Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy szülővel...

Hogy lehet egy szülővel megértetni, hogy attól még, hogy anyagilag függök tőle, nincs beleugatási joga mindenbe, nem normális elvárnia, hogy mindent mondjak el, mindenre kérjek engedélyt? Valami megoldás, amíg nem megoldható a függetlenedés?

Figyelt kérdés

Dolgozom, de egyetem mellett nem tudom egyedül eltartani magamat, annyi nem fér bele az időmbe. Ennyi, ez van, so sad, de ezért nem fogok átmenni levelezőre, ide ne írja senki, mert nem segít.

Viszont a tököm tele van azzal, hogy idén már betöltöm a 21-et, anyám meg igyekszik minél jobban gyerekszerepbe tartani, valahányszor hazamegyek, vagy csak beszélünk telefonon. Egyszerűen nem tudunk úgy beszélni, hogy ne menjen át faggatózásba, minden érdekli, bele is ugat mindenbe, mert amit csinál az már nem a beleszólás kategória, hanem több annál. Ha csak beleszólna, az annyi lenne, hogy abba, ami őt is érinti.

Csak egy példa, beszélgetünk, valamit mondani kell, hogy ne legyen sértődés, hogy velem sosincs semmi, így említem neki, hogy xy régi barátnőm áthívott magához hétköznap, mert ez meg az van. Mivel a csaj tök messze lakik, anyám közli, hogy nem enged el, merthogy hétköznap van, tanulni kell, meg aztán este ne vonatkozgassak, de ne is aludjak ott, mert másnap elkések. Én meg így nézek, hogy mi a fax, nem az engedélyét nem kértem, hanem elmeséltem valamit, másrészt meg csak el tudom dönteni, hogy hogy osszam be az időmet, meg ha akarok úgyis megyek, nem tud megállítani, hát 160 km-vel arrébb tartózkodom akkor is, ha sehová nem megyek, most tényleg azt gondolja, hogy ha ő megtilt valamit, akkor maradok a fenekemen? Hát nagyon nem, max utólag nem mondom meg neki.

Meg volt olyan, hogy valami nagyon rossz családon belüli hírről beszélt nekem, majd nekemállt, hogy ugye nem élek úgy szexuális életet, ráadásul boldog boldogtalannal, hogy ő erről nem tud? Holott szerintem semmi köze hozzá. Komolyan utólag csak azt bánom, hogy nem küldtem el a...

De amikor legutóbb otthon voltam, akkor azon ment a kiakadás, hogy én a fürdőben a kád szélén hagytam a borotvámat, és hogy én mit borotváltam le, ha ő odabent látta a rövidnadrágban a szőrtelen lábamat. Meg ott hepciáskodott, hogy jujj, akkor intim szőrtelenítés, kvás, stb. Már megint egy olyan dolog, amihez gcire nincs semmi köze.

De már abból is képes ügyet, meg veszekedést csinálni, hogy én felvettem egy nyakláncot, amit még mamámtól kaptam régebben. Merthogy biztosan van valami mögöttes szándék. És egy csomó ilyen jelentéktelen fszságon kattogtatja az agyát, szögezi nekem dühösen az idiótábbnál, idiótább kérdéseit, csak mert neki eszébe jutott valami agyhalott konteó velem kapcsolatban.


Komolyan, mi a retket kezdjek vele, hogy legalább mérséklődjön, amíg függetlenedni nem tudok?

Minél idősebb vagyok annál jobban túltolja a fszságot. Próbáltam szépen, csúnyán, viccesen, mindenhogy megbeszélni, de semmi. Kiabálunk egy kört egymással, ő duzzog, mártírkodik, pár napig nem kommunikál velem (kész felüdülés). 1-2 hétig elviselhető, majd kezdi ismét, mint valami nem normális. És ő ezt azzal magyarázza, hogy ő még mindig lazább, mint a munkatársa az ő lányával (aki 13 éves)


2023. máj. 18. 23:59
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
74%
Ahogy már néhányan írták, ez nem anyagi függés kérdése. Én 55 éves vagyok, más városban élek családostól évtizedek óta. Folyamatos zaklatás, terror az életünk. Ha egy szülő b@sztat, akkor az így lesz most és 50 év múlva is, ha jó erőben vannak!
2023. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy. Ilyen a természete. Amíg nem költözöl el tőle, addig bizony bele fog ugatni minden dolgodba. Nekem az apám volt ilyen. A lehető leggyorsabban leléptem tőle, addig viszont el kellett viselnem.

48/N

2023. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ignoráld ahogy lehet mert nem nagyon tudsz változtatni rajta.

Akik meg itt hüledeznek milyen csúnyaságokat ír, meg nem elég önálló, Ez alapján amit leírt a kerdező ez egy toxikus anya. Sok családban ez a normál sajnos, de ne eröltessük rá ezt a népbetegséget mindenkire.


Már az alap feltevés nem igaz, hogy ha anyagilag függsz a szülődtől akkor van beleszólási joga az életedbe. Én pont ezért léptem le otthonról 19 évesen tök idegenekkel albérletbe mert anyám is ezt hitte. Nagyon nem így van. Ez a magyar felfogás, hogy a gyerek élősködik a szülein a szülő meg szívhatja a gyerek vérét cserébe nagyon torz gondolkodásmód.

