Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van bennem ez a szüleimm...

Miért van bennem ez a szüleimmel szemben? Miért akarom megmutatni nekik, hogy gazdag vagyok?

Figyelt kérdés

Átlagosak a szüleim, normális körülmények között éltünk gyerekkoromban. De bármit akartam, ami kicsit drágább, rögtön jött a szöveg, hogy majd ha én keresem meg az árát, megvehetek és hogy nem tudom, hol élek, hogy ilyen vágyaim vannak, gondolkozzak már.

A mostohaapámnak az volt a mániája, hogy mindig a gazdagokat próbálta majmolni és folyton azt hallgattam, hogy ő is élhetne most úgy, ha nem szúrja el az életét.


Sikerült elérnem azt, amiről azt mondták, hogy sose fogom.

Sok pénzem lett és mindenem meg van, úgy vásárolhatok bárhol, hogy nem kell az árakat figyelnem, a világban oda megyek, ahová csak akarok. De egyre többször érzem azt, hogy megakarom mutatni anyáéknak, hogy hogyan élek, hogy eljutottam oda, ahová a mostohaapám sose.


2014. márc. 1. 09:08
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
5%
Na most mondok valamit..enis hasonlo keppen vagyok csak gyerek vagyok meg es szegenyebbek.. viszont anyukam minden penzet ram kolti 2 honaponta uj 7000 ft s cipore 6000 ft nadragokra.. fender gitarra.. mc donaldsra.. edessegekre jatekokra.. monster high babakraamiket eltorok elhagyok... es bar ezt mind ugyadja meg nekem hogy magatoo megvonja.. es bar tudom elkenyesztetett liba vagyok..enis ugy erzek mint te... csak eppen ha felnovok szeretnemvisza fizetni neki amit ertem tesz.. az emberben mindig ott fog egni a vagy hogy megmutassa en "jobb" vagyok nala.. en vittem valamire az eletben ....ijenek az emberek..13/L
2014. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi furcsa, a legtöbb egészséges ambíciójú férfiban meg van a késztetés arra, hogy megvalósítsa azt, ami környezete szerint neki nem sikerülhet, csak azért is.
2014. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Mert azt hiszed, hogy a pénzed tesz valakivé. Hát, szerintem elég hibás úton közlekedsz.
2014. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Teljesen igazuk volt a szüleidnek, az a normális, hogyha az ember akar valamit, magának teremti meg hozzá a pénzt és a körülményeket. Még egy normálisabb gazdag családban is így működik. Nem arról van szó, hogy hiába milliárdosak a szüleid, menj el diákmunkára, ha venni akarsz valamit, hanem arra, hogy tegyél érte valamit. Végezz házimunkát, tanulj jobban, tegyél jót más emberekkel stb. hogy megvegyék neked, amit szeretnél. Még a gazdagoknak is meg kellene tanulniuk, hogy a dolgoknak ára van, hiszen eljön majd az idő, amikor a gyereknek kell kezelnie a pénzt, és a pénzt nagyon könnyű elszórni fölösleges és nem megtérülő dolgokra. Sok gazdag szülő ebbe sajnos nem gondol bele, amikor első kérésre megveszi a 20. pár márkás cipőt és a 200 ezres telefont a gyerekének.

Szerintem szép gesztus lenne tőled, ha elvinnéd nyaralni valami szép helyre a szüleidet.


(Az 1. válaszolót meg ha annyira zavarná, hogy a szülei ráköltik a kevés kis pénzüket, akkor szólna nekik, hogy nem kéne. Meg lehet élni úgy is, ha az ember nem költ 2 havonta több ezer forintot ruhákra. Nem is értem, hogy fér el ennyi ruha a szekrényben, én úgy alig férek el, hogy évente csak 1-2 cuccot veszek azok helyett, amik tönkremennek.)

2014. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem férfi vagyok, hanem egy 21 éves lány. :)

De ezzel az egész "majd ha te keresed meg rá a pénzt" felfogással annyit értek el, hogy amiket régen nem kaphattam meg (márkás ruhák, kiegészítők, ilyesmik), azoknak a többszörösét veszem most meg.

Nem vagyok hálás nekik, inkább ellenszenvet érzek, vagy nem is tudom.

2014. márc. 1. 10:26
 6/22 anonim ***** válasza:
Ez olyankor szokott előfordulni, amikor a gyerek nem kapja meg a normális személyiség kialakulásához szükséges szeretetet gyerekkorban. Hiányérzete van és folyamatosan bizonyítani akar, hogy ő igenis megérdemelné ill. megérdemli, hogy szeressék és ő fontos legyen.é
2014. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Már ne haragudj, de 21 évesen mindezt mégis, hogy sikerült elérned??

21 évesen még diplomád sem lehet, max most végzel és máris megvan mindened?

Vagy találtál egy "pénztárcát"? Ha így van, akkor sem ítéllek el, mert a Te életed és ismeretlenül semmi jogom ítélkezni feletted, max azt gondolom, hogy ha valaki eltart, akkor arra nem nagyon van okod "felvágni", mert nem Te érted el.

2014. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy meg akarod mutatni a szüleidnek, hogy "elértél" valamit, az egy egészséges életérzés, de számomra igen nagy kérdés, hogy "mit értél el"? Mitől érzed magad "gazdagnak" 21 évesen? Hogyan jutottál a pénzhez, mit tettél érte és mit kell tenned érte folyamatosan, hogy pénzed legyen?

Nagyon nem mindegy, hogy pl saját erőből, valamilyen értékes tevékenységből származik folyamatosan a bevételed, vagy csak annyi van a háttérben, hogy találtál egy gazdag pasit, akinek a pénzét költheted, vagy valami olyasmit csinálsz, amire nem igazán büszke az ember, azért az más szitu... Az első esetben megértem, hogy szívesen a szüleid elé állnál és büszkén megmutatnád, mit értél el, de szerintem maguktól is láthatják, ha tartod velük a kapcsolatot.

(A valódi gazdag emberek a pénzt értelmes dolgokkal keresik, befektetik és csak a hozamait költik el, a buták felélik az összes pénzüket, amihez hozzájutnak. Neked kell eldönteni, melyik táborba tartozol.)

2014. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én nem pénztárcának hívom a barátomat, de biztos van, akinek csak arra kellenek a tehetős férfiak, hogy mindent megkapjanak.

Attól érzem magam gazdagnak, hogy van több ingatlanom, 2 olyan autóm, amiről a legtöbben csak álmodnak, bármit megvehetek, amit csak akarok-

Nem élem fel a pénzemet, elég sok van félretéve és az az összeg csak gyarapszik, így a jövőm is biztonságban van, ha esetleg vége lenne a párkapcsolatunknak, ami nem nagyon valószínű.

2014. márc. 1. 12:25
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ok, ezek szerint a pénz megteremtése a párod érdeme. Akkor ezt nem hívják " sikerült elérnem" sztorinak, mert ez nem a Te eredményed, tehát nem érthető, miért érzed ettől többnek magad, mint pl az "átlagos szüleid".
2014. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!