Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hol van a választé...

Szerintetek hol van a választék a nevelés és bántalmazás között?

Figyelt kérdés

A fizikai részére gondolok.

Nem vagyok híve a testi fenyítésnek semmilyen módon, gyerekem sincs, de most felvetődött bennem a kérdés.


Egy pofon, rángatás, hajtépés lehet mind nevelés célzatú? Hol húzható meg a határ a fizikailag?


2023. jún. 18. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Fizikai bántalmazás ez is. Pofon nélkül is lehet nevelni.

A pofon nem tanítás hanem büntetés.

A tanítás az amikor a helyes magatartást mutatjuk a gyerek azt másolja.

A gyerekek kezdetben nem tudnak különbséget tenni jo és rossz között. Lehet azért öntötte ki pl a pohár vizet vagy firkalta a falat mert játszik. A pofonok általábqn a gyerek meg nem értéséből vannak. A rossz cselekedet nem rosszindulatot tükröz bennük.

A pofon csak hatalomgyakorlas a gyerek alázása. A sarokba állitás is. A btk a szobafogságról is rendelkezik mint szemelyi szabadság sértése és hasonlok.


Aki nem akar áldozatot nevelni a gyerekébol akit majd ütnek vágnak a suliban is és bantalmazó kapcsolatokat is vinz be az nem nevel így. Ez nem nevelés hanem a gyerek személyiségejkődésének veszelyeztetése. Hogy tűrnie kell ha bántják.

Nagyon pengeéltánc.


Gyakori hogy másolják is a mintát azaz beépül és pofozott gyerekek a saját gyereküket is verve nevelik majd igy generációkon keresztül megy tovább.

2023. jún. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Amigy a konfliktuskezelést is szükőtől tanulja a gyerek. Ahogy a szülő dühében reagál ő is azt tanulja meg hogyan kell viselkedni ha dühös.
2023. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

A nevelés egy tudatos cselekvés.

Ha dühből, tehetetlenségből, "bosszúból" megütök egy gyereket, abban az égvilágon semmi tudatos nincs, az pusztán állatias reakció. Megértem az ilyen reakciót, de attól még így van: ez nem nevelés. Utólag lehet legfeljebb belemagyarázni, hogy működött.

2023. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Gyereket megütni, fizikailag bántani sehogy sem helyes.
2023. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
A pofon és egyéb testi fenyítések nem nevelési szándékú hanem inkább büntetés.Ha rendszeresen fordul elő pl heti szinten többször akkor pedig bántalmazás.Én nekem nincsen gyerekem de soha se tennék ilyet vele mert ez trauma is lehet.
2023. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az a véleményem, hogy igenis vannak olyan helyzetek, amikor indokolt egy-egy atyai pofon. Ettől még senki nem lett depressziós, vagy problémás felnőtt. Szerintem vannak olyan helyzetek, amikor mással nem lehetne hatásosan nevelni. A határ ott lehet a nevelés és a bántalmazás között, hogy indokolt-e az adott helyzetben. Ha például más módszerrel is megoldható lenne a hatásos nevelés, s a szülő csak egyszerűbb/konnyebb választásnak látja ezt, s rendszeresen alkalmazza, melytől a gyermekben hosszú távon folyamatos rettegés alakul ki, akkor az már bántalmazás. Nem mindegy, hogy egy pofon után legközelebb azért nem követ el valamit újra a gyerek, mert fél, hogy megint kap egy pofont. Vagy pedig rettegve gondol arra, hogy szanaszét lesz verve. Nem ugyanaz a kettő dolog.
2023. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Csak egy észrevétel, a választék szó mást jelent, Te a válaszvonal szót szeretted volna használni.


A pofon, rángatás, hajtépés biztosan nem jó nevelési forma akkor sem, ha a nem túl intelligens szülő elvileg annak szánja. Ez nem más, mint a kontrollálatlan düh kifejezése, visszaélés az erőfölénnyel, amivel kb. csak annyit lehet elérni, hogy a gyerek retteg/meggyűlöki/megveti a szülőt, de semmiképp sem fog tiszteletet érezni iránta.

2023. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom 6 ost is pofozták. A gyerekek el.is hiszik amit a szülő tesz az helyes lenne igy ő is pofozkodni fog.
2023. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
A pofon, hajtepes és társai nem nevelés.
2023. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit furán fogalmaztam meg a kérdést, sőt így visszaolvasva biztosan.


Szóval, az érdekel, ha már valaki fizikai eszközt alkalmaz…a pofont sokan alkalmazzák. Oké. (Mármint nyilván nekem nem oké az sem)

Magára a fizikai módszerre lennék kiváncsi, hogyha valaki szerint ez lehet nevelés célzatú, akkor mi fér még ebbe a keretbe bele?

Pofon, ráncigálás, megszorítás, tépés.? Pofon igen, rángatás már nem lehet olyan célzatú? Vagy hajcibálás belefér de a pofon nem? Szóval így értem.

2023. jún. 18. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!