Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként sajnos rászorulok...

Felnőttként sajnos rászorulok édesapám anyagi segítségére, és emiatt nagyon rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, és sajnos rászorulok apukám segítségére. Ő mindig segít nekem önzetlenül, és szokta is mondani, hogy szóljak, ha gondom van, de én mindig kellemetlennek érzem ezt. Van munkahelyem, de sajnos nagyon sok a kiadásom, amin nem tudok csökkenteni (nem szórakozás, hanem betegség, gyógyszerek, rezsi). Sajnos a munkahelyemen minimálbért keresek, és épphogy ki sem jövök belőle. Most végeztem az egyemeten, most kaptam már állásajánlatot, de csak 2 hónap múlva engednek el, szóval mire abból megkapom az első normális élhető fizetésem, addig hónapok fognak eltelni. Sajnos eddig az egyetem miatt nem tudtam vállalni plusz munkát, munka mellett, viszont amint elérek oda, hogy normális fizetésem lesz, vissza adom neki. Sajnos tényleg nagyon szégyellem magam emiatt, mert ő is nyugdíjból él, de szerencsére nincs sok kiadása, és megteheti, de akkor is én már mentálisan ki vagyok készülve ettől. Ti hogy álltok ehhez a dologhoz?
2023. júl. 11. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezzel nincs baj. Ha van miből és szívesen ad. A szülőség nem addig tart míg 18 éves leszel és egy nappal sem tovább. Kinek segítsen a szomszédnak?

Nehéz az életkezdés mindenkinek. Később reméljük jobb lesz majd.

Amúgy hidd el, hogy lesz olyan élethelyzet majd amikor vissza tudod adni apudnak ezt a segítséget. Amikor idősebb lesz, mikor majd nem tud majd bevásárolni , esetleg beteg stb.. akkor ne feledkezz el erről. Segítsd majd te is. Az elég lesz.

2023. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem marad ez orokre igy.

Egyebkent is kit tamogasson az ember, ha nem a gyereket?

2023. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Sose szégyelld, ez az aktuális állam szégyene.
2023. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

34 vagyok.


29 eves koromig voltam egyetemen. Apam vegig fizette a lakasomat ahol eltem illetve kaptam zsebpenzt.


34 vagyok. egy eve szultem. apam minden honapban kuld 500 euro baba penzt es penzt sak ugy nekunk az uj kis csaladomnak.


Apum jol keres es megteheti. Mindig azt mondja szivesen teszi...nem kell elkolteni az egeszet lehet sporolni is. Sosem kertem, mondtam neki hanem magatol adott.


Ha enis megtehetem majd enis mindig adok a lanyomnak akkoris ha mar 40 lesz es en meg elek...mert miert ne?


Mindig apuci anyuci gyerekei maradunk akkoris ha felnövunk

2023. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés helyzet . Igyekezz hasznos szakmát tanulni önállósodj képesitsd magad ,
2023. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Idővel össze szeded magad és majd te fogod segíteni őt. Ha nektek ez így rendben van akkor rendben van.
2023. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 nagyon sajnálom, ahogy görgettem véletlenül megnyomtam a piros kezet, pedig abszolút egyetértek veled. :(
2023. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha budapesten tartózkodsz életvitelszerűen, akkor találkozhatunk is - akár többször személyesen.


Jelenleg hasznosan szeretném eltölteni a kényszer szabadságomat. (Jótékonykodok, karitatív szolgálatot teljesítek.)


Privátban levelezzük le, hogy merre tovább - Budapest vonzáskörzetében keresek megélhetési nehézségekkel küzdőket, akik igyekeznek önerőt is ráfordítani arra, hogy a jövőben sikeresebbek lehessenek.

2023. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bárkivel emgeshet, enm kell ezt szégyellni.
2023. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jah nincs ebből semmi gond,majd fog fordulni a kocka mikor jól fognak menni dolgaidn,ha tényleg szükséges dolgokra kell a pénz

Nézd a #4 nah az a gáz...

2023. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!