Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatom van, mivel születés...

Bűntudatom van, mivel születésnapomra pénzt kapok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem felvágás ként mondom. Az a baj, hogy a születésnapi bulimra szép összeg gyűlt össze.. de hogy őszinte legyek nem örülök neki. Nekem nem kell pénz, mindenem megvan, van szobám, pár ruhám, cipőm. Nem éhezem, nem érzek semmiben sem hiányt. Imádom a szüleimet, hálás vagyok nekik mindenért. És épp ezzel van a gond. Lehet hogy egész évben keményen tanulok, de akkor sem érdemlem meg ezt a sok ajándékot. Nem én érdemelném meg hanem a szüleim. Már megpróbáltam beszélni velük, de egyértelműen nem fogadtak el semmit se. Születésnapjukra sem szoktak semmit se elfogadni. (Csak tényleg kis apróságokat, mint pl rózsa, vagy csokoládé.) Én annyira szeretem a szüleimet, és elszomorít hogy a szüleim szervezik az egész bulit, ők csinálják az ételeket (besegítek, de mégis..), ők bérelik a helyet, ahol meg van tartva és még sorolhatnám. Mondtam nekik hogy nem kell szülinap de szerintük ez jár nekem. Megkértem hogy legalább hadd segítsek bele a költségekbe de nem engedik.

Nem vagyunk igazán gazdagok, de van házunk, ételünk stb. És ezek a szülinapi bulik jól le szokták nullázni a családi pénzt. Ez pedig bűntudatot kelt bennem.

Segítenétek hogy mit tegyek ellene? Hogy elfogadjanak tőlem bármit is hálám jeléül? (Ui: tudom szerencsésnek érezhetem magam velük❤️ )


2023. máj. 29. 14:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%

Ezt jó olvasni! :)

Ez szép dolog a szüleidtől és az is ,hogy te is viszonozni szeretnéd. Én is így vagyok vele hogy nekem adnak mindent (normális kereteken belül értendő) de tőlem nem szeretik elfogadni mert mondván ne rájuk hanem magamra költsem a pénzt. Cuki dolog tőlük de tényleg bűntudata van az embernek.

Erre bevált módszer nincs, leállítani szerintem nem lehet. Szerintem ha beszélnél velük erről akkor sem tudod meggyőzni őket.

De tényleg jó olvasni ,hogy mennyire szeretnek :)


28/L

2023. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez még simán belefér szülőkkel még ha meg is engedhetik és nem nagy gond ez nekik, elvégre szülinap egyszer van egy évben szerintek ha visszautasítod jobban megsérted pénz meg ugye akármennyi van egy kis plusz mindig jól jön

a pénz mocskos nem kell szemérmeskedni szóval tedd csak el

2023. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire nem tudod hova tenni a pénzt akkor nyugodtan utald el állatvédő egyesületnek adomány gyanánt. Hálásak lesznek érte. Rengeteg a mentésre és ivartalanításra váró állat az országban...
2023. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
66%

A szüleidnek azzal szerzed a legnagyobb örömet, ha azt látják, előrelátó módon gondolkozol és a pénzt elteszed későbbre, amikor sokkal nagyobb kiadások jönnek majd az életedben, mint pl. a továbbtanulás, vagy káésőbb a saját lakás, stb.

Nem tudok elképzelni olyan "sok születésnapi pénzt", aminek ne lenne helye majd a jövőben az életedben. :)

2023. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!