Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnál ha a családod...

Mit csinálnál ha a családod úgy kezelne felnőtt létedre mint egy gyerek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Hány éves vagy? Mennyire vagy önálló. Úgy értem, dolgozol? Részt veszel a család életében vagy csak kiszolgáltatod magad?
2023. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Én továbbra is tartanám magamat az autonóm szellemiségemhez.
2023. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%
Kettőn áll a vásár, ahogy mondani szokás. Ha úgy viselkedsz, mint egy gyerek, akkor nyilván ők is úgy viselkednek veled.
2023. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Úgy kezeltek és nem a "kedveskedő" módon, hanem a nettó hlyének nézlek, mintha 10 volnál... nem igazán kommunikálok velük, de köszönjék maguknak.
2023. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
21%

"Felnőttként viselkednék: önálló lakhatás, jövedelem, család."


Egyik sem tesz felnőtté.

2023. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Próbálnám megtudni az okát s megoldani.
2023. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

15

Mi tesz felnőtté? Felelősség nélkül élni anyuci szobájában és megenni az eléd tett ételt?

2023. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Azért ne feledjük, hogy a "felnőtt" lét nem egy feladat és nem a megfelelési kényszerre épül. A felnőttség az az életviteünk, gondolkodásunk által jön el. Felnőtt módon gondolkodhat akár egy iskolás gyerek is, aki még a szülőkkel él, de maga hozza a döntéseket és felelősséget is vállal értük, és lehet gyerekes, megrekedt egy olyan "felnőtt" is, aki egyedül él, dolgozik, fenntart egy lakást, de nem ura a helyzetének, képtelen felelősen gondolkodni, sodródik, panaszkodik, pitschog mindenen.
2023. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is költözz el otthonról.


15# válaszoló:


De igen...


Amikor fenntartasz egy lakást,fizeted a csekkeket,te takarítasz,te vásárolsz be,azt eszed amit főztél, nem azt amit anyuci napi 4-5 alkalommal eléd tesz


Magad mosod a ruháidat,ha kiég egy égő a lakásban...

Nem azt mondod,hogy apu kiégett az égő,hanem te magad elmész veszel egyet és kicseréled


és igazából ezer egy ilyet tudnék mondani,de minek?


Ha felnőttként élsz, felnőttként viselkedsz,akkor az emberek felnőttként is fognak kezelni.

2023. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen leválási időszak a feleségem szüleivel.

Némelyik szülönek nehezére esik megszokni, hogy a gyerekét ne a gyerek-szülő alá fölé rendeltségben kezelje, hanem egy másik felnőtt családtagként.


Én is azt tudom javasolni, hogy úzd meg a határokat és tedd szóvá ha átlépik.

Illetve kereshettek új elfoglaltságokat, amiben együtt lehettek, új közös időtöltési formákat, hogy ne zuhanjanak vissza a megszokott szülő szerepbe.

Pl. A feleségemnek és az anyukájának ilyen a közös lekvárfőzés.

2023. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!