Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként döbbentem rá,...

Felnőttként döbbentem rá, hogy a szüleim éezelmileg bántalmaztak/bántalmaznak?

Figyelt kérdés
Már nem élek velük, és igazán mostanában jöttem rá arra, hogy mit is művelnek velem még most is. Mindketten érvénytelenítik a gondolataim, az érzéseim, és "alul" akarnak tartani. Apám a mai napig lekezelő velem (az unokatestvérem a sztár neki, őt minimálisan sem lehet kritizálni, mindig sajnálni és támogatni kell) verbális erőszakkal elhallgattat ha ellentézes véleményem van vele, önsajnáltat, és mindig azt akarta hogy buta maradjak. Pl valami iránt érdeklődtem/érdeklődöm: mit érdekel az téged, mit foglalkoztat téged ez és ez a téma? Anyámat sokszor védtem meg apám fizikai vagy verbális támadásaitól, anyám engem sosem, mert félt/fél apámtól. Van hogy jövök hozzájuk ebédelni, és megkérdezi mit főzzön. Megmondom. Pl palacsintát. Erre sosem az van amit beígér. Ha ezt finoman szóvá teszem, akkor azzal vág vissza, hogy miért nem jöttem előbb, hogy segítsek neki? (Ha kér, akkor jövök, és segítek, de nem kér erre.) Aztán van hogy egyszerre támadnak rám verbálisan. Ez akkor van, amikor pl szóvá teszem hogy nem az lett, ami meg lett igérve, ráadásul elötte meg lettem kérdezve hogy mit szeretnék. Ilyenkor anyám panaszkodik rám apámnak, és akkor apám is engem kezd el okolni. Egy ideig arra gondoltam, a koruk miatt van, a korral jár, de rájöttem nem. Én eddig szerettem a szüleim, mert kaptam tőlük jót is érzelmileg, de már azt gondolom, az valójában színjáték volt. Már én sem tudok úgy érezni irántuk, mint eddig. Én sosem hagytam cserben őket érzelmileg, ők pedig engem folyamatosan. Nagyon fáj a tudat, hogy már egyre kevésbbé érdekel hogy mi lesz velük, hogy mit éreznek. Mintha minden amiben hittem, minden ami jót kaptam tőlük, csak egy színjáték, illúzió lett volna, amivel elfedték előlem a valós tetteitek, a valós érzemi hozzám való állásukat. Mindenféle érzelmi biztonságom elvesztettem a szüleimmel kapcsolatban. S mindezt felnőttként. Van itt valaki, aki hozzám hasonlón megy, illetve ment keresztül?
2023. jún. 16. 13:00
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Egyes neked mi a bajod? Első kérdésem ez erről! Tehát miért vádaskodsz?
2023. jún. 16. 13:08
 2/31 anonim ***** válasza:
16%

*aki nálad ezerszer becsületesebb, egyenesebb, és erősebb-lelkileg is, no és okosabb ís, pedig neki nincs pedagógia diplomája, pedig a diplomádhoz, hogy egyáltalán mehess és elvégezhesd, a nővéred anyagi és egyéb segítsége nélkül neked sosem lett volna rá lehetőséged, ahogy az anyád házára sem, mert a nővéreden mult, hogy anyádék veled együtt ne kerüljenek szó szerint az utcára..


Ezt mindig kihagyod:D

2023. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mi van? Komolyan kérdezem hogy jött ide ez a szösszenet?
2023. jún. 16. 13:11
 4/31 A kérdező kommentje:
Komolyan ekkora paranoia van nálad? Kiírtam egy kérdést és soha nem írtam ki másikat ez ügyben!
2023. jún. 16. 13:12
 5/31 anonim ***** válasza:
20%
8 Rendben állok elébe.
2023. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Helyes! Amit itt előadsz, hogy a nővérem aki nem lézetik, stb meg az egész az simán rágalmazás. Kiírtam egy kérdést, ami elég nehéz élethelyzetet taglal, erre egy idegen elkezd azzal vádolni látatlanban! hogy ez erről az x. kiírt kérdésem, meg olyan dolgokat hoztál ide, hogy az fel sem merül benned, hogy nem én vagyok az a kérdező akire gondolsz! És folytatod a gyanusítasom!
2023. jún. 16. 13:29
 7/31 A kérdező kommentje:
Írtam privátot, megkérdeztem mire alapozod az állításod, a gyanusításod? Várom a választ!
2023. jún. 16. 13:38
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Ne etesd a trollt..

Te lány vagy, az unokatesód meg fiú?

Ha igen, akkor szimplán hímsoviniszták a szüleid. Az enyémek azért nyomtak le (egyszer elszólta magát apám) mert nehogy már az ő végtermékük -mármint én- okosabb, szebb, jobb legyen náluk!! Olyan nincs!Amúgy örülj neki, hogy rájöttél. Könnyebb leszakadni róluk. Magaddal foglalkozz, ne velük. A meglátásaidat meg ne finoman közöld, mert akkor erőtlennek hisznek és letarolnak. Erősen, hangosan, magabiztosan kellene, hogy emberszámba vegyenek.

2023. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tűnik.
2023. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

10es, én már többször kiálltam magamért, teljesen normális hangnemben. Apám képtelen elviselni ha nem egyezik a véleményem, meglátásom az övével. Ilyenkor vagy gúnyólódik, vagy verbálisan fenyeget, aztán ordibál hogy övé legyen az utolsó szó. Olyan hogy közös álláspont, vagy hogy ezt másként gondjuk és kesz, olyan számára nem létezik.

Édesanyámnak is ugyanilyen normális hangnemben elmomdom, hogy nem értem miért kérdezi meg pl azt hogy mit főzzön nekem ha megyek, mit szeretnék enni, ha valójában nem is érdekli. A vége mindig az, hogy sajnáltatja magát, vagy megy panaszkodni rám apámnak, és akkor ugye apám verbálisan rám támad.

Az unokatestvérem is nő, ahogy én is. Ő idősebb nálam. Apám úgy lett nevelve, hogy a nővére többet ér mint ő, emiatt a nővére lánya is többet ér, mint én. Engem látványosan butának néz, gúnyolódik rajtam, és kettős mércét alkalmaz. Lényegében soha egyik szülőm sem állt érzelmileg mellém. Illetve anyukám igen, de ahogy a kérdésemben kiírtam, már azt gondolom az valójában színjáték volt, mert annyira ég és föld az eltérés a mostani és akkori viselkedése között velem kapcsolatban. Soha nem hagytam cserben egyiküket sem! Ahányszor szólt anyu hogy menjek mert apám megint agresszív, mentem és védtem anyut. Viszek anyunak finomságokat amiket szeret. Apámnak ugyanígy felajánlottam ha vmi olyanra van szüksége amiben tudok segíteni, akkor segítek neki. Egyszerűen semmit sem értékelnek belőlem. Egyikük sem. Ez pedig fáj nagyon.

2023. jún. 16. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!