Szülők vagy külföld?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. Arról van szó hogy én egy kis faluban élek ahol sok a roma ugyebár, és nekem az a tervem a jövőre nézve hogy majd ki megyek a párommal külföldre élni mert Magyarország egyre rosszabb, viszont a szüleim nagyon nem akarják hogy elmenjek mert akkor itt marad a ház amiért apám megdolgozott és ugye a szüleim is egyedül, akik majd látni szeretnék az unokáikat. 10.-ikes leszek most, turisztikai szakon, miután elvégeztem a sulit utána akarok, szóval van jövőm kint, de itt a lehetőségek csak Szolnok vagy Cegléd. Nagyon szeretem a párom és vele szeretnék lenni de nem akarok a szüleimnek csalódást okozni és eladni a házat/nem eladni és hogy a cigányok lerombolják.

Szóval össze foglalva kimegyek de a szüleim csalódottak lesznek és a háznak annyi miután meghaltak, vagy itt maradok de nem látom a párom vagy 5 évig (ő kb addig akár kint lenni de lehet tovább)

Világot akarok látni és kalandozni:(



2023. máj. 19. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Ne idegeskedj rajta, majd szépen kialakul minden, még csak tizedikes vagy, ne stresszelj ezen
2023. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tudom csak nagyon nehéz a helyzet
2023. máj. 19. 21:19
 3/24 anonim válasza:
71%

Jajjaj,előszőr gondolkozz...Elsősorban gimnázium után,nyelvvizsga nélkül eszméletlen nagy butaság kimenni.Egyetem utánna max.C1 minimum bárhová,nem feltétlen de (előbb vesznek fel pl egy random német embert mint téged,még akkor is ha vendéglátós vagy és jó vagy a szakmában,miért bízna meg benned a főnök mint külföldi?Érted...) visszatérve de csak segíted magad ha tudsz a nyelven,aki meg azt mondja,hogy megtanult kinnt,az is tudott valamennyire alap fokon.Szóval ismerd meg a nyelvet,légy tisztába a kultúrával,+ fizetőeszközzel is jó ha képben vagy.

"Világot akarok látni és kalandozni:(" Az nem úgy müködik XD,de fentiek alapján csak gondolj bele.De ha tudsz valamilyen nyelven akkor tényleg menj.(Nem angolra gondoltam)

2023. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Mire odáig érsz még rengeteg minden változhat.
2023. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyelöre nem aktuális a dolog, de azt jegyezd meg, neked a SAJÁT ÉLETEDET kell élni, nem a szülökét.
2023. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Most leszel csak 10. osztályos, tehát a suliból még van vissza 3 év, addig még nagyon sok minden változhat mind a kapcsolatodban, mind pedig a szüleid hozzáállásában. Miért most akarod ezt eldönteni? Mármint célként kitűzni szuper, mert az visz előre; de ezen kívül miért ilyen sürgős?
2023. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

1: mèg nagyon fiatal vagy, lehet, èrettsègi utàn együtt se lesztek.

2: ahová mèsz, annak a nyelvèt letelepedès előtt minimum C1 szinten meg kell tanulnod, különben mèg szar melót sem kapsz, ha nem Svàjc, Luxrmburg, Hollandia vagy valami skandináv ország a cèl. Ezekben az országokban az angol is elég, de egy konyhai kisegítèsre is minimum B1-es angol kell, most mondom. Meg ha ott tervezel élni, akkor tök mindegy, milyen jól beszélnek angolul, hosszú távon fog kelleni az ország nyelve.

3: èrdemes szakmàban ès diplomában is gondolkodni.

2023. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Mint Szolnoki mondom: menekülj.

Ezt csak a környék miatt mondom, most a szüleid kérdése nélkül.


De a kérdésedre válaszolva:

1. Ha a szüleidnek nincs különösebb fizikai bajaik és a szokásos 20-30 évesen szültek téged, akkor még simán van 20-30 éved mielőtt egyáltalán arra kell gondolni, hogy ellátás és halál. Ennyi idő alatt megjárod külföldöt 5-ször, és bejárhatod az egész világot és a végén még mindig vissza tudsz költözni(ha vissza akarsz). Szóval a szüleid sorsa és a ház sorsa még el tud dőlni bőven.


2. Amúgy is ki fogsz repülni. Ha nem mész egyetemre, akkor menned kell dolgozni és akkor ki fogsz költözni, mert nem egészséges a szüleid nyakán lógni. Talpra kell állj és kipróbálni magad a nagyvilágban. Szóval ha nem külföld akkor Budapest vagy más nagyváros. Tudom, onnan csak 2-3 óra és otthon vagy, szóval nem ugyanaz, mint mondjuk Hollandiából hazarepülni, de ha mondjuk már Pécsre költözöl akkor kb ugyanott vagy.


3. Még fiatal vagy. Megérthető, hogy gondolkozol ilyeneken, de ne helyezz magadra túl nagy nyomást. Inkább gondolkozz el azon, hogy mit kellene tanulj, hogy bárhol a legtöbb pénzt tudd keresni és a legnagyobb biztonságban legyél. Én is turizmusos vagyok, mesterim van belőle. Szóval tudom ajánlani, hogy tanulj nyelveket. Az angolon kívül kell a helyi nyelv ahova akarsz menni és egy ázsiai nyelv vagy az orosz még érdemes. Ha a végén nem is költözöl el, egy hotel vagy étterem sokkal szívesebben fog felfogadni otthon is, hogyha tudják, hogy tudsz kommunikálni sokféle turistával/vevővel.

2023. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Én most megyek külföldre, diploma és szakvizsga után, pedig már kb 8 éve ez a tervem. Halisten nem vagyok már együtt az akkori barátommal. A mostani párom viszont támogat és velem jön. Rengeteg dolog változott azóta, csak az nem, hogy menni akarok. De elotte rengeteg meló volt vele, és jelenleg is ezen dolgozom. Szóval totál felesleges ezen aggódni már most. Én júliusban költözöm és szerintem meg nekem is felesleges stresszelni rajta.
2023. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


Miért kellene választanod?!


Megoldható mindkettő!


Ne menj túl messzire és akkor gyakrabban haza tudsz látogatni, később meg esetleg akár a szüleid is utánatok mehetnek és új életet kezdhetnek külföldön.

Láttam már ilyet.


Viszont a világ másik felére költözést nem ajánlom, mert kva drága lenne a repjegy, és akkor a szüleid max. messengeren vagy skypon tudnák látni az unokájukat és ha valami baj van, haza se tudnál jönni olyan könnyen.


Persze, éld az életedet, de azért próbálj meg tekintettel lenni másokéra is, szóval valahol az arany középút lenne a legjobb, ha meg bírod oldani!!

2023. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!