Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van ha felnőtten sincs...

Mi van ha felnőtten sincs konkrét megítélésem a szülőkről?

Figyelt kérdés

Nekünk mindig nagyon hintázó kapcsolatunk volt, kisgyerekként próbáltak normálisan nevelni, nagyon szerettem is őket, de aztán az egész mindig valahol szélsőségesen megbicsaklott, fizikai bántalmazásokba torkollott, amit mai napig bagatellizálnak, majd az ilyen időszakokat amolyan bűnbánó "mindent megadok" fázisok követték, majd ezek folytonosan váltakozva. Végén már nem lehetett egyáltalán rájuk számítani világot jelentő időszakokban, ami megpecsételte a gyerekkorom. És ez a mai napig jellemző hol így viselkednek, hol úgy, de annyira már nem vagyunk szereplők egymás életében, csak formálisan.


Sajnos mai napig nem tudom egyáltalán létezik-e valami, szeretet apró szikrája, vagy bármi, amiért érdemes lenne mindent helyrehozni. Mintha nem is ismerném már őket, ami valójában igaz is, mert ők is elzárkóztak már a zűrös időszakok miatt. Azt se tudom melyik volt az igazi énjük, amit szerettem, vagy a bántalmazó.


Hogyan lehet így élni, hogy valaki már meg se tudja ítélni a szüleivel való kapcsolatát? Olyan mintha ők akarnák akadályozni hogy valahova tegyem végre az egészet. Mindig csak egy "színházi előadásra" kapok jegyet tőlük, zárt falak, szőnyeg alá söprés. Csak én erőlködöm, mert nem akarom egy kérdőjelben élni életem ezen részét. Nem értik meg, hogy érzékeny emberként muszáj valahova döntenem a mérleget, mert nem akarok egy életen keresztül ezen rágódni.


Mit tegyek?

30N


2023. jún. 2. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Koncentrál az életed többi részére példáúl, ha valami enm emgy nem kell erőltetni.
2023. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy bipolárusak? Az ő szüleik milyenek voltak?


Dönthetsz úgy is, hogy ők olyan emberek, ez olyan kapcsolat, ami nem billen egyik pólusba sem. Tudom, hogy jó lenne valami stabil alap, de sajnos sok gyereknek nem adatik meg. Ez is egy nézőpont.


Viszont úgyis dönthetsz, hogy a jóra koncentrálsz, de tartasz egy egészséges távolságot.

2023. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Es pont egyszerre valtakozott a ket bipolarisnak a szakaszai?

Meg ha azok is, akkor sem kell bantalmazni a gyereket, erre nincs mentseg.

Szerintem sem kell eroltetni ha nem megy. Maradjon meg rz a formalis, tavolsagtartas a ket felidegennel.

2023. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!