Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós és após minden nap...

Anyós és após minden nap jönni akar amióta hazajöttünk a kórházból és látni akarja az unokát. Szóltam a férjemnek mondjon nekik valamit, hogy ne jöjjenek minden nap, de nem vezetett eredményre. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon cuki anyósom van. Mialatt kórházban voltam kitakarított itthon, amit meg is köszöntem neki 100x. De nekem ez már sok….Amióta hazajöttünk, minden nap jönni akarnak apóssal. Első héten párom volt velem itthon, de már dolgozik. Minden délután, amint hazaér a párom, már hívják is őt, hogy mikor jöjjenek…. Párszor mondta nekik, hogy “fáradtak vagyunk ne gyertek ma” erre anyósom 2 napig nem látta a kicsit és kiborult, sírt, hogy ők azért jönnek pont, mert fáradtak vagyunk és segíteni akarnak + alig várja, hogy lássa az unokáját….(ennek én örülök is, de ezt nem most kéne, amíg ilyen pici a baba) Most mondjátok meg, mit csináljak, hogy ne vesszek vele össze? Mit és hogy mondjam neki, ha már ezen sír?

Én nem akarom, hogy a gyereknevelésbe segítsenek, vagy a pelenkázásba, bármibe…. És nem is kértem, hogy segítsenek bármiben is. Én szeretném csinálni. Az én szüleimnek is megmondtam… ők fel is fogták, hogy 1 héten 1x, ha eljönnek, elég is egy ilyen pici babánál. Vagy nem tudom anyósék mit akarnak nézegetni órákat minden nap? Apósom meg úgy nézi a babakamerát, mint valami megrögzött…minden kis “nyekergésre” ugorna, mintha mi nem tudnánk ellátni a kicsit megfelelően. Anyós már kijelentette, hogy egyik nap a fürdetésnél is itt marad….



2022. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de muszáj lesz a sarkadra állnod. Anyósod az érzelmi zsarolás mestere. Vagy belátjátok és annak megfelelően kezelitek, vagy bizony anyja helyett anyja akar lenni a gyereketeknek. (Bennem már attól felment a pumpa, hogy olvastam a sztorid. Szerencsére az én anyósomék több száz km-re laknak, de mikor jönnek vagy mi megyünk is azonnal kezdik a fontoskodást. Mondtam a férjemnek, hogy tegye takarékra a szüleit legyen szíves.)
2022. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen őszintén, mond el, hogy szeretnél a babával lenni, kitapasztalni, bekerazodni, erre vártál te is..

Nagyon jól esik, hogy ennyire szívügyük, de értsék meg, hogy most még minden új neked, hagy legyetek csak ti együtt. Vagy amit érzel, őszintén..

2022. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon cukinak hangzik, hogy ilyen lelkesek, de muszáj határokat húzni, meghozzá most. A férjed szólt, és nem vezetett eredményre, ezt hogy kell erteni? Az ő szülei, immár saját családja van, képviselje az érdekeiteket. Hetente 2x jöhetnek mondjuk max. Sír egy kicsit anyósod, de majd megtanulja, hogy ti már külön család vagytok.

Amúgy ha segíteni akarnak, lehet takarítani, főzni, mert a babát ti latjátok el. Pont.

Én hagynám, hogy lássa a fürdetést egyszer. Az tényleg nagy élmény szerintem.

2022. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
3 vagyok, a szüleim masik városban elnek, meg a tesómék is, és volt parszor, hogy videochatben közvetítettük a fürdetést. Szuper volt 😁
2022. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Olyan nincs, hogy ne legyen sértődés. Vagy neked lesz rossz, vagy nekik. Sok mérgelődést megspórolsz, ha most fellépsz határozottan.
2022. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Huh teljesen együttérzek, csak nekem a saját szüleimmel volt így, nehezítésképp egyesével akarták átcipelni magukkal az egész rokonságot, hogy mindenki lássa, amikor nemet mondtam meg olyan fejmosást kaptam hogy sírtam egész nap.

Én azt is megcsináltam, hogy nem vettem fel a telefont, de anyukám tudja a kapu kódját és már csak kopogott. Párom is felrobbant amikor meglátta az ajtóban.

Nekem egyszerűen nem volt pihentető, ha valaki át akart jönni “segíteni”, zavart ha itt voltak amíg nagyon pici volt a baba, inkább megcsináltam én lassabban mindent. Ráadásul hasfájós volt a fiam, ha nem aludt vagy evett épp akkor ordított, napi 2-3 órákat aludtam összesen azt sem egyhuzamban.

Fogalmam sincs, hogy mit csinálj amiből nem lesz óriási sértődés, mi épp 30km-el odébb tervezünk tőlük költözni, mert ez a mostani 4 ez vállalhatatlan :D

2022. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olvasva rendesen idegbe jöttem. 2 ház van anyósomék meg köztünk, de ezeket még a terhesség vége felé tisztázni fogom..
2022. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg nekik határozottan, hogy nem, és kész. Sértődjön meg akkor, sírjon, majd beletörődik. Te életed, te családod, nem ők fogják megmondani, hogy mikor mennek látogatni. Mi most tervezünk 35 km-re költözni a szüleimtől (jelenleg 120 km-re lakunk), nálunk is állna sorban mindenki már az első perctől (még nem született meg a kisfiam), de én halál nyugodtan megmondtam, hogy az első hét mindenképpen a miénk a férjemmel, addig nem jön senki, mert nekünk kell egy családként összeszokni, nincs szükség arra, hogy valaki kikapkodja a gyereket a kezemből, vagy éppen még őt szolgáljam ki (mert ugye ők babázni jönnének csak, nem segíteni), majd szólok, amikor jöhetnek, arra meg ne is számítson senki, hogy majd hozzánk költözik, ahogy ezt először tervezték.. Azt is elmondtam, hogy aki 9 hónapig azt se kérdezte meg, hogy élünk-e még, az meg se próbáljon bejelentkezni babázni, majd látja a gyereket akkor, amikor én úgy gondolom, hogy elviszem. Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki sértődik meg, megtanultam már, hogy mindennek az elején kell megszabni a határokat, mert aztán ez lesz belőle, hogy a fejedre nőnek (nem csak a gyerek témában). Tudom, hogy ez sok embernél kiveri a biztosítékot, és biztos más annál, akinek nagyon jó kapcsolata van a családjával (sokszor irigylem is), nálunk sajnos csak egy látszat jó kapcsolat van a családtagok között, okoskodni mindenki imád, amúgy meg fúrják egymást ahol tudják, nekem meg arra nincs szükségem. A saját családom és főleg a gyerekem érdekeit nézem mindig.
2022. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem neked kellene elintézned, hanem a férjednek, az ő szülei. Nem kell vele foglalkozni, ha anyósod sír, majd megszokja a dolgot, ha most az elején engeditek, hogy mindennap menjen, teljesen rákap.
2022. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk múlt héten jöttek páran, az akaratom ellenére is... Most ott tartunk, hogy beteg a gyerek, ma visszük orvoshoz.


Sose fogom ezeket megérteni.

Nem fogják fel, hogy a gyerek nem egy játék, nem szórakoztatási eszköz, és nem ő értük van.

Onnantól kezdve, hogy nem fogja fel valaki, mennyire ártalmas ez, onnantól egy önző...

2022. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!