Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet, hogy rákos az édesanyám...

Lehet, hogy rákos az édesanyám, nincs más hozzátartozóm, hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Apukám 5 éves koromban meghalt, a nagymamám tavaly szentesete napján. Más hozzátartozóm nincs, csak az anyukám.

1 éve talált csomót a mellében és most ment el mammográfiára. Rosszindulatúnak tūnik, ezért vastag tūvel rendeltek el mintavételt. A jövō héten kerūl erre sor, utána 1 hét múlva van eredmény. Majdnem 4 éve van párom, külön élünk, neki szép családja van, magányos lennék így is, gyakran jár haza, otthoni cégben dolgozik.

Nagyon ideges vagyok, remeg mindenem, van már valakinek tapasztalata ilyen téren?

23L



2023. máj. 25. 13:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem várd meg az eredményt, nyilván addig sem leszel nyugodt de még simán lehet hogy nem is rosszindulatú, ha meg mégis akkor sincs azonnal veszve minden, rengetegen gyógyulnak fel belőle.
2023. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Apam 20 eve prosztatas volt , 40 sugarat kapott es gyogyszerek. Meggyogyult.
2023. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyának a petefészkében volt ciszta és kiderült, hogy rosszindulatú daganatos sejtek vannak benne. Megműtötték, kapott utána kemót is és meggyógyult!
2023. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Kólauborkával ***** válasza:
93%

Szerintem sem “kell” pánikba esni.

Egyelőre az én személyes statisztikám elég jó, 4 rákos ismerősből 1-et nem sikerült megmenteniük, a többiek köszönik jól vannak, sajnálatosan az az 1 egyéb betegségekkel is küzdött amik nehezítették gyógyulását.

Kitartást!

2023. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 7 éve találtak a mammográfián daganatot, műtét, kemó, sugár, utána antiösztrogén gyógyszeres terápia. Annak most lett vége. Műtét óta minden leletem negatív, de végig csináltam mindent, amit az onkológus javasolt, mert ezeket a kezeléseket később már nem lehet bepótolni. A kemó messze nem volt olyan szörnyű, mint vártam. Most 53 éves vagyok, teljesen jól érzem magam, senki meg nem mondaná rólam, hogy milyen betegségem volt. Arra készülj fel, hogy mindenki fog majd ajánlani valami tuti csodaszert, ne hallgassatok senkire, pláne ne azokra, akik az orvosi kezelésről akarnak lebeszélni. A mellrák igen nagy arányban gyógyító, legalább öt olyan ismerősöm van,

aki kigyógyult belőle.

2023. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok én is,anyukámat visszarendelték mammográfiára,szintén jövő héten. A te anyukádnál mit láttak mammográfia után,ami arra enged következtetni,hogy rosszindulatú? Mit írtak a papírra? Az enyémnek semmi konkrétat, csak,hogy meghatározatlan képlet.

2023. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

#7 ez hülye megközelítés. Mivel a sejtosztódást gátolják így nyilván a jó és a rossz sejtek is szenvednek tőle, de inkább meg kell próbálni mint sem ráhagyni!

Nekem egyik barátnőm férjét kemózták, hálistennek meggyógyult :)

2023. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os!


Neki se írtak konkrétabbat a papírra, egyedül a diagnózis mezőbe írt kód (C5090 ) - rosszindulatú emlődaganat ami aggasztó.

2023. máj. 25. 19:54
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és ezt egy mammográfiai vizsgálat után írták a papírra? Nem is rendelték előtte vissza? Az én anyukámnál a kód N63HO. 16-os voltam
2023. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A visszahívásos kód az N64H0. Valamit ugyanis be kell írni a leletbe, pedig a lelet még nem végleges, a kiegészítő vizsgálatok (szükség szerint nagyított felvételek, ultrahang, ha kell, mintavétel) után lesz végleges eredmény. A visszahívások kb 10%-a rosszindulatú daganat, a többi lehet a tömöttebb állomány miatt, cysta stb miatt történt visszahívás.

C50-et akkor írunk be, ha minden módszer (tapintás, mammo, uh) daganatra utal és biztosan teendő lesz. Ez üzenet az onkológusnak, hogy megkezdheti a kivizsgálást (null staging).

Az N63H0 nem jelent semmit a Te esetedben.

2023. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!