavak, érezni kell. Tartsd be a fentieket, és tapasztalni fogod mennyire ragaszkodó szeretet fogsz viszont kapni a gyermekedtől.

2022. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Olyan nincs hogy mindig szeretni fog... kamaszoknál munkaköri kötelesség hogy a szülő semmit se tudjon szerintük. Figyelj rá, ne vegyél meg neki mindent, és ne engedj meg neki mindent, ugyanis a gyerek nem azért szeret hogy nem szabsz neki korlátokat. És ami a legfontosabb: ne csak magyarázd hogy ez vagy az nem jó, hanem mutass példát. Nekem például apám mindig mondta hogy a cigizés rossz, de közben füstölt mint a gyárkémény, úgyhogy hat éves fejjel ebből azt szűrtem le hogy a cigi jó dolog, apám csak irigy és nem akar belőle adni, vagy hazudik. El is loptam egy szálat és rágyújtottam. Az már más kérdés hogy annyira szar élmény volt, hogy azóta se dohányzok.
2022. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha szereted a gyereked ugy is minden megy ugymond magától, nincs itt recept, tudni fogod mi a helyes.
2022. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Sokan írjátok, hogy csak szeressem. De elvileg anyám is szeretett..
2022. júl. 11. 21:44
 7/31 A kérdező kommentje:
Hármas válasza hasznos, csak félrenyomtam.
2022. júl. 11. 21:46
 8/31 anonim ***** válasza:
33%
Én szeretem őt, annak ellenére, hogy gátolt mindenben , nem segített semmiben és még meg is szúrt késsel. De változni is tud valaki, ha nem is teljesen, így jó a kapcsolatunk már. Legalábbis felém változott, de a woodoo-baba a szekrényben azt mutatja, nem mindenki iránt van ez így.
2022. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
Anyámmal olyan a kapcsolatom, mintha a legjobb barátnőm lenne, és ez így is van. Mindent elmondhatok neki, semmit nem ad tovább senkinek.
2022. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
Talán a szereteten túl - úgy látom, az megvan - fontos, hogy a saját életed rendben legyen. Pl ne legyél alkoholista, ne mássz zűrös kapcsolatokban, legyen egy kiegyensúlyozott életritmusod, hogy biztonságot tudj nyújtani és sugározni. Én pl anyukámat soha nem láttam szétesve, mindig odafigyelt rám, egyszerűen normális élete volt. Egy ismerősöm anyukája pedig gyógyszerfüggő volt, nem bántotta az ismerősömet, de iszonyú terhet rakott rá azzal, hogy sokszor az ágyból sem tudott kikelni, a lánya sohasem tudta, hogy mire megy haza a gimiből: csak simán főzni, takarítani kell az anyja helyett, vagy mentőt hívni hozzá.
2022. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!