Anyám nem akar unokát?

Figyelt kérdés
Anyám közölte, ha erre a világra szülök, és albérletbe, ő nem fog semmilyen formában támogatni. Nem szeretné, ha szülnék. Mennyire korrekt ez tőle szerintetek? Nyilván nem neki szülök, és az én döntésem maximálisan. Nem tudom, ha gyermeket várnék mennyire változna meg a hozzáállása, illetve, ha lenne egy unokája.

2023. jún. 7. 16:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%
Ha szeretnétek gyereket akkor legyen ez ti döntésetek nem anyádé nem szomszédé stb .
2023. jún. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
12%
Csak te tudod eldönteni, hogy az élethelyzteted alkalmas-e a gyerekvállalásra. Ha úgy érzed, hogy szeretnél gyereket, akkor rajta! A szüleid ne érdekeljenek ezzel kapcsolatban.
2023. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
97%

Miért gyerekgyűlölő, mert nem akarja, hogy egy esetleges szakítás után hozzá cuccolj be a gyerekeddel, és 0-24 ott legyetek vele.


Megjegyzem, tökéletesen igaza van, 50-55 évesen munka mellett az ember nem arra vágyik, hogy ha hazamegy, akkor gyereksírást hallgasson, meg újrakezdődjön az életében a "gyerekes lét".


Márpedig nagyon sok olyan nő, akinek nincs jól fizető állása, albérletezik és a pasijával sem felhőtlen a dolog, az bizony lazán becuccol a szüleihez a gyerekeivel együtt, tönkrevágva a szülők addigi életét.

2023. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
66%

"Ha anyámon múlna sosem lenne gyerekem."


És ez miért is anyádtól függ? :)

2023. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
97%
Neked kell eldöntened, de csak úgy vállalj ilyen fiatalon, ha egyedül maradsz akkor is el tudod tartani magatokat albérletben, anyukád mindennemű segítsége nélkül.Gyanítom nem, és anyukád látja reálisabban a helyzetet.Nagyon fiatal Vagy.
2023. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
75%
Tuti , hogy sokat segít így is. Tudja , hogy gyerekkel még többet akarnál tőle.
2023. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
En gyerekvallalas elott a nagyszuleim szomszedainak a doglott kutyajat is megkerdeztem, hogy baszhatok-e
2023. jún. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg amennyire ismer titeket, egyszerűen alkalmatlannak tart a felelősségteljes szülői szerepre. Ebből kiindulva - egyrészt a gyerekre, másrészt saját magára tekintettel - nem szeretné, ha a végén az ő nyakába szakadna a te babucikázhatnékod.
2023. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 at__us ***** válasza:
86%

Nyilván nem korrekt tőle, hogy így viszonyul ehhez a dologhoz, de azért a gyerekvállalás egy olyan döntés, amit 10x át kell gondolni ebben a világban!

Nyilván az is igaz, hogy nem csak anya és apa, hanem a nagyszülők támogatása is kell a gyerek felneveléséhez, hogy ne szenvedjen hiányt.

(ha mást nem a felügyelet miatt, ami kisebb, 3-10 éves korban szükséges)

Nem csak biológiai lények vagyunk, hogy azt nézzük, hogy mikor ideális gyermeket vállalni, hiszen ott vannak még pénzügyi és más társadalmi szempontok..

Ezeket is bele vesszük a képletbe, akkor nem feltétlenül arra jutunk, hogy a "huszonközép.." akárhány éves kor az megfelelő lenne!


29/F

2023. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

A ti döntésetek. De tudd, hogy ha gyereket vállalsz, csak magadnak szülöd. Ha a palid pl lelép mással, egyedül hagy mert baleset/ betegség miatt meghal, az a gyerek a te terhed lesz egyedül. Biztosan készen állsz erre?

Amúgy abban igaza van, hogy bizonytalan lakhatásra ( albérlet), nettó felelőtlenség gyereket csinálni.

Emellett Ő szimplán csak figyelmeztetett, hogy nem lesz se ingyenbébiszitter, se ne vidd a kölyköt a nyakára, ha van valami, oldd meg magad. Amihez joga van.

Egy anya pedig nagyrészt nem ok nélkül mondja ha nem kellene gyereket vállalnod. Érdemes lenne hiszti helyett elgondolkodni rajta.

Én pl nem vállalok gyereket. Mikor beszélgettünk a dologról Anyu is mondta hogy szerinte ne vállaljak gyereket, mert nem nekem való, de ő akkor még nem tudta hogy én ezt már rég eldöntöttem, mert én magam is tudom, és érzem, nagyon régóta, hogy abszolut nem vagyok anya típus, nem nekem való.:).

Anyád nem rosszat akar neked. Csak valószínű jobban ismer téged, mint te saját magadat. És nem akarja hogy egy örök életen át cipeld a rossz döntésed következményeit, mert egy gyereket nem lehet lepasszolni, ha megbánod. Akkor már késő. És hidd el, nagyon sokan megbánják, miután szültek mert azt látták hogy hát ez a szokás, mert mindenhol azt mondták nekik ez az élet rendje, mikor egyáltalán nem az. Jól gondold meg.

2023. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!