Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó az a gyerekek anyjána...

Miért jó az a gyerekek anyjának, ha folyamatosan feszültséget tart fent az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

Kevesli a gyerektartást. Ezt eddig meg is értem, mert ma a 3*30000Ft semmi, de ennyi van megítélve és ez egy kicsivel amúgy is magasabb mind az apa fizujának a fele, mert az egészségi állapota miatt csak 4 órában tud dolgozni. Eleinte folyamatosan azzal zsarolta az apát, hogy ha nem fizet többet, akkor nem láthatja a gyerekeket, utána arra váltott, hogy akkor inkább nevelje apuka őket az "új családjával".

Szegény gyerekek már azt sem tudják, hogy mi van. Ők csak a feszültséget érzik, meg azt, hogy semmi fix nincs az életükben. Mire jó ez az anyjuknak? Tényleg nem lesz semmi megfelelő neki?


2023. máj. 24. 06:05
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%
Amit azért illenék fenntartással kezelni. Ugyanaz a szint, mint mikor jön vinnyogni a pasas a gyakorira, hogy szemét ribi ex a gyerektarartásból jár körmöshöz, közben kiderül hogy húszezer forintot lök oda a gyerekre havonta, de az is sajnálja...
2023. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Nem a semmire csinálták őket. Az apának a betegsége súlyosbodása előtt volt rendes munkája, akkor a gyerektartás is több volt. A szüleitől örökölt házat is a gyerekeknek adta mikor külön váltak, de most ebből is csak a baj van, mert ha hivatalosan is az apjukhoz kerülnének a gyerekek, akkor anyuka nem maradhatna haszonélvező és költöznie kellene.

Az egyik gyerekkori barátja vagyok, most velünk él. Anyuka szemében mi vagyunk az új családja.

2023. máj. 24. 09:41
 23/44 anonim ***** válasza:
82%
persze, persze, kerekedik a mesike.
2023. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
72%

22-re:


Jól értem????


Tehát te, kérdező, nő vagy. Van férjed és férjeddel közös gyerekeid. És ti befogadtátok a te óvodáskori férfibarátodat (őróla szól a történet), akinek két nőtől összesen 5 gyereke van.

Hát ..... szép dolog a gyerekkori barátság. Én is férfi és férj vagyok. Nagyon remélem, hogy a feleségem sosem akarna egy másik férfit ideköltöztetni a családunk nyakára. Ha meg én tennék ilyet (akár férfi baráttal akár nőivel) alighanem azonnal elválna. Miután nagy veszekedés közepette az összes tányért a fejemhez vágta volna. :-)))

2023. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
66%
Nem mondod komolyan, hogy még apukát kell sajnálni, hogy 5 kölyköt legyárt, nem gondoskodik róluk természetben, magához venni se tudja, hogy ő nevelje, és nem fizet utánuk normális gyerektartást, és anyukára kell kiakadni, hogy miként viselkedik, meg szegény gyerekek lelkivilága? Érdekes ...
2023. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Anyukának van 5 gyereke. 3 közös a szóban forgó apukával, 2 az új párjától van.

Nem csak az én barátom, a férjemé is.

2023. máj. 24. 10:07
 27/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem sokkal jobb így sem...igazi aranyember! Azt ugye tudja, hogy a leszármazót a saját kárára is tartani köteles? Ha aggódik a gyerekek lelkivilágáért, akkor tessék magához venni, és 3x30 ezer forintból eltartani a 3 kölyköt, tutujgatni a lelküket. Ő választotta azt a nőt és csinált neki 3 gyereket is, szóval vastagon sáros abban is, hogy milyen anya mellett kell felnőniük, sőt, ezek szerint minta is volt, hogy milyen anya a gyakorlatban, nem volt zsákbamacska, hogy kivel rak ekkora fészket. Bocs, de nem tudom sajnálni!
2023. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Apuka szívesen magához venné őket, de anyuka nem megy bele, csak úgy, hogy mellette a pénzeket továbbra is ő kapná. 1-2 hónapokra szoktak nálunk lenni, akkor minden jól megy, a mi gyerekeinkkel is jól kijönnek, de az tény, hogy anyagilag jól jönne ha ezekre a hónapokra nem kellene a gyerektartást fizetni. Utána anyuka megint berág valami miatt, megint visszacuccolja őket, majd pár hét múlva megint szól, hogy jönnek és maradnak. Ez így nagyon nem jó.
2023. máj. 24. 10:15
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha apuka szívesen magához venné őket, akkor menjen a bíróságra és jelezte ezt, ma már nem kell mindkét fél beleegyezése a közös felügyelethez, akkor majd 2 hetet nála lesznek a gyerekek, 2 hetet anyukánál.


Anyukával meg közli, hogy lehet kiköltözni a házból, ő megy oda a gyerekekkel, gondolom nem volt annyira hülye, hogy a saját örökölt házát átíratta az ex nevére (mondjuk ha igen, azt is visszavonhatja még).


Akkor lehet lakni a házába, vagy kiadja albérletbe és maradnak nálatok, de nem kell gyerektartást fizetnie és a gyerekek is legalább az idő egyik felében nála lesznek. Vagy kéthet teljes felügyeletet is, ha tanúk bizonyítják, hogy nálatok vannak 1-2 hónapot is a gyerekek, simán neki ítélhetik.


Ennyi a megoldás. De gondokom erre is lesz kifogás, miért nem megy.

2023. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
"Apuka szívesen magához venné őket, de anyuka nem megy bele" Akkor apuka pert indít a gyermekelhelyezésért. De ugye nem fogja, mert igazából nem akarja nevelni a gyerekeit. Mint a többsége az elvált apáknak. Nem tud mást mit fújni az ex-asszonyra, mert az nem hagyja kisemmizni a gyerekeket.
2023. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!