Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy gyermekes szülők! Ti...

Nagy gyermekes szülők! Ti elengednétek a 19 éves lányotokat a barátaival külföldre?

Figyelt kérdés
A lányom a párjával a legjobb barátnőjével és annak a párjával szertne elmenni Olaszországba egy hétre. Mindent magának fizetne de aggódom mi van ha történik vele valami hisz sohase ment el nélkülünk külföldre. Elengedjem vagy ne? Félek ha megtiltom azt hiszi nem bízom benne.

2016. ápr. 12. 13:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Dehogyis, 30 éves koráig maximum csak a Balatonra mehet, szigorúan este 9kor telefonálás a szülőknek, minden este, esti kimenő maximum 11-ig! Nincs alkohol, különben meg kell vonni a zsebpénzt.


Irónia off.

2016. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Milyen jogon tiltanád meg neki? A véleményedet elmondhatod, de ez a legtöbb, amit tehetsz.
2016. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Nemhogy elengedném, hanem egyértelműen támogatnám benne, hogy utazzon és világot lásson.
2016. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
igaz nincs ennyi idős gyermekem, de úgy gondolom ha van felelősség tudata, és megbízható akkor nyugodtan elengedném. előbb utóbb ki kell repülnie a fészekből.
2016. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan "engedd el".

Semmi olyan rossz nem fog történni vele, ami itthon nem történhetne meg. Viszont bármikor történhet bármi, ne felejtsen el kiváltani a EU-s egészségbiztosítási kártyát, amelynek használatával 31 európai országban vehető igénybe az orvosi ellátás a magyar egészségbiztosítás terhére.

2016. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy elengedném. Miért is kéne tiltani?
2016. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mitől félsz? A lehető legjobb emberekkel akar külföldre menni. nagyjából azt fogják csinálni (hacsak nem drogfüggő a lányod) amit ti is szoktatok nyaraláskor. Veszélyes szokott lenni? Gondolom, nem. A gyerekek felnőnek és egy idő után már nemcsak anyuval és apuval nyaralnak.
2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
En 20 vagyok, honapokat eltem egyedul, egy muszlim orszagban, es a hetvegen is egyedul repulok kulfoldre a paromhoz. Ha en tuleltem ott, akkor a lanyod is tulel felnottkent egy nyaralast Olaszorszagban. Amugy pedig maximum tanacsolj neki. En valodzinuleg jot nevetnek anyan ha ilyen felmerulne benne hogy o enged el barhova is.
2016. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Elengednem, igen...bar ez nyilvan kepletes engedely lenne, hiszen a torveny szerint nagykoru. De orulnek neki, ha megis engedelyt kerne tolem.

Megertem, h aggodsz, de tenyleg nem foghatod a kezet 30 eves koraig.

2016. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A lányom megbízható teljesen. Csak sose volt még ilyen messze itthonról. Dolgozik is suli mellett óhy magának akarja fizetni az összes költséget. Csupán az hogy külföld. Sose tudnám megbocsátani magamnak ha történne vele valami. És annyi rosszat hallok emiatt félek.
2016. ápr. 12. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!