Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatom van, mivel születés...

Bűntudatom van, mivel születésnapomra pénzt kapok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem felvágás ként mondom. Az a baj, hogy a születésnapi bulimra szép összeg gyűlt össze.. de hogy őszinte legyek nem örülök neki. Nekem nem kell pénz, mindenem megvan, van szobám, pár ruhám, cipőm. Nem éhezem, nem érzek semmiben sem hiányt. Imádom a szüleimet, hálás vagyok nekik mindenért. És épp ezzel van a gond. Lehet hogy egész évben keményen tanulok, de akkor sem érdemlem meg ezt a sok ajándékot. Nem én érdemelném meg hanem a szüleim. Már megpróbáltam beszélni velük, de egyértelműen nem fogadtak el semmit se. Születésnapjukra sem szoktak semmit se elfogadni. (Csak tényleg kis apróságokat, mint pl rózsa, vagy csokoládé.) Én annyira szeretem a szüleimet, és elszomorít hogy a szüleim szervezik az egész bulit, ők csinálják az ételeket (besegítek, de mégis..), ők bérelik a helyet, ahol meg van tartva és még sorolhatnám. Mondtam nekik hogy nem kell szülinap de szerintük ez jár nekem. Megkértem hogy legalább hadd segítsek bele a költségekbe de nem engedik.

Nem vagyunk igazán gazdagok, de van házunk, ételünk stb. És ezek a szülinapi bulik jól le szokták nullázni a családi pénzt. Ez pedig bűntudatot kelt bennem.

Segítenétek hogy mit tegyek ellene? Hogy elfogadjanak tőlem bármit is hálám jeléül? (Ui: tudom szerencsésnek érezhetem magam velük❤️ )


2023. máj. 29. 14:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%
Borsodi cigóknak bármit is adni? Megőrültél? Maximum ásót, kapát, ozt' indítson dolgozni. Nem lejmolni, tarhálni.
2023. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat! :)
2023. máj. 29. 15:19
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
#11 Vagy ássák el magukat.
2023. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem kell félteni, szerintem van annyi eszem. Max menhelyre küldenék pénzt, vagy beteg gyermekeknek.
2023. máj. 29. 15:20
 15/24 A kérdező kommentje:
14#🤣👏
2023. máj. 29. 15:21
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

Ne legyen kellemetlen hogy pénzt kapsz, hidd el arra gondolnak a szüleid és a rokonaid, hogy jó lesz ez a későbbiekben.

Én is azt adtam a gyereknek hosszú éveken át gyűjtötte és abból vette meg az első autóját, nagyon is jól jött neki akkor.

És szívesen adtuk.

2023. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
Azért kérdeztem, és azért számít, mert egy bizonyos kor után valóban kellemetlen lehet. De nem 16 évesen.......
2023. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Legalább praktikus arra tudod költeni amire valóban szükséged is van.
2023. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

Mint már mások is írták előttem, rakd el a pénzt.

Hidd el, lesz olyan időszak, amikor szükséged lesz rá.

2023. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
De cuki, majd ha idosebb leszel rajossz, hogy ketezer forintnis jol jon
2023. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!