Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen milyen jogaim...

17 évesen milyen jogaim vannak a szüleimmel szemben?

Figyelt kérdés
Fél órát késtem konkrétan és már egyből ment a vita apám részéről hogy többet nem mehetek sehová se bulizni se semmi. Még anyámmal is elkezdett veszekedni, hogy ez az ő szar nevelése itt üvöltöttek egymással. Apám azt mondta, ha kiszökök akkor rám állítja a rendőrséget. Szerintem egyáltalán nem normalis az ilyen főleg azért mert mar 17 éves elmúltam.

2023. jún. 4. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem normális, de a másik oldalt nem ismerjük.

Te szóltál, hogy késni fogsz?

2023. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Csak aggódnak. 17 évesen pedig jogilag egyenlőre semmilyen lehetőséged nincs a szüleiddel szemben ilyen ügyben.

Ezt tudd be annak hogy féltenek és óvni próbálnak. Van hogy hajlamosak túlreagálni egy két dolgot de ez normális. Én is félteném a gyermekemet nagyon is.


28/L

2023. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha beleegyeznek elmehetsz dolgozni és abból albérletbe. Ha nem, akkor 18 éves korodban hivatalosan is leléphetsz tőlük és a magad ura lehetsz.
2023. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom nem ez az elso eset.

Ha megbeszeltek valamit, akkor olyan nehez teljesiteni?

Igen, csak fel ora, nem tunik soknak, de itt nem is feltetlenul az idotartamrol van szo, hanem arrol, hogy nem tiszteled oket annyira, hogy betartsd,amit kertek.


Majd akkor tessek haborogni kerdezo, ha ugy veszekednek veled, hogy te tenyleg nem csinaltal semmit.

Itt most nem errol van szo.

2023. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Most ez a felora keses milyen napszakban volt?


Mi volt a konkret szitu?

2023. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

"Apám azt mondta, ha kiszökök akkor rám állítja a rendőrséget."


Mivel kiskorú vagy, haza is fognak vinni.

Biztos nem egyszeri fél óra miatt volt a balhé, hanem bőven voltak előzmények.

2023. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Én az egész történetre kíváncsi lennék, szépítés nélkül. Esetleg akkor tudnánk konkrétabb véleményt mondani az esetről.
2023. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Elmentem este 8kor es 9re ertem haza, es nem az en hibambol kestem hanem egy baratom vezetett, es en hiaba akartam volns jonni hamarabb se tudtam volna. Egyszeri keses volt.
2023. jún. 4. 22:10
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
sajnos nem sok jogod van- még 1 évig.
2023. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%

Ha este 9re ertel haza akkor meg nincsen annyira sotet. Ha a baratod megbizhatoan vezet,es nem felelotlen akkor fel oras keses miatt nem aggodnek,inkabb orulnek amiert megfeleo sebesseggel megy a sztradsn,mert ma mar sokan emiatt baleseteznek es halnak meg.


En is kestem fel orat,vsgy tobbet,volt hogy fel se tudtam hivni anyamat,de emiatt nrm ordibalt veszekedett mindig velkem,csak akkor hogyha nem szoltam hogy keszulhet mert nemsokara hazaerek es mehetunk mashova ahova krll.

2023. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!