Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 1 éve elköltöztem Pestre az...

1 éve elköltöztem Pestre az egyetem miatt, de nagyon honvágyam van, többi lent. Mi a véleményetek, kérhetek esetleg tanácsot?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusba felköltöztem albérletbe Pestre egy lánnyal. Vidéken élek 2-3 órára Pesttől. Szüleimet, testvéremet, páromat és a házi kedvenceimet hagytam hátra. Nagyon szeretem Budapestet, szeretem az egyetemet és azt amit tanulok. Egészen fél éven át élveztem az itt létet. Novemberben a lakótársam elköltözött egyéb okok miatt, ezért egyedül maradtam. A második félévben kezdtem nagyon magányos lenni. Nagyon hiányzik a családom és a párom. Sokat kesergek, de nekik nem nagyon szeretném mutatni, hiszen a szüleim besegítenek a lakbérbe és a suliba is, dolgozom suli mellett hogy besegítsek nekik. Nagyon hálás vagyok nekik, de kezdek nagyon bedepizni. Keveset tudok hazajárni..Van egy nagyon jó barátnőm aki a szaktársam is, de kiderült, hogy megy erasmusra egész évre. Végleg egyedül maradok..lakótársat nem szeretnék, mert az otthonom és a szeretteim hiányoznak..Gondolkodom a levelezőin (2 év van még) de még nem mertem felvetni a szüleimnek. Megértenének, de úgy érzem nagy csalódást okoznék nekik. Jelenleg a munkahelyemen dolgozom itt Pesten több napot..Nem tudom mit tegyek, nagyon bevagyok fordulva, sokat sírok, nagyon hiányoznak. Nagyon szeretem pestet, de érzem hogy ez így nem lesz jó nekem lelkileg. Ti mit tennétek a helyembe? Bármilyen tanácsot, véleményt szívesen fogadok!

Előre is köszönöm!



2023. júl. 4. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulsz, dolgozol is, szereted is, de mégis ennyire rosszul vagy? Ez olyan fura. Szerintem mégiscsak jó lenne egy lakótárs, mert úgy tűnik, te az egyedüllétet nem bírod. Amíg volt lakótársad, addig jól voltál. És most is az zavar, hogy elmegy a szaktársad.

Próbálj barátkozni és a sok munka és tanulás mellett kicsit kikapcsolódni.

Mindenki befordul, ha nincs ideje kicsit lazítani.

2023. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Valamelyik házikedvencedet nem tuod felhozni az albérletbe?
2023. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Párod nem tudna felköltözni?
2023. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Van egy lakása meg kettő biztos jól fizető munkahelye a szülővárosunkban, amit nem szeretne feladni érthetően.
2023. júl. 4. 13:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Házi kedvencet sajnos nem tudok felhozni lakásba (golden retriever meg egy cica) mert nagy mozgás igényűek, kertes házból nem vinném el őket
2023. júl. 4. 13:24
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Én megértelek, mert én is szeretem a családom, a párommal meg évszámra távkapcsolatban lenni engem is kiborítana.

Ha a tanulmányaidat gond nélkül tudnád folytatni levelezőn, akkor ezen nincs mit gondolkoznod, mert még sok év van hátra az egyetemből és a párodat így valószínűleg idővel elveszted.

Szerintem ha elmondod a szüleidnek, hogy az egészséged van veszélyben a magány miatt, de a tanulmányaidat levelezőn folytatod, akkor nem tudom miért akadnának ki, ha hazacuccolsz,....vagy idővel az ott élő párodhoz, akinek háza van.

Nem hiszem, hogy tragédiaként élnék meg, hogy nem kell pesti albit fizetniük és egyéb veled kapcsolatos költségeket, miközben neked nem kellene a terheik enyhítése céljából dolgozni járnod, hanem csak a tanulásra koncentrálhatnál.

2023. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
A párodra hamarosan le fog csapni valami helyi csaj, mert a házzal rendelkező, jól kereső, gyerektelen fiatal pasikra nagy a kereslet...
2023. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

1. Szerintem mégis fontold meg a lakótársat, lagalább lenne kihez szólnod. Én, amikor először mentem ki külföldre egy ösztöndíjjal 3 hónapra, akkor volt ez, hogy nagyon befordultam a magány és a honvágy miatt, éppen ezért, amikor pár év múlva másodszorra mentem, akkor már tudatosan olyan szállásra mentem, ahol több másik lakótárs is volt, hogy ez ne forduljon elő még egyszer - ez be is jött, 4 lakótárs közül kettővel egész jóba lettem.


2. Menj el sportolni valamit. A testmozgás az egyik legjobb gyógyszere a depressziónak, nagyon sokat segít, segített nekem is a második külföldi utamon. Én futottam, de igazból bármilyen intenzívebb sport jó, lagalább hetente háromszor menj.

2023. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Akkor más nincs mint kibírni míg tart az egyetem :S
2023. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Akkor keres egy lakó társat.
2023. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!