Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni apámmal ha...

Mit lehet tenni apámmal ha mindent összehalmoz, ez lehet valami időskori pszicho betegség?

Figyelt kérdés
Szüleim 70 és velettiek. Az egy dolog hogy kb ötször annyit vásárol, vásároltat anyámmal mint az szükséges nekik, úgy néz ki a pince mint ahol háborura vagy áruhiányra készülnek. Ami viszont kiakasztott, hogy azt kezdte csinálni, hogy elrakja a "szemetet", üres műanyag flakonok, dobozok, kiürült boros, sörös üvegek és hasonlók. Emiatt úgy néz ki a pince és a padlás, mint valami raktár.
2023. júl. 12. 20:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
96%
17-es válaszoló: az lehet, hogy a DSM 4 nem tartalmazza, de 2013-ban jelent meg a DSM 5, ami viszont igen. Előtte a kenyszerzavarok alá került, nem kapott önálló diagnózist, de attól még ismerték, mint kényszer. A DSM-5 óta külön kategóriát használnak rá, legalábbis azok a pszichiáterek, akik frissítik a tudásukat és nem a DSM 4 alapján diagnosztizálnak még mindig.
2023. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%
Én is írni akartam, hogy a DSM tartalmazza és a hozzátartozó 200 kérdéses SCID-teszt is. Egyértelműen rákérdez a tárgyak kidobásának nehézségére, aztán hogy milyen kérdések tartoznak még a kényszeres gyűjtögetés témakörbe ezen kívül nem tudom, de lényeg hogy a teszt kiterjed e betegségre is.
2023. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
96%

#14

Keresztrejtvény, sudoku

Nagyszüleim nagyon jó állapotban vannak önellátók, nem gyűjtenek semmit, stb.

Illetve, hogy folyamatosan ténykednek valamit.

Papám szerel, keretet gondoz mamám főz, takarít stb


75 és 80 évesek

2023. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 NTBS ***** válasza:
72%
Próbálj meg több időt velük tölteni.
2023. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!