Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem azt, hogy rossz...

Miért érzem azt, hogy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Augusztusban megyek nyaralni a párommal 2 hétre. Bejelentettem itthon a szüleimnek, és teljesen kiakadtak, hogy hogy merek 2 hétig elmenni itthonról, mert ez nem emberi dolog. 23/L vagyok, szeptemberben fogunk összeköltözni a párommal. Tudom, hogy ez nem normális, amit a szüleim művelnek, és nem is kérek engedélyt tőlük, és úgyis menni fogok, de miért van lelkiismeret furdalásom emiatt?

Minden egyes alkalommal ez van.



2023. júl. 5. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Ne érezd azt!
2023. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg azért, mert alapból úgy neveltek, hogy minden apróság miatt te voltál a sz@r.

Ne foglalkozz velük, egyszerűen buták és rosszindulatúak.

2023. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Miért, a szülőknek van bármi problémája, ami miatt segítségre szorulnak?
2023. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Semmi bajuk sincs.
2023. júl. 5. 16:15
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Kérd meg őket, hogy indokolják meg, mi nem emberi dolog abban, hogy 2 hétre elmész nyarani? Konkrétan mi a gondjuk ezzel?
2023. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az volt a válasz, hogy mit akarok 2 hétig csinálni egy idegen városban, miért vagyok a barátom terhére, meg mit fognak gondolni mások, ha jönnek hozzánk, és én nem vagyok otthon 2 hétig. 😅

Egyértelmű nekem, hogy egyszerűen semmi értelme az egész beszélgetésnek erről, de annyira lelkiismeret furdalást okoz ez az egész, hogy hihetetlen. Konkrétan szar embernek érzem magam, mert el merek menni nyaralni a párommal, a saját pénzemből.

2023. júl. 5. 16:30
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Velem ezt a szüleim olyan szinten művelik hogy fel sem merül hogy hosszabb időre elmenjek bárhová is, csak munkába meg a páromhoz aztán haza. Minden egyes nap. Aztán a szüleimmel alszom, egy szobában, mert egy szobás lakást vettek anno 92’ben. Nem szeretnék hogy elköltözzek én meg meg sem merem lépni, feladatokat csinálnak nekem nagyon sok mindenem körülöttük forog. 11 éves korom óta erős halálvágyam van de miattuk nem merem megtenni. Egy szenvedés az életem. Én azt tanácsolom hogy mihamarabb lépj. Hagyd ott őket végleg, ne csak 2 hétre, mert betegek, hasonlóak betegek mint az én szüleim. Neked, ahogy kivettem a szavaidból még van esélyed a változtatásra. Nekem már nincs, teljesen megmérgezték az életemet és tudom jól hogy előbb-utóbb ebbe fogok belehalni.

27/n

2023. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

" mit fognak gondolni mások, ha jönnek hozzánk és nem vagyok otthon 2 hétig"

Ez vicc!! Ezt komolyan gondolják? 40+-osan (gondolom, ha Te 23 vagy) nem jutottak még el odáig, hogy kit érdekel, mit szólnak mások??? Bocs, de ez a mondat még lelki terrornak is vicc!!

2023. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak értelmetlen álkifogások. Majd ha összeköltözöl a barátoddal, akkor nem leszel a "terhére"? Akkor majd mit fognak mondani, ha mennek hozzájuk és már külön élsz és egyébként ez miért izgalmas téma másokkal? A szüleid sajnos nagyon szűklátókörűek, teljesen felesleges ezeken agyalni, lelkiismeret furdalásra meg végképp nincs semmi okod.
2023. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert lelki terrorba tartanak. Ne törődj vele. Menj nyaralni nyugodtan. Meg 1 kisgyereket is engednek táborba ugyan már. És 23 évesen elkoltozhetsz. Menj is...
2023. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!