Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatom van, mivel születés...

Bűntudatom van, mivel születésnapomra pénzt kapok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem felvágás ként mondom. Az a baj, hogy a születésnapi bulimra szép összeg gyűlt össze.. de hogy őszinte legyek nem örülök neki. Nekem nem kell pénz, mindenem megvan, van szobám, pár ruhám, cipőm. Nem éhezem, nem érzek semmiben sem hiányt. Imádom a szüleimet, hálás vagyok nekik mindenért. És épp ezzel van a gond. Lehet hogy egész évben keményen tanulok, de akkor sem érdemlem meg ezt a sok ajándékot. Nem én érdemelném meg hanem a szüleim. Már megpróbáltam beszélni velük, de egyértelműen nem fogadtak el semmit se. Születésnapjukra sem szoktak semmit se elfogadni. (Csak tényleg kis apróságokat, mint pl rózsa, vagy csokoládé.) Én annyira szeretem a szüleimet, és elszomorít hogy a szüleim szervezik az egész bulit, ők csinálják az ételeket (besegítek, de mégis..), ők bérelik a helyet, ahol meg van tartva és még sorolhatnám. Mondtam nekik hogy nem kell szülinap de szerintük ez jár nekem. Megkértem hogy legalább hadd segítsek bele a költségekbe de nem engedik.

Nem vagyunk igazán gazdagok, de van házunk, ételünk stb. És ezek a szülinapi bulik jól le szokták nullázni a családi pénzt. Ez pedig bűntudatot kelt bennem.

Segítenétek hogy mit tegyek ellene? Hogy elfogadjanak tőlem bármit is hálám jeléül? (Ui: tudom szerencsésnek érezhetem magam velük❤️ )


2023. máj. 29. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Csak nem volt valami nagy ivászat is a szülinapod alkalmából? Pár üveg bor után szoktak az emberek ilyeneket beszélni.
2023. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%

Nem neked kellene rosszul érezned magad azért, mert nem tisztelik a kéréseidet.

Én a pénz miatt nem aggódtam soha: ha adták, az ő bajuk legyen. A legutóbb küldött összeget leküldtem Borsodba egy szülők nélkül maradt roma családnak. Nekem nem kellett. Tegyél Te is hasonlóképp.

2023. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Uhh, nemtom, en is erre tippelek.

Amugy meg ne legyen buntudatod, ha nem engedhetnek meg a szuleid akkor nem lenne nagy szulinapod es ennyi. Ha megvan mindened tenyleg akkor meg rakd el a penzt az egyetemi evekre, vagy tudom is en.

2023. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Kettes: azert ne kuldje mar le a tini a szuletesnapi penzt a borsodi cigoknak.

Neked lehet nem kellett,gondolom mar felnott vagy. De mint irtam kesobb majd az egyetem alatt kelhet neki, vagy beiratkozhat egy tanfolyamra belole vagy lehet ez a kis penz lesz a legelso osszeg, amit majd a sajat lakasahoz elkezd gyujteni.

2023. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Tedd félre a pénzt, jól jöhet még tanulásra, lakásra, autóra, akármire. De akár arra is, hogy ha egyszer valamiért bajba kerülnek a szüleid (betegség, baleset, elveszti a munkahelyét stb), akkor segíteni tudj nekik átmenetileg. Illetve sajnos ilyesmi veled is történhet, tehát sosem lehet tudni, mikor jön jól az az összeg.
2023. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi idős vagy?
2023. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Tedd el a pénzt. Jól fog az jönni. Sokkal bűntudatosabb lenne a dolog odadobni ilyen orkoknak.
2023. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Örülj neki hogy kapsz.

Fordítsd hasznos dologra, gyűjts jól fog jönni az életben később.

2023. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

16 vagyok, nem mintha valamennyire is számítana.(tudom, 9 re tipelt mindenki🤣) Nem, én se a szüleim se ittunk xd

Nem mintha ez egy olyan nagy probléma lenne, de azért a véleményeteket kérném hogy normális e ez. Mindig is tapintagos voltam mindenkivel, ezêrt sok pofont kaptam az élettől. Igen, az a tervem hogy az egyetemre teszek férre, hogy legalább azt ne ők fizessék már. Illetve nem valami nagy buli volt, inkább ilyen közeli barátok, családi szülinap volt. De még is nagy összegeket adtak.

2023. máj. 29. 15:15
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Én az évek alatt szülinapra, karácsonyra kapott pénzből vettem az első saját autómat. Most pl azt adtam kölcsön a szüleimnek, mert az övéké elromlott.
2023. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!