Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnáttok a helyembe?

Ti mit csinálnáttok a helyembe?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a szüleimmel lakok még, de barátom nincsen, ezért nem igazán akartam külön költözni, de Néha, úgy érzem nem hagynak önállosodni. Például anyukám állandóan azzal jön mit fogok enni, mit fözzön meg ilyennek, de ezt állandóan pedig amikor otthon vagyok nem is eszek föt ételt. Vagy amikor betöltöttem a 20at akkor fél kettöre haza kellett mennem. Most is barátnömmel megyünk három napra üdülni anyám meg huzza a száját, hogy veszélyes. Meg az se tetszik neki, hogy fesztivàlra megyek. Pedig nem vagyok már dedos, diákmunkát is 15éves korom óta végzek.

2019. júl. 6. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha majd leesik a fenekedről a tojáshéj, tudni fogod mit kell tenni. Csak még kicsit várni kell.
2019. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
15 éves korod óta? Ne röhögtess már! 16-tól lehet dolgozni. De Magyarországon mindenki 12 évesen kezdett el dolgozni és 60 éves korára 50 évet dolgozott le. Ha annyit dolgoztál volna, mint írod, már több önálló gondolattal rendelkeznél.
2019. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi köze annak, hogy van-e barátod ahhoz, hogy anyádékkal élsz? Ha tényleg el akarnák költözni már megtetted volna.
2019. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
#2 ha anyukája beleegyezik és aláir egy papirt akkor lehet 15 évesen is dolgozni.
2019. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
64%
Ha az előírt rezsihányadot kifizetted, és az üdülést is te fizetted, akkor egy teendőd van. Tenni magasról arra, amit beszólogat anyukád! Ja, és eszedbe ne jusson fél három előtt hazamenni!
2019. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Idézem az Általad beírt szöveget:


"Igen 15évesen dolgoztam szülöi beleegyezéssel nyáron utánna töltöttem be a 16-ik életévemet, de szerintem nekem több önálló gondolattom van, mint neked pláne, hogy utánna se nézzel a dolgoknak és úgy mondasz valamit a kérdésemre meg válaszolni se tudsz, mert magyarul már nem értesz te paraszt és lehet oltogatni még mindig különb vagyok nálad, mint te, aki csak azért negy fel erre az oldalra, hogy bunkoskodjon és szidja a másikat holott itt az emberek azért jönnek föl, hogy segítséget kérjenek, de hát ez magyarország."


Ha annyira különbnek érzed Magad Nálam, Kisapám, nem tudom, miért teszel itt fel kérdést. Senki nem bunkóskodott veled, csupán azzal szembesítettelek, hogy nem fedi a valót, amit írsz.

Ha annyi önálló gondolatod lenne, akkor pedig nem Anyud mondaná meg 20 éves korodban, hogy menjél-e nyaralni vagy fesztiválra vagy sem. De most nőttél ki a kamaszkorból és teljesen nyilvánvaló, hogy önállótlan vagy és valótlan dolgokat írsz itt, hogy nagyzoljál. Semmi baj, ahogy mondod, ez Magyarország, tele van az ország olyanokkal, mint SZERÉNY SZEMÉLYED. Apropó, ha már a bunkóskodásról van szó, nem én neveztelek parasztnak, hanem, Te Engem. Én megmondtam, mit csinálj, legyen önálló gondolatod, és tudok olyan jól magyarul, mint Te. Vegyél elő egy helyesírási szótárt és rájössz, hogy ez a rövid szöveg is hemzseg a hibáktól. Jöhet a lepontozás! Hajrá!

2019. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
A másik dolog meg, szidalmazást véletlen sem írtam, ezek szerint olvasni sem tudsz.
2019. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit offtopic, de nem lehetetlen hogy a 16 év alatti gyermek dolgozzon. Én is 12 évesen kezdtem újságkihordással, szórólapozással.

Kedves kérdező! Próbálj meg beszélni anyukáddal, ha ez nem segít, akkor önállósodj. Főzz magadnak/készítsd sajátkezüleg az ételed, gondoskodj magadról, stb. Ha ezek után sem látsz változást, akkor próbálj meg elköltözni.

2019. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Jaaja, a különköltözés jól lefoglal majd, és nem lesz se időd se energiád ilyen kérdéseken gondolkozni! 😃


Szóval mindenképp javaslom, próbáld ki az önálló életet!

2019. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Nehéz helyzet. Azt tudom tanácsolni, keress magadnak egy barátot (normális legyen) és költözz vele össze.
2019. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!