Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon hogy lehet megmondani...

Vajon hogy lehet megmondani felnőtt embereknek, hogy amit csinálnak, nagyon nem jó, és mostanra teljesen elveszítették az önkontrollt?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.)

Adott egy a felszínen szupernek tűnő, összetartó család néhány nagyon erős, vagy inkább erőszakos női karakterrel. Ezek a nők egyébként nagyon vonzó, megnyerő és szórakoztató személyiségek, akik azonban már az abúzusig elnyomják a velük élőket. Egymást erősítik a verbális erőszakban, és gyakorlatilag évtizedek óta nincs olyan külső kontroll, ami tükröt tartana nekik. Gyerekkorom óta egyedül próbálom felvenni velük a "harcot", ennek mára az lett az eredménye, hogy mindenki idegbeteg hülyének tart. Ez egyébként a módszerük, ha valaki nem ért velük egyet, azt megszégyenítik, megalázzák. Egyébként pedig "a lelküket kiteszik", elhalmoznak mindendenkit ajándékokkal és szívességekkel, de jaj annak, aki ellent mer mondani. Én ebben szép lassan tönkrementem, ahogy még néhányan mások is, de ezek valamiért nem hajlandók meglátni a probléma forrását, vagy csak belefáradtak, vagy nem akarják belátni, hogy férfi létükre el vannak tiporva. Már ezt is nehéz elviselni, de most a következő generáció bántalmazása van soron, és egyedül kevêsnek érzem magam megvédeni őket. Vajon mi a jó stratégia ilyenkor? Van rá egyáltalán esély, hogy belássák a hibáikat?


2018. dec. 28. 12:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Rá vagy kényszerítve, hogy velük légy?
2018. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogják belátni a hibáikat. Egyszerűen csak ne teljesítsd a parancsaikat. Ha más szívesen ugrál nekik a családból, azzal meg ne foglalkozz, mindenki úgy él, ahogy akar.
2018. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy amit felvázoltál .. én is nagyon hasonlót értem meg továbbá hasonló aggodalmak töltöttek el.

Belőlem a női tagok mint anyám meg nagyanyám akik mindig ráerőltették maguk.

Egy számító szociopatává változtattak de tudatlanok a saját viselkedésükre.Nem lehet velük mit kezdeni mint ahogy az emberek többségével se majd rájössz.

Maga tudatlanságot kell felszámolni.

De az nemcsak úgy megy.

Ha annyira szívügyednek érzed a jövő generációját mindenképp az oktatás fontosságát kell megérteni.

De az emberek annyira manipulálva vannak hogy azt hiszik maguk cselekednek pedig nem.

Más rész a pszichológiát kell megérteni és a világot minél több hasznos tudásra szert tenni mert a tudás hatalom :)

Ha van elég tudásod vedd a példát másról országok sorsát is eldöntheted de ez már egy véglet amire érzelmes halandó nemképes.

De a lényeg a tanulás és tudatosság!!!

2018. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Felnött embereket NEM LEHET megváltoztatni.

A szerinted "elnyomott" férfiaknak meg valószínüleg megfelel a helyzet, különben tennének valamit.

De az is lehet, hogy egyszerüen TE látod rosszul a helyzetet.

Ha NEKED nem tetszik, akkor ne élj velük, ne tartsd velük a kapcsolatot és a probléma megoldódott.

2018. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4-es, pontosan ez az, amit ők is igyekeznek elhitetni velem gyerekkorom óta, hogy én látom rosszul a helyzetet. Ezt évtizedekig el is hittem, ám amikor nekem is gyerekem lett, akkor ismertem föl, hogy mit tettek velem, ugyanis számomra elképzelhetetlen, hogy úgy bánjak a gyerekemmel, ahogy ők velem.

Nem, nem kötelező velük lennem, viszont a gyerekem imádja őket, ő még nem lát át rajtuk, és csak két lehetőségem van: vagy odaengedem egyedül, nem látva, nem védve a manipulációtól, vagy vele megyek, és akkor elkerülhetetlen a konfliktus.

2018. dec. 28. 12:47
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Te tényleg idegbeteg vagy! Mit kell ezt túldimenzionálni?

Már nem vagy gyerek, nem élsz velük, amiben egyetértesz velük az elfogadod, amiben nem, azt nem! Állítólag felnőtt vagy.(?)

2018. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Nem ártott volna néhány példával illusztrálnod a történetet, mert így nagyon lejt a pálya feléd!
2018. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Pontosan mit is dimenzionálok túl?

A diagnózisodhoz pedig gratulálok...

2018. dec. 28. 13:10
 9/26 A kérdező kommentje:

Egyébként 6-os, remekül illusztráltad a verbális bántalmazás mibenlétét: érvek helyett sértegetsz, majd minden további nélkül lezárod a vitát figyelmen kívül hagyva gyakorlatilag az összes információt, és magát a kérdést is.

Kb. így kommunikálnak ők is...

2018. dec. 28. 13:16
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Miert kellene neked harcba vonulnod a szegeny, elnyomott ffiakert?

HA annyira irritalna oket a helyzet, gondolom, valtoztatnanak.

Nem kell keresztes lovagot jatszani :)

Foleg azert, mert felnott emberekrol van szo, ugysem fognak varazdutesre megvaltozni

2018. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!