Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egészséges ha egy fiatal...

Egészséges ha egy fiatal felnőtt ritkán beszél a családjával?

Figyelt kérdés
Külön kötlöztem egy másfél éve, anyám 8 órára van tőlem, apám itt él a városba. Néha meglátogatjuk őket. Anyámnak szoktam pár hetente írni messengeren és beszélni vele pár szót mert nem akarom hogy rosszul érezze magát, nagyszüleimmel is, de bújós soha nem voltam. A fél testvéremmel nem beszélünk. 23/f
2023. jún. 26. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha alapból nem volt úgy mond szoros a kötelék akkor ez teljesen jól van így.
2023. jún. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is huszonéves vagyok, teljesen eltávolodtam mostanra a családomtól, többen meghaltak, akik pedig maradtak velük nehéz jóban lenni. Én el is költöztem másik országba, egyedül maradtam. Nem mondom, hogy egészséges, de nem vagy egyedül ezzel a helyzettel. Ha toxikusak a családtagjaid, akkor jobb nem tartani velük a kapcsolatot.
2023. jún. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
91%
Nyilván az ember társas lény és szüksége van egészséges emberi kontaktokra. De a leírtak alapján szerintem teljesen normális az a szintű kapcsolat, amit a családoddal tartasz.
2023. jún. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem beszélek sokat anyukámal hetente egy pár mondatot azt kész.
2023. jún. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A bújós és a néhány hetente ráírok messengeren közt azért van jópár fokozat. Szerintem durva, hogy ennyire nem érdekelnek a szüleid.
2023. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként nekem jól esik, ha hetente egyszer felhív a távol lakó fiam. Tudom neki ez a maximum, de mégis. Írogatni meg lehet még mellette.
2023. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Lehet én se beszélnék velük mindennap, legalábbis egy idő után, ha végre el tudnék költözni. Itt még a szomszédok is toxikusok.
2023. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szüleimmel és a testvéreimmel van egy privát chatcsoportunk, amibe napi gyakorisággal posztolunk, azonkívül én szoktam 1-2 hetente telefonálni is a szüleimmal.
2023. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ előtte milyen volt a kapcsolatuk.
2023. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem volt rossz, nővéremmel nehéz kijönni. Egyébként és alapjáraton ilyen vagyok, keveset beszélek, ha azt mondják alig beszélek én akkor is soknak érzem.
2023. jún. 27. 13:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!