Egy felnőtt embernek tisztelni kell a magánéletét és a szabadidejében mit csinál vagy mit nem csinál, nem csak akkor, ha vad idegen, hanem ha a saját gyereked is.

2023. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%
Jaj, ez ilyen tipikus érzelmi zsarolós mondat, hogy ha majd nem leszek, bánni fogod. Szerintem is gáz a stílus, ahogy beszél Kérdező. De ettől még az is bántás, túlkorlátozás, folyamatos romboló kritizálás, amit az anyukája csinál. Egyik nem menti fel a másikat. Szerintem az a normális, ha főiskola alatt még támogatjuk a gyereket (ha van, miből). A szüleim is ezt tették, én is ezt fogom. De bízzunk benne, hagyjuk önállósodni is, hisz ez a lényeg. Tanácsot meg akkor érdemes adni bárkinek, ha kéri.
2023. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy az milyen mentális retardációban szenved, aki szerint elfogadható az anyja viselkedése? Ugye van papírotok arról, hogy sötétek vagytok? Én a helyetekben bevizsgáltatnám magamat, íratnék valami gyógyszert

A káromkodásról meg... Szerintem teljesen érthető. Engem is ennek a fene, ha anyám ilyen lenne. Most arról elég nehézkes szépen nyilatkozni, hogy anyám már abba is beleköt, hogy felvettem egy nyakláncot, meg abba, hogy borotválom-e a nemi szervem, vagy sem. Na meg most képzeljétek már el a szituációt, hogy anyátok közöl egy családi tragédiát, nem tom, meghalt valaki, valaki halálos beteg, bármi, majd másodperceken belül elkezd arról faggatni, hogy, nem dugsz-e összevissza, meg hogy számolj be neki a szexuális életedről. Ne mondja nekem senki, hogy ez normalsz, csak mert anyagilag támogatja. Az első kettő még akkor se férne bele, ha kiskorú lenne, a harmadik meg ebben a stílusban, beszélgetésben nem fér bele.

2023. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk én egyetem mellett melóztam - és nem büfészakot végeztem :D - heti 3x4 órában és hétvégén 2x8 órában.


De te 21 vagy, nem akarsz átmenni levelezőre, helyetted a téged eltartó anyádat ócsárolod. Vannak itt bajok.

2023. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi okoska van itt.
2023. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
70%
#26 Mondjuk kíváncsi lehetek, hogy mi lehetett az a "nembüfészak" ha a szövegértéseddel nem jutottál el addig, hogy a kérdező am dolgozik. Vágod, az az első szava a leírásban, hogy dolgozik. Agyhalott idióta...
2023. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
15%
Mondd azt, hogy terhes vagy. Minden más témáról le fog szállni.
2023. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Azért nekem azt ne mesélje be senki, hogy csak azért mert anyagilag támogat, hangsúlyozom TÁMOGAT, nem pedig ELTART, azért nekem szép csendben le kéne nyelnem, hogy olyasmiken veszekszik velem, hogy mimet borotválom, meg mimet nem, meg hogy milyen mögöttes jelentése van annak, hogy én felraktam magamra egy nyakláncot, vagy éppen ki vagyok sminkelve.

Én azt nem mondtam, hogy nem szólhat bele semmibe, én azt mondtam, hogy nem ugathat bele semmibe, vagy legalábbis szeretném, ha ez így lenne. Egészen más a kettő. Szerintem abba szóljon bele, ami érinti. Tehát anyagiakba nyugodtan szóljon bele, ha többet kérnék (nem volt még ilyen), meg abba, ha otthon csinálok valamit, ami érinti őt és zavarja, mit tudom én ne tartsak házibulit, ne hívjak át senkit, vagy mit tudom én. De ami ezeken felül van az a beleugatás kategória. Szerintem neki egészen mindegy, hogy én szépen az albit elhagyom, elvonatozom barátnőmhöz, és másnap visszamegyek. Az én időm, had én osszam már be, nem kell úgy kezelnie azt, hogy ha én ezt említem neki, hogy az engedélykérés volt, és ő majd jól megtiltja.

És lehet azzal jönni, hogy dolgozzak, de azzal kezdtem, hogy dolgozom. Szerintem nem kell itt okoskodnia senkinek, aki az első mondatot se tudta felfogni. Az ilyen inkább duguljon el. Amikor nem utazom haza, akkor 3x7 órát egy héten, ebből kettő nap hétvége, egy-másfél egyszer meg hazamegyek. Meg ha nagyon ráérek és van lehetőség, akkor vállalok alkalmi munkát. Plusz ott az ösztöndíjam. Levelezőre meg azért nem megyek át, mert ahová járok, nem indul levelezőn a képzés, máshol meg szivathatom magam a kreditelfogadtatással, lehet csúszok, ugrik az, hogy olcsón bérlek egy szobát, mert mehetek más városba.

2023. máj. 19. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!