Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nem...

Mit lehet tenni egy nem fizető lány ellen?

Figyelt kérdés

Nővérem, én és anyukám egy lakásban lakunk. Testvéremmel elmúltunk már 18 évesek. Ő dolgozik, rengeteg fizetést kap, én továbbtanulok, és azért nem kell fizetnem a rezsibe, mert árvaságit kapok. Nővérem viszont munka mellett sem akar fizetni. Nem kap már árvaságit, mert már nem iskolába jár.

Mindeközben pokollá teszi az életünket, felelőtlen, állandóan beleszól mindenbe, ordibál velünk, és bántalmaz is engem, pofoz, üt, karmolászik.

Mit lehet ellene tenni? Az kéne, hogy elköltözzön, de magától nem fog.



2023. jún. 4. 11:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Anyád kiteszi
2023. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Anyukád beszél vele, hogy szálljon be a költségekbe vagy pakoljon és mehet amerre lát.
2023. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%
Ahww, add nekem. Mindig is álmom volt egy ilyen kis vadóc csajszi. 😋😀
2023. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád az életgyenge, olyan durva szinten, hogy még Téged, a saját gyerekét se képes megvédeni,mert retteg. A nővéred kifejezetten biztatást kap erre a viselkedésre, semmi oka, hogy abbahagyja. Legalább te védd meg magad, akár a visszaverekedés útján is. Azért csinálja, mert élvezi, hogy félnek tőle. Az kell, hogy erőt lásson.
2023. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Anyukám amiatt sem tudja kidobni, mert a ház mind a hármunk tulajdona, egy-egy negyede a kettőnké és fele az anyukámé, ha ki lenne dobva, ezzel lennének gondok, mert fizetni kéne sokat meg minden ilyesmi. Nem egészen értek ehhez sajnos, de a lényeg hogy a ház tulajdonjoga miatt nem lehet csak úgy kidobni. Apukám halála után került ránk ez a tulajdonjog.
2023. jún. 4. 11:31
 6/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem kidobni kell a saját ingatlanából, de a rá jutó költségeket megkövetelni. Micsoda anya az olyan, aki erre képtelen?! Meg persze a másik gyerekét és önmagát megvédeni.
2023. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Valószínű, hogy anyukádnak haszonélvezeti joga van az egész házon, ami erősebb mint a tulajdonjog.

Semmit nem kell fizetni, ha kiteszi a lányát!

Ne hagyjátok magatokat, ha kell menjetek ügyvédhez, aki elmagyarázza neki, hogy akié a haszonélvezet, az rendelkezik a lakás felett.

2023. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
5. Anyukádnak valószínűleg van haszonélvezeti joga azon a részen, amit ti örököltetek, úgyhogy ki tudná rakni.
2023. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
1%

Nincs mit tenni.

Rokonainkat nem tudjuk megvalogatni

Es a csalad nem arról szól, hogy aki nem fizet azt kitesszük. Nem kupleráj.

2023. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis önként hajtsuk a fejünket a nyaktiló alá, 9-es? Teljesen biztos vagyok benne, hogy te nem így élsz!
2023. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!