Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 74 éves apum egymaga lakik...

74 éves apum egymaga lakik már kb 2 hónapja. Sajnos esély sincs nagyon rá ,h legyen mellette egy társ. Eszi a frontint meg még iszik is rá egy kicsit. Szóval már eléggé nehezen kezelhető,idegileg kikészít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 17:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Milyen állapotban van egyébként? Tud magáról gondoskodni?
2022. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
igen. WC-t intézi.De gyakorlatilag a tv nézésen kivül nem csinál semmit. Mozgása elég lassú. Utóbbi 3 hétben meg alig érteni mit beszél. Eszi a frontint,kitudja milyen adagba.Attol várja ,h elmuljon az izületi fájdalmai,stb.Letompitja azt nem is fáj. csak azt nem veszi észre ha bepisil pl.
2022. dec. 22. 18:12
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

A frontin túladagolása veszélyes (mint ahogyan minden más gy.sz.-nek is), amúgy nyugtató, altató, izomlazító hatása van.


Ki főz neki?


Milyen az étvágya? Fogyott?


Fekszik egész nap?


Zavarodott, vagy miért nem érteni a beszédét?


Milyen gyakran van ott vele vki?


Ha a WC-t intézi, hogy pisil be?

2022. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Honnan szerez Frontint???
2022. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
És ha közben iszik is, az még veszélyesebb is. TILOS!
2022. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha töröltetik a teljesen reális, semmilyen szabályba nem ütköző válaszomat, akkor se tudsz mit csinálni vele, fölösleges bármibe belekezdened. Semmilyen megoldás nincs!

"Honnan szerez Frontint?" Hát a háziorvosa felírja, honnan szerezne?

2022. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Csak pszichiáteri szakvélemény alapján írhatná fel...


És akkor sem random mennyiségeket...

2022. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Nemcsak pszichiáteri szakvélemény alapján írhatná fel, a háziorvos saját jogon felírhatja. És nem megoldás, ha nem írja fel, mert ha már rászokott, akkor a megvonási tünetekbe pusztul bele. Depressziós, alkoholista, gyógyszerfüggő. Itt nincs megoldás.
2022. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt két hónapja?
2022. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem szedtem soha semmilyen antipszichotikumot, viszont voltam kórházban, ahol 10 napig "altató" gyanánt lenyelettek velem egy-egy Frontint.

Hazajöttem, természetesen elhagyva a Frontint, de olyan zagyva voltam, hogy magamra sem ismertem. Éjszaka vécére menet eltévedtem a saját lakásomban, beszorultam 2 szekrény közé, rám tört a pánikroham.

Borzalmas volt!

Apádnak a pszichiátrián lenne a helye, az ízületeire meg szedjen Diclac-ot, vagy 75 mg-os, orvos által felírt Voltarent!

Ki kellene pucolni szaksegítséggel a szervezetét, aki egyidejűleg megszabadítaná a függőségétől! Mert ez kőkemény függőség!

Nem tudom milyen szinten lehetne még hatni a maradék értelmére, de főleg, hogy ő mennyire hajlandó változtatni, de ha másképp nem megy, akkor házhoz kellene hívni a háziorvost, aki elbeszélgetne vele és próbálna rá hatni.

2022. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